Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Özel özel eğitim merkezleri

Özel özel eğitim merkezlerinde öğrencilerin uzman bir ekip tarafından sağlıklı değerlendirilerek Bireysel eğitim planları sistemli bir şekilde yapılıyor mu?ğrencilerin izlenmesine yönelik kurum bazında ailelere ve öğrencinin kayıtlı olduğu okullarına yönelik sistemli çalışmalar yapılıyor mu? 

02-02-2005
Cemal ÖZDEMİR
Özel Eğitim Öğretmeni
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
6 Yanıt
Rehabilitason.com ailesi olarak tüm okulların maıl adreslerine kendi sayfanızı tanıtır maıl yollamanız uygun olacaktır.Bu siteyi bilen okadar az okul öğretmeni varki.Bırakın öğretmenlerin ilgilenmesini sanki rehabilitasyonda çalışan eğitim uzmanları kendi öğrencileri için okula gidip görüşüyormu? İlk adımı da siz atmayı deneyin.Önemli olan devlet okullarında okuyan bu öğrencilere yardım ederek topluma kazandırmak değilmi?
30-03-2006
Elif AĞAÇHAN
Diğer

istanbul esenyurtta çalışan,psikoloji kökenli rehber öğretmenim.çalıştığım kurumda özel eğitime devam eden 25 orta ve hafif düzeyde zihinsel engelli öğrenci var.farklı özel eğitim kurumlarına giden buöğrenciler için hiçbir kurum okulla ciddi bir ilişki kurmuyor.öğrenciler e hazırlanan bepler konusunda ne aile ne okul bilgilendiriliyor.
20-07-2005
Hafize ÜNAL
Psikolog

istanbul esenyurtta çalışan,psikoloji kökenli rehber öğretmenim.çalıştığım kurumda özel eğitime devam eden 25 orta ve hafif düzeyde zihinsel engelli öğrenci var.farklı özel eğitim kurumlarına giden buöğrenciler için hiçbir kurum okulla ciddi bir ilişki kurmuyor.öğrenciler e hazırlanan bepler konusunda ne aile ne okul bilgilendiriliyor.
20-07-2005
Hafize ÜNAL
Psikolog

kurumlarda bulunan personellerin yeterliliğine bağlı olarak değişiyor.Konusunda uzman olmuş kişilerin bulunduğu kurumlarda değerlendirmeler,bep,günlük planlar, düzenli olarak yapılıyor.Çoğu kurumsa iş olsun diye yapıyor.  

28-03-2005
Serdar ÜN
Özel Eğitim Öğretmeni

 Bağlı olduğumuz müdürlüklerin işlerini özellikle denetleme işlerini yeterince biliçli yapmaları tüm bu sorunların ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Fakat alnla ilgisi yeterince olmayan teftiş elemanları kurumları denetlerken tamamen farklı boyutta denetlemeler yapmaktadırlar bu da sorunun devamını sağlamaktadır.
07-03-2005
Amir AKDAĞ
Eğitim Programcısı

Bu çalışmaların yapılması biraz da kurumların hangi ellerde yönetildiğine bağlı. İşinde ehil insanların bulunduğu özel eğitim anlayışının hakim olduğu kurumlarda etkili ve verimli eğitim programlarının yürütülebilmesi için sistematik eğitimin yağılması şart ve bu yapılıyor. Ancak ne yazık ki ticari amaşlı yönetilen kurumlarda bu çalışmaların atlandığına şahit olmaktayız.
05-02-2005
Nihal ÖZCAN
Psikolog

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.