Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Rehabilitasyon Merkezleri

Merhaba; Rehabilitasyon merkezlerinde işe başlayan bir Rehber öğretmenin ne yapacağını bana tam anlamıyla anlatacak bir arkadaşa ihtiyacım var. İlginiz için şimdiden teşekkür ediyorum. Allah'a emanet olun.
08-07-2006
Huhu CANCAN
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
3 Yanıt
arkadaşım güzel bir konuya değindin. psikolojik danışmanların özel eğitim ve rehbilitasyon merkezlerinde bireysel eğitime girdikleri ve bu konuda çalışmlar yaptıklarını duymaktayız, arkadaşlar psikolojik danışmanların bu merkezlerde yapacakları iş aile eğitimden, aile danışmanlığından ve rehabilitasyon danışmanlığından ibarettir. Hatta bu işi psikologlarda bu şekilde yapmalılar.Çünkü bireysel eğitim ve gurup eğitimi daha çok özel eğitim öğretmeninin ve fizyoterapistin ve çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeninin işidir. Yani psikologda psikolojik danışmanda bireysel eğitimde uzman değildirler; ancak lisans eğitiminden sonra bir sertifika programına katıldıysa ve belgesi varsa belki olabilir, yoksa gerçeki olalım, bu bizim işimiz değil, bizim işimiz aile eğitimi, danışmanlığı ve rehabilitasyon danışmanlığı alanlardadır. Bazı ortopedik engellilerin ve cerebral palazy olanlard bireysel ve gurupla eğitim yapılabilir. saygılarımla.
02-12-2006
Hasan Tahsin YAZICI
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

zaten sana ağır derecede zihinsel engelli çocuklar vermezler... daha kolay ve başarabileceğin çocuklar verirler... VE zaten onları da halledersin yanii... canını fazla sıkma. korkulacak bişey yok... yeterki ortam iyi olsun... kendine iyi bak... şimdiden başarılar...
28-11-2006
M D
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

sevgili kardeşim öncelikle şunu iyi bilmelisin ki rehabilitasyon merkezlerinde psikolojik danışmaya alabileceğin öğrebci sayısı çok sınırlı ve çoğu kendine güvensizlik, özgüveni eksik... çocuklar var onlara yönelik olarak çalışabilirsin. onun dışında psikolojik danışman olarak yapabileceğin pek fazla bişey yok.
28-11-2006
M D
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 880 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Sadık K.
Özel Eğitim Öğretmeni

Dün

Kıymet G.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Dün

Merve D.
Fizyoterapist

Dün

Mervenur Ç.
Psikolog

Dün

Revin A.
Psikolog

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
  • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
  • Veritabanı sunucu hizmeti
  • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
  • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
  • MEBBİS otomatik veri aktarımı
  • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
  • Bir yıl ücretsiz teknik destek