Özel Kuruma Kimler Sorumlu Müdür Olabilir?

Özel Kuruma Kimler Sorumlu Müdür Olabilir?

Özel Kuruma Kimler Sorumlu Müdür Olabilir?

Arkadaşlar tüm aramalarıma ve çevremdekilere sormama rağman yeterli yanıt alamadım. Bir çok kişi zihinsel engelliler rehabilitasyon merkezlerine müdür olacak kişinin psikolog,özel eğitimci ve cocuk gelişimi uzmanı gibi branş içinden biri olması gerektiğini söylüyor. Ama yönetmelikte bu özelliklerde biri bulunamaz ise ders vermemek koşuluyla üniversite mezunu birinin müdür olabilceği yönünde ayrıca branştan birini müdür olabileceğini söyleyenler belirli bir süre  alanda çalışma zorunluluğu olduğunuda söylüyorlar. Bu konuda bana bilgi verirseniz. Sevinirim.
01-09-2005
Hasan GÜNAY
Psikolog
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
5 Yanıt
meb baglı kurumlarda iki yıllık yüksek okul mezunları bile derslere girmemek koşulu ile sorumlu müd.olabiliyor bu ,bu ay yapılan bir işlem.shcek,te ise meslekte iki yıl çalışma koşulu ile psikolog.çocuk gelişim mezunu  yada özel egitim ögretmenleri sorumlu müd.ürlük yapabiliyor
21-11-2005
Eylül ERSOY
Psikolog

Meb e bağlı kurumlarda en az iki yıl çalışmış ve stajyerliğini kaldırmış branş öğretmenleri ile özel eğitim sertifikası olan sınıf öğretmenleri müdürlük yapabiliyorlar.

Aslında çalışmalarınıza başlayıp,Meb özel eğitim daire başkanlığına başvurduğunuzda kesin cevabı alacaksınız.Özel eğitim daire başkanlığı iç yönetmeliği ile birçok konuyu belirliyor ve dönem dönem değişebiliyor.Daire başkanı o an size ne demişse kesin cevap odur.Allah yardımcınız olsun.

NOT:Bunlar 6 ay önce meb e bağlı olarak açılan bir özel eğitim okulunun deneyimleridir.

03-09-2005
Ogeda ABLEOĞLU
Özel Eğitim Öğretmeni

olabiliyor. çünkü bizdeki sınıf öğretmeni bizden önce mebe bağlı bir kurumda müdür idi. yalnız özel eğğtim sertifikalı bir sınıf öğretmeniydi. emekliliği de özel eğiim alanından dı.
02-09-2005
Abdullah DEMİR
Özel Eğitim Uzmanı

SHÇEK yönetmeliğinde bu açıkça belirtilmiş ancak milli eğitime bağlı kurumlar için yönetmeliklerde netlik yok. Bu konuda uygulama alanında bilgilerinizi ve deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. MEB içinde bu konuya farklı farklı yanıtlar var. İlköğretim sınıf öğretmeni emeklisi müdür olabilir mi örneğin...

02-09-2005
Hasan GÜNAY
Psikolog

shçek e bağlı kurumlarda sorumlu müdür için alan mezunu şart kurucu müdür olmada şart yok. üstelik sorumlu müdürlük için iki yıl özel eğitimde çalışma şartı var.
01-09-2005
Abdullah DEMİR
Özel Eğitim Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır

Öğrencilere verilen eğitimleri(terapileri) MEBBİS"e otomatik aktarın.

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinizde bir otomasyon programına ihtiyacınız mı var?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
1 Aylık ÜCRETSİZ DEMO'yu hemen indirin ve yükleyin.
  • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
  • Veritabanı sunucu hizmeti
  • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
  • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
  • MEBBİS otomatik veri aktarımı
  • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
  • Bir yıl ücretsiz teknik destek
Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın.