Özel Kuruma Kimler Sorumlu Müdür Olabilir?

Özel Kuruma Kimler Sorumlu Müdür Olabilir?

Özel Kuruma Kimler Sorumlu Müdür Olabilir?

Arkadaşlar tüm aramalarıma ve çevremdekilere sormama rağman yeterli yanıt alamadım. Bir çok kişi zihinsel engelliler rehabilitasyon merkezlerine müdür olacak kişinin psikolog,özel eğitimci ve cocuk gelişimi uzmanı gibi branş içinden biri olması gerektiğini söylüyor. Ama yönetmelikte bu özelliklerde biri bulunamaz ise ders vermemek koşuluyla üniversite mezunu birinin müdür olabilceği yönünde ayrıca branştan birini müdür olabileceğini söyleyenler belirli bir süre  alanda çalışma zorunluluğu olduğunuda söylüyorlar. Bu konuda bana bilgi verirseniz. Sevinirim.
01-09-2005
Hasan GÜNAY
Psikolog
PKT, KDF, BEP ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın
5 Yanıt
meb baglı kurumlarda iki yıllık yüksek okul mezunları bile derslere girmemek koşulu ile sorumlu müd.olabiliyor bu ,bu ay yapılan bir işlem.shcek,te ise meslekte iki yıl çalışma koşulu ile psikolog.çocuk gelişim mezunu  yada özel egitim ögretmenleri sorumlu müd.ürlük yapabiliyor
21-11-2005
Eylül ERSOY
Psikolog

Meb e bağlı kurumlarda en az iki yıl çalışmış ve stajyerliğini kaldırmış branş öğretmenleri ile özel eğitim sertifikası olan sınıf öğretmenleri müdürlük yapabiliyorlar.

Aslında çalışmalarınıza başlayıp,Meb özel eğitim daire başkanlığına başvurduğunuzda kesin cevabı alacaksınız.Özel eğitim daire başkanlığı iç yönetmeliği ile birçok konuyu belirliyor ve dönem dönem değişebiliyor.Daire başkanı o an size ne demişse kesin cevap odur.Allah yardımcınız olsun.

NOT:Bunlar 6 ay önce meb e bağlı olarak açılan bir özel eğitim okulunun deneyimleridir.

03-09-2005
Ogeda ABLEOĞLU
Özel Eğitim Öğretmeni

olabiliyor. çünkü bizdeki sınıf öğretmeni bizden önce mebe bağlı bir kurumda müdür idi. yalnız özel eğğtim sertifikalı bir sınıf öğretmeniydi. emekliliği de özel eğiim alanından dı.
02-09-2005
Abdullah DEMİR
Özel Eğitim Uzmanı

SHÇEK yönetmeliğinde bu açıkça belirtilmiş ancak milli eğitime bağlı kurumlar için yönetmeliklerde netlik yok. Bu konuda uygulama alanında bilgilerinizi ve deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. MEB içinde bu konuya farklı farklı yanıtlar var. İlköğretim sınıf öğretmeni emeklisi müdür olabilir mi örneğin...

02-09-2005
Hasan GÜNAY
Psikolog

shçek e bağlı kurumlarda sorumlu müdür için alan mezunu şart kurucu müdür olmada şart yok. üstelik sorumlu müdürlük için iki yıl özel eğitimde çalışma şartı var.
01-09-2005
Abdullah DEMİR
Özel Eğitim Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Rehabilitasyon.com Facebook'da...

İş ilanlarını ve diğer güncellemeleri Facebook'dan takip etmek için sayfamızı beğenin:

Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Remsis yayında! Tamamen Ücretsiz!
Remsis tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan web tabanlı bir otomasyondur. MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ olarak kullanmaya başlayın
 • 7/24 Heryerden Erişim
 • Tüm Cihazlarızla Uyumlu
 • MEBBİS otomatik veri aktarımı
 • PKT, KDF, BEP ve diğer formlar
 • Servis Programı
 • Ön Muhasebe ve Faturalar
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinizde bir TAMAMEN ÜCRETSİZ otomasyon programına ihtiyacınız mı var?
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin tüm ihtiyacı olan yazılımlar RemSis.net sayfası üzerinden TAMAMEN ÜCRETSİZ olarak kullanabilirsiniz.
TAMAMEN ÜCRETSİZ, hemen üye ol, kullanmaya başla.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • 7/24 Heryerden Erişim
 • Masaüstü, Tablet ve Mobil Uyumlu
 • MEBBİS otomatik veri aktarımı
 • PKT, KDF, BEP ve diğer formların kolayca üretimi
 • Servis Programı
 • Ön Muhasebe ve Futura İşlemleri
Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın.