Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Özlük dosyamın eski çalıştığım yerde görünmesi

Merhaba,bilen varsa lütfen yardımcı olabilir mi?Eski çalıştığım kuruma dava açmıştım.İstifa etmeden sözleşmeyi tek taraflı olarak fesheden bir ihtarname yolladım.Sonrasında başka bir kurumda işe başladım.Ancak milli eğitimden,özlük dosyamın halen eski kurumda olduğu,orada göründüğümle alakalı bir yazı gelmiş.Şu anki kurumum da beni bu yüzden işten çıkarttı.Eski çalıştığım yerde sigorta çıkışım da yapılmış. Nasıl hala orada görünüyorum, nasıl bir yol izlemeliyim?

31-10-2016
Mine KAPLAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
2 Yanıt

Çok teşekkür ederim. Milli eğitime her gittiğimde bana saçma sapan şeyler söyleyip geçiştirdiler. Ne yazık ki oradaki memur çalıştığım kurumun yakını. En son şube müdürünün yanına gittim, o yardımcı olmalarını söyledi. Umarım bu sefer hallolur.

03-11-2016
Mine KAPLAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

İş akdinin fesh olabilmesi için 15 iş günü öncesinden Noter aracılığıyla işyerinize ihtarname yollamanız gerekli.Sanırım yollamışsınız. SGK çıkışınızda yapılmış anladığım kadarıyla.Milli eğitime başvurmanız gerekiyordu.Mebbisden çıkış yapması gerekir.Ama Milli eğitimdeki memurların işten ne kadar anladığı ortada. Ayrıldığınız diğer kurum Mebbisten çıkışını yapacak.Milli eğitimdeki memurda sistemden sizi boşa çıkaracak.Bu kadar basit bir işlem. Aynı durumda ben olsaydım Milli eğitimdeki Memuru şikayet ederdim.Görevini yapmamış.Ayrıca ispat etmeniz durumunda (SGK Çıkışınız yapılmış) Dava açın.Hakkınızı arayın
31-10-2016
Egemen MERTOĞLU
Psikolog

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

İş Arayanlar

iş arayan 1057 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Beyza G.
Çocuk Gelişimcisi

Dün

Sevgi D.
Çocuk Gelişimcisi

Dün

Seda D.
Fizyoterapist

Dün

Kübra Y.
Uzman Öğretici

Bugün

Sena U.
Sosyal Hizmet Uzmanı

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.