Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Psikologlar part time kaç kurumda çalışabilir?

Arkadaşlar, psikolog maaşlarının düşmesi bizi farklı yollar bulmaya itmiştir. Bunlardan biri de farklı kurumlarda part time çalışma, böylelikle, hem kurumlar rahatlayabilir hem biz. Ancak bu mevzuat açısından mümkün mü? bilemiyorum, mümkünse bizim için iyi olur diye düşünüyorum.

27-09-2010
Uğur DEMİRBAŞ
Psikolog
Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.
8 Yanıt
merhaba arkadaşlar, 2011 psikolog atamaları hakkında bilgisi olan var mı?
04-12-2010
Kader DURA
Psikolog

bence de; part time şeklinde ve haftalık toplam 40 saati aşmıyacak şekilde birden fazla kurumda çalışmalarında, mevzuat açısından bir sakınca görünmüyor.
30-11-2010
Sami KAYMAKCİ
Psikolog

Merhabalar, bir psikolog adaylığını başlatmadan, 20 şer saatten 40 saate tamamlayarak iki kurumda çalışabilir. Ama bir kurumda kadrolu başladıysa eğer, adaylığını kaldırmadan yai 1 yıl geçmeden iki kurumda part time çalışamaz.
30-11-2010
Ayfer TOSYALI
Psikolog

tam zamanlı bulundurmaları gerekmiyor.ancak part time şeklinde sadece bir kurumda çalışıldığı söylenmekte.
05-10-2010
Sami KAYMAKCİ
Psikolog

Bildiğim kadarı ile psikologların imza yetkisi yok ama rehabilitasyon merkezinde zorunlu eleman konumundalar. Dolayısı ile tam zamanlı olarak kurumda bulunmak zorunluluğu olabilir.
02-10-2010
Mehtap GÜNEŞ
Psikolog

4857 İş kanununa göre en az 10 saat olmak üzere farklı kurumlarda part time çalışabiliyorsun, ancak özel eğitime özgü ya da girilen ders saatine göre bir mevzuat var mı ? Nasıl ve nereden öğrenebiliriz? Bir özel eğitim kurumunda çalışan profesyonelin başka bir özel eğitim kurumunda çalışamaması mantık olarak bana anlamlı gelmiyor. Bir doktor düşünün özel bir hastanede part time çalışırken başka bir hastanede çalışamayacak, mantıklı değil. Özel eğitim ve rehabilitasyon mevzuatına özel bir durum yoksa bence, İş kanunununa göre hareket edilmeli bence. Kurum sahiplerine sorarsanız sevinirim.
29-09-2010
Uğur DEMİRBAŞ
Psikolog

bu konuyu bende farklı yerlere sordum.fakat sadece 1 kurumda çalışılacağını söylediler.bunun bir yönetmeliği falan var mı acaba?
28-09-2010
Sami KAYMAKCİ
Psikolog

Toplamda haftalık 40 saati geçemeyecek şekilde imza yetkinizi birden fazla kuruma paylaştırabilirsiniz. Kurumlarla görüşmelerinizi ona göre yaparsınız. Her kurumda kaç saat çalışacağınızı planlarsınız. Kurum onayınızı o kadar saat üzerinden alır.
27-09-2010
Esin ŞENKAL
İşitme Engelliler Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...