Poliomyelit

Poliomyelit

Poliomyelit

Benim 2 tane poliomyelit hastam var.Biri 17 yaşında.Sağ alt ekstremite tümüyle atrofik,aktif eklem hareketi yok.

Diğeri 6 yaşında,durumu diğerine göre biraz daha iyi.Quadriceps 2 diğer kaslar genel olarak 3 .Yaşı  nedeniyle istediğim şeyleri de yapmıyor.

Bu tür hastalara genel yaklaşım elektroterapi fakat bizim cihazımız yok.Neler önerirsiniz.

23-03-2006
Kadirhan DOĞAN
Fizyoterapist
Kurumunuzun ihtiyaç duyduğu tüm işlemler tek otomasyonda... Hem de ücretsiz!
6 Yanıt
protezden önce yapılacak ne varsa yapmak lazım...yeni gelişen teknolojilerle emg+biofeedback+kasstim cihazları ile sizin pronleminiz gibi brekial pluksuslu hastalara yardımcı olunabilmekte..
26-10-2006
Kerim YAPAR
Fizyoterapist

COK DEGERLİ FİZYOTERAPİST ARKADASLARIM 4. SINIF ARASTIRMA ODEVİM İÇİN POLİOMYELİT REHABİLİTASYONU HAKKINDA DÖKÜMAN TOPLUYORUM YARDIM EDERSENİZ ÇOK SEVİNİRİM
26-10-2006
Mehmet ULUER
Fizyoterapist

benim doğum esnasında sol kolumda bir sinir zedelenmesi sonucu oluşan hareket problemi var!hidro(yada hippo?)terapi uygulanmış (ben hatırlamıyorum) önceleri fark edilmemiş fakat 1 aylıkken kolumu hiç oynatamıyormuşum. O terapi sayesinde ancak bikaç hareketi yapabiliyorum. kolum güçlü fakat hareket kısıtlılığı çok kötü.şu anda 19 yaşındayım.Protez omuz takılır dendi.Omuzun görüntüsüde hareket yeteneğide düzelir dediler.Ne derece doğrudur?Ne yapmalıyım bilmiyorum?Sizce?
03-06-2006
Seda Şebnem ÖZASKAN
Diğer

ben diğer arkadaşlar gibi karamsar düşünmeyeceğim siz bir fizyoterapistsiniz bunun üstesinden gelirsiniz umudunuzu yitirmeyin. size önerim İMKANINIZ VARSA hippoterapi ve badragaz (su içi PNF teknikleri) yöntemlerini deneyin. umudunuzu ve güveninizi yitirmeyin. başaracağınıza inanıyorum.  saygılar başarılar..
19-05-2006
Halit ŞAHİN
Fizyoterapist

senin işin çok zor dostum allah önce ailenin sonra senin yardımcın olsun.yaptırabildigin kadar cıkarabildigin kadar aktif hareket yaptır.sonra çocugun durumuna göre ortez uygulaması.taki sinir nakli kök hücre tedavisi uygulaması başlayana kadar.tabi böyle bişey daha tam anlamıyla yapılamıyor ama allahtan umut kesilmez.
05-04-2006
Harun TAŞLI
Fizyoterapist

arkadaşım kaslar atrofi olmuş diyorsun 17 yaşındaki için onun elektroterapilik bişeyi kalmamış.ona artık mortez gerekiyor başka çaresinin oldugunu düşünmüyorum.küçük olan eger emekli sandıgı hastası ise özel hastaneye yönlendir ve dr ile konuşarak istedigin akımı verdirirsin.degilse devlet hastanesinde fzt varsa yine otraya yönlendirebilirsin.sana kolay gtelsin. işin gerçekten zor.benimde yaşı geregi egzersizde zorlandıgım çok çocugum var inan çok zor.
27-03-2006
Belirtilmemiş

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

Öğrencilere verilen eğitimleri(terapileri) MEBBİS"e otomatik aktarın.

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinizde bir TAMAMEN ÜCRETSİZ otomasyon programına ihtiyacınız mı var?
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin tüm ihtiyacı olan yazılımlar RemSis.net sayfası üzerinden TAMAMEN ÜCRETSİZ olarak kullanabilirsiniz.
TAMAMEN ÜCRETSİZ, hemen üye ol, kullanmaya başla.
  • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
  • 7/24 Heryerden Erişim
  • Masaüstü, Tablet ve Mobil Uyumlu
  • MEBBİS otomatik veri aktarımı
  • PKT, KDF, BEP ve diğer formların kolayca üretimi
  • Servis Programı
  • Ön Muhasebe ve Futura İşlemleri
Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın.