Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

REHABİLİTASYONLARIN İŞİ BİTTİ

ÖZEL EĞİTİMCİ ARKADAŞLARIN AHI TUTTU GÖZÜNÜZ AYDIN. REHABİLİTASYONLARIN ÖĞRENCİ BAŞINA VERDİĞİ 388YTL KARŞILIĞI OLAN 10 SAATLİK DERS +11 GETİRİLEREK 21 SAATE ÇIKARILMASINA RAMEN DEVLETİN VERECEĞİ PARA OLAN 388 YTL DE BİR ARTIŞ OLMAYACAĞI İÇİN MERKEZLER KAPATMA VE DEVRETME YOLUNDA HIZLA İLERLİYORLAR. HENÜZ TASARININ İMZALANMAMIŞ OLDUĞUNU FAKAT HER AN İMZALANABİLECEĞİNİ BİLDİRİYİM. BU TÜR ÖZEL MERKEZLERDE ÇALIŞAN ÖZEL EĞİTİMCİLERE GEÇMİŞ OLSUN DİYORUM. HAFTADA 40 SAATTEN FAZLA ÇALIŞAMAYACAĞINIZA GÖRE BİR BAŞKA ÖĞRETMEN DAHA ALINACAK VE ÜCRETLERİNİZ YARIYA DÜŞECEK. YA DA MERKEZ HER ÖĞRETMENE BU PARAYI VERECEK Kİ BU DURUM İMKANSIZ YOKSA BATARLAR. AMA ÜZÜLMEYİN DEVLET ŞUBAT AYINDA 256 ZİHİN ENG. ÖĞRETMENİ ALACAK. VATANA MİLLETE HAYIRLI OLSUN.
23-09-2007
Sevim GÜLSEVEN
Zihinsel Engelliler Öğretmeni
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
17 Yanıt
meb e ve meb birimlerinden özel öğretim kurumları genel müdürlüğüne birçok mail yolladım onlara bizim mesleğimizin ölmemesi bize sahip çıkılması için öğrencilere velilere ve kurum personeline rehberlik edebilecek en azından her kuruma 1 adet gerçek branş sahibi özel eğitimci şartı getirilmesi tavsiyesinde bulundum gelen cevap çok şaşırtıcıdı cevapta aynen şöyle yazıyordu " özel eğitim kurumlarında zaten zihin ve işitme engelliler öğretmeni bulundurma şartı bulunmaktadır" çok şaşırdım böyle bir şart var ve il milli eğitim müdürlüklerinin bundan haberi yok ya da rantları uğruna bu konuda esnek davranıp bu şartı uygulamıyorlar ya da meb onlara bu esnekliği sağlıyor bende tamamıyla destek vereceğim hergün bir email yollayacağım ama yollanacak birimleri yanlış yazmışsınız ben buraya yazıyorum meb.gov.tr den bilgi edinme yolu ve diğer etkili yol ise özel öğretim kurumları genel müdürlüğünün e mailidir buraya bilgi edinmeyle değil direkt email olarak yolluyoruz adresi: ookgm@meb.gov.tr
01-10-2007
Mehmet YILMAZ
Özel Eğitim Öğretmeni

Rehabilitasyon.com haberler linkinde böyle bir haber geçiyor. 10 saat bireysel 10 saat grup eğitimi Habere göre bu genelge imza aşamasındaymış. Bana göre doğru bir genelge özel gereksinimli çocukların çok daha fazlasına ihtiyacı var. haftada 2-3 saatle eğitim olmuyor. Kurumlarım işini zorlaştırsa da kaliteli kurumlar ortaya çıkacak ayakta duracaktır. Ayrıca kaliteli meslek elemanları mutlaka kendine iş imkanı bulur. Kendi adıma konuşayım ben bu olaya çok sevindim. Saygılarımla
26-09-2007
İsmail POYRAZ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Ayda 21 saat ders verileceği ve 388 YTL olacağı bilgisini nerede yazıyor ya da nereden öğrendiniz.
26-09-2007
İsmail POYRAZ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

arkadaşlar bu arada 256 olayıda subat 2007-1 ataması merak etmeyin din kültürü öğrt açıgından zihin eng öğrt sıra gelmeyecek!!!!!!!!
25-09-2007
Bilge SAY
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

burası türkiye burda herşey mevcut. devlet okullarındaki özel eğitim öğrt açıgının haddi hesabı yok ama ne yaparsın:)bu arada kurumlara hiç birsey olmaz çünkü engelliler yasasıyla kısa bir süre sonra tekrar iyileştirmeler olucakmış.
25-09-2007
Bilge SAY
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

doğru söylüyorsunuz benim şuanda çalıştığım devlet okulunda 32 kişilik zihin eng. öğrt. ihtiyaç var ama şuan okulda sadece 3 arkadaş zihin eng. öğretmeniyiz. diğerleri ücretli. sözleşmeli bile değil. çok acı.
25-09-2007
Sevim GÜLSEVEN
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Arkadaslar ozellikle ogrenme guclugu egitilebilir, ogretilebilir gurplarında yer alan ogrencilerimizin bulundugu her okulda ozel egitimcisiyle rehber ogretmeniyle kaynak oda materyal sınıf mevcudu gibi fiziksel donanımıyla kaynastırma modeli gercek anlamda bi uygulansa zaten bugun rehabilitasyon sistemi gibi ne kurumlara ne de bir seansın bilmem kac ytl oldugu , ogrencilerin rehabilitasyon merkezi servislerinde rezillik cektigi bi sistem olmayacak.Meb son bir kac yıldır ya ozel alt sınıfa yada egitim uygulama okuluna atama yapıyor.Oysa oncelikli ihtiyac sınıflarında ozel gereksinimli ogrencilerimizin bulundugu okullardir.İnsallah bi gun kaynastirma ruyasi gerceklesir.
25-09-2007
Enver CEMAL
Görme Engelliler Öğretmeni

bence bütün özel egitim ve rehabilitasyon merkezleri kapatılsın devlet bünyesindeki özel eğitim okullarında iyileştirmeler yapılsın.
24-09-2007
Ruhan ÇOLAKOĞLU
Özel Eğitim Öğretmeni

nihayet özel eğitim alanında bir adım daha atıldı :)))))))
24-09-2007
Ruhan ÇOLAKOĞLU
Özel Eğitim Öğretmeni

MERAK ETTİĞİNİZ 256 KİŞİLİK KADRONUN VERİLECEĞİNİ TRABZON DA EĞİTİM UYGULAMADA ÇALIŞAN ARKADAŞIMA GELEN BİR YAZIDAN ÖĞRENDİM. DOĞRUDUR UMARIM.
24-09-2007
Sevim GÜLSEVEN
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

SİZ KİM OLDUĞUNUZU ZANNEDEREK ŞAHSIMA HAKARET EDİYORSUNUZ SORABİLİR MİYİM. AYRICA SÖZLERİNİZİDE SİZE YÖNLENDİRİYORUM. BAN HİTAP EDERKEN TEKRAR SEVİYESİZ OLACAKSANIZ BANA CEVAP YAZMAYIN. AYRICA KISKANMAM GEREKEN NE PARAMI BEN ÖZ ELEŞTİRİSİNİ YAPABİLEN BİR İNSANIM BAHSETTİĞİNİZ PARALARI BEN DAĞITIYORUM. ÇANKIRIDA ÖZEL BİR MERKEZİN ORTAĞIYIM.
24-09-2007
Sevim GÜLSEVEN
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Evet sevim hanım bende merak ettim.Şubatta 256 zihin eng. öğretmeni alınacağını nerden biliyosunuz?İnşaallah dediğiniz doğrudur.
24-09-2007
Fatma DİKMEN
Özel Eğitim Öğretmeni

özel eğitim diğer ülkeler gibi gelişmiş değildi benim ülkemde alanda uzman az kişi vardı belki ama yavaş yavaş kaliteli kalifiye elemanlarla büyüyordu ama herkes kurum açınca bebek çocukluğu yaşamadan ergen oldu genç oldu işin içine sahtekarlar girince de bakanlık ta yaptığı yanlışın farkına vardı ama seçtiği yöntem çok yanlış bekleyelim bakalım biliyorum daha çok şey olacak meb eski günleri mumla arıyor bunun için aynı genelgeyle bir şart daha getiriyor artık her kurum branş sahibi öğretmen bulundurma zorunda olacakmış benim böyle bir problemim yok kendim zihin engelliler öğretmeniyim ama hesabı yapmadan işin içine girenlere yazık olacak..." demiş GERÇEKTEN İŞLERİ BU DEFA ÇOK ZOR
24-09-2007
Mehmet YILMAZ
Özel Eğitim Öğretmeni

habeler bölümünden bir açıklamayı aktarıyorum gizem rehabilitasyon merkezinin sahibi demiş ki : "aynı genelgeyle her kuruma branş öğretmeni bulundurma şartı getiriliyor yanlış anlaşılmasın sertifikalı sınıf öğretmeni çalıştırmaya devam edilecek ama diğer hocalar branş öğretmeninin koordinatörlüğünde çalışacaklar 18 yaş sınırlaması dışında iyi oldu işten anlamayan insanlarda sadece para için kurum açarsa böyle olur tabi 2 kurumumuzdan birini kapattık diğerleri için de endişelerimiz sürüyor herkese sertifika dağıttılar bu da mantar gibi kurumların çoğalmasını sağladı e kalifiye eleman çalıştırılmadığı içinde kalite fazlasıyla düştü zamanında bizim de hoşumuza gitmişti bu durum ama ilahi adalet yerini buluyor sanırım...
24-09-2007
Mehmet YILMAZ
Özel Eğitim Öğretmeni

rehabilitasyonları köküne ayran suyu.
24-09-2007
Fatih KOCABUĞA
İşitme Engelliler Öğretmeni

Sevim hanım ukala ve kıskanç tavırlarınızın sebebi nedir?Yoksa siz istediğiniz parayı alamadığınız için şutlandınız mı?
24-09-2007
Kadir PARLAK
Özel Eğitim Öğretmeni

bu merkezlerin işi bitmez merak etmeyin rekabet adına velilere verdikleri promosyonu ordadan kaldırırlarsa yine ayakta kalırlar :) birde şubat ayında 256 atama olacağını da nereden çıkardınız kaynak belirtiniz
24-09-2007
Kenan ERTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.