Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Personel Ücretlerinin yeniden yapılandırılması

Sevgili arkadaşlar yıllardır alanda yetişmiş personel bulmakta yaşanılan güçlükler nedeniyle kurumlar geleceklerini de tehlikeye atarak astronomik ücretler ödeyerek varlıklarını sürdürdü. Bu handikap ise kurum işletmektmecilerinden daha fazla personele yaradı. Ciddi personel maliyetleri nedeniyle kurumlar KURUMSALLAŞMALARINI TAMAMLAYAMADILAR.
23-05-2006
Belirtilmemiş
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
3 Yanıt
Hepimizin içinde bulunduğu bu açık durum gösteriyorki fırsatçılar ülkesinde yaşıyoruz ister eğitimli olsun ister eğitimsiz 3750 ytl maaş isteyen sayın vatandaş acaba bu parayı çalışmasının karşılığı olarakmı yoksa kurumlarda eleman sıkıntısı olduğunu bildiği için mi istiyor tabiki eleman olmadığı için istiyor serbest piyasa uygulaması olan bir ülkede fiyat sınırlama mümkün değil bunun tek yöntemi yeterli elemanı yetiştirmek arz talep dengesini sağlamak birde en ilginç olanı arkadaşında dediği gibi telefonla aradıklarında ilk sordukları ne kadar maaş vereceksiniz dur bakalım be kardeşim cemalini görelin in misin cinmisin sen ilk önce bizim taleplerimizi karşılayabilecek düzeydemisin?
30-06-2007
Belirtilmemiş

Benim önerim; madem milli eğitime bağlı çalışıyoruz, o zaman personel ücretlerini de milli eğitim bakanlığı yaşanan şehre veya bölgeye göre belirlesin veya her yerde standart ücret uygulansın. Geçen gün fizyoterapist arıyorduk, Bi arkadaş bizi aradı, daha kendisiyle tanışamamışken kaç lira maaş vereceğimizi sordu. Makul bir rakam söyledik, arkadaş birden sertleşti ve şöyle dedi: " Biz Abant İzzet Baysal Üniversitesi fizyoterapi 2007 mezunları olarak aramızda karar aldık, hiçbir özel eğitim merkezinde 3750 YTL den aşağı bir maaşla çalışmayacağız. İster kabul edin, ister etmeyin..." Güler misin ağlar mısın?
29-06-2007
Belirtilmemiş

ÖNERİNİZ NEDİR? HER MESLEK GRUBU İÇİN TABAN VE TAVAN BELİRLENSE HER İLDE YAŞAM ŞARTLARI FARKLI OLDUĞU GİBİ KÜÇÜK İL VE İLÇELERDE ELEMAN BULMAK AYRI BİR SORUN TEŞKİL EDİYOR, DOLAYISIYLA MERKEZLER ELEMAN BULMAK İÇİN FİYAT YÜKSELTİYOR.
29-05-2006
Belirtilmemiş

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Kurumunuzun ihtiyaç duyduğu tüm işlemler tek otomasyonda... Hem de ücretsiz!

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.