Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Özürlü çocuklara rehabilitasyon yardımı hakkında

ÖZÜRLÜ VE YOKSULLARA “MAAŞ” DESTEĞİ Çalışma Bakanlığı'nca, 'Sosyal Güvenlik Reform'u çerçevesinde, yoksul ve muhtaçlara yönelik sosyal yardım ödemelerine ilişkin 'Primsiz ödemeler yasa taslağı' ilgili taraflara gönderildi. Ödemelerin miktarı 'Asgari Yaşam Düzeyi Tespit Komisyonu'nce belirlenecek. Komisyon, asgari yaşam düzeyini, asgari ücretin yarısını geçmemek ve asgari ücretin uygulandığı dönemde geçerli olmak üzere tespit edecek: ............................................ ---Özürlü çocuklara rehabilitasyon yardımı: Zihinsel, bedensel, fonksiyonel, ruhsal özrü olan, ailesinin geliri asgari ücretin üç katının altındaki çocuklardan, sakatlığında azalma ihtimali olan veya artması engellenebilecekler faydalandırılacak.----- Sağlık yardımı için prim ödemesi: Kişisel yaşam düzeyi asgari ücretin üçte birinden az olanlar,....... yararlanacak. (aa)kaynak Yaşadıkça - Engelliler Haber ve Bilgi Portalı
17-04-2006
Belirtilmemiş
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
2 Yanıt
evet haklısınız ben daha sonra fark ettim. aslında wep adresi olarak kaynakta belirtmiştim. fakat yayınlanmamış. reklam olarak algılandı galiba. daha sonra il müdürlüğünü aradım şu anda böyle bir uygulama başlamadığını fakat haziranda başlayabileceğini söylediler. ana sayfada da birden fazla yorum yapılamıyormuş bu yüzden yazamadım. şu anda 18 yaş üstü özürlü çocuklara 3 aylık 160-200 ytl yardım yapılıyormuş. çalışmalarınızda başarılar dilerim.
19-04-2006
Belirtilmemiş

Ana sayfada yorum yazdım.fakat 2.sini galiba sistem kabul etmiyor.burada yazma gereği dudum. Sayı arkadaşım gönül isterki dediklerinin hepsi olsun.Ama bu habe daha önce burada yayınlandı. Şöyle sorular ve yorumlar geldi bir gözat .Aşağıdakiler siteden alıntıdır. http://www.rehabilitasyon.com/index.php?act=kurum_detay&act2=news_detail&id=10727&type_=1&nid=1100 Özürlü ya da yetim çocuklara verilen 150 YTL eğitim yardımını İst. Büyükşehir Belediyesi yapıyor, yani yerel idare. Bu konu milli eğitim ya da sosyal Hizmetlerin dışında. Bu haberde geçen sosyal hizmet binası nedeniyle insanlar tüm illerde ümitlenerek sosyal hizmetler il müdürlüklerine koşmuştur ki örneğini gördüm, insanlara bir anlık umut ve hayal kırıklığı yaşatmanın bir anlamı yok diye düşünüyorum. umut zaten fakirin ekmeği, kesin olmayan haberlerle insanların umutlarını alt üst etmeyelim lütfen, bu konular hassasiyet gerktirir. bu yazıları okuduktan sonra bir cevap yazarsanız sevinirim..Selamlar.
18-04-2006
Belirtilmemiş

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Kullanıcı Görüşleri...
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
İş Arayanlar

iş arayan 971 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Merve D.
Fizyoterapist

Bugün

Fatma S.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Dün

Eda N. S.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Dün

Hatice N. Y.
Psikolog

Bugün

Nihal G.
Özel Eğitim Uzmanı

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.