Soru-Cevap

Özel Eğitimde Personel Eksikliği

Özel Eğitimde Personel Eksikliği

İyi günler, personel eksikliği sizce SERTİFİKA haricinde, hangi yolla giderilebilir. -Nicelik açısından değil, nitelik açısından sorun halledilebilir mi? -Devletin yöntemi nasıl düzeltilebilir.
10-01-2007
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
16 Yanıt
Yuh be abi... Neden mi? Tayyar Bey bu kadar dalga geçilmez.. :) Abi onunda sen olduğun gün gibi ortada... Daha ne oldu ki diyorsun... Senin fikirlerine karşı değilim. Ancak senin Üslübun haklıyı hakszı çıkaracak bir üslup...
14-01-2007
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Güzel bir başlık açmışsınız.Teşekkürler.Özel eğitimde;özellikle de özel sektörde korkunç eleman sıkıntısı var.Yeterli özel eğitim öğretmeni olsa ve istihdam edilse zaten sorun çıkmazdı,kurslar da açılmazdı.Bakanlık bu sıkıntıyı gidermek amacıyla sınıf öğretmeni adaylara kurs açıyor.Ama kursta aranan tek kriter sınıf öğretmeni diplomasının olması.Bu fırsatı ganimet bilen bir sürü sınıf öğretmeni diplomalı kişi tsunami dalgaları gibi bu kurslara akın etti.Daha önce de söyledim;60 ını geçmiş nineler ve dedeler,hayatında öğretmelik yapmamış diploma sahipleri.Beş hafta da özel eğitime geçtiler.Bu tam bir trajedi.Madem özel sektör için eleman yetiştirilecekti başka kriterler de olmalıydı. Esenlikler dileğimle.
14-01-2007
Faik KILIÇ
Sınıf Öğretmeni

Yuh be abi..
14-01-2007
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

hocam gönderdiğiniz parayı aldım siz olamasanız ne yapardım beni o özel okul patronunun elinden kurtardınız bundan sonra hak yemeden namusumla calısacagım size söz veriyorum. Minettarım size sayın hocam.
14-01-2007
Zübeyir ONBİRLİ
Sınıf Öğretmeni

özel eğitimde çalışacak diğer alan mezunları en az 6 aylık kurslardan geçip, olması gereken özel eğitimle tanıştırılmalı ama ünvanları değişmemeli. Özel öğrenme bozukluğu olan çocuklarla çalışmayı öğrenip bu bilgilerini daha sonra normal sınıflarda da kullanabilirler mesela.Özel eğitimde de uygun çocuklarla çalışabilirler ama sınıf öğretmeni ünvanıyla!
14-01-2007
Sevim ŞEN
Eğitim Uzmanı

Arkadaşlar bizim iş alanımızın daralması mümkün değil. önemli olan çocuklara uygun eğitimin doğru zamanda ve doğru şekilde verilmesi.özel eğitimcilerin arasında da uyuşuk, kendine hayrı olmayan insanlar var.ayrıca biz de lisansta dünyanın en iyi eğitimcileri olacak kadar iyi donatılmadık.özel eğitim 4 senede bitecek kadar dar bir alan değil. Kaçımız sıfır yaştan itibaren eğitim verebilir?kaçımız erken eğitimin önemini biliyor? kaçımız eğitimle çocuğun beyninin nasıl etkilendiğini biliyor?
14-01-2007
Sevim ŞEN
Eğitim Uzmanı

Tayyar Hocam küfür etmeseniz tam SÜPER OLACAK.
13-01-2007
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

İslail Poyrazım nasılsın. Kardeş, bu sitede kendini özel eğitimci sanan SINIFÇILAR pes edene kadar işe devam. Hakkaniyet sınırı belli bir yere kadar zorlanmalı. Bunlar işi iyice aşmış. Mesleklerini reddedip Özel Eğitimci olarak kendilerini tanıtıyorlar.
13-01-2007
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Bravo alper sende olmasan bizim camiayı sanal alemde savunan olmayacak. Helal olsun devam et seni yürekten destekliyorum. Ayrıca sınıfçı DEYİMİN mükemmel.
13-01-2007
İsmail POYRAZ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Bakın soruyu sorarken çözüm yolu aramaktı niyetim. Benim bir fikrim var. Ve Resmi olarak da bunun oluru var. Görevlendirme yaparsın. Sertifikalılara NORM kadrodan yer vermezsin. Adam özel eğitimci gelene kadar orada çalışır, özel eğitimci gelince PAŞA PAŞA okuluna döner. Bu durumda sıkıntılar aşılabilir. Yani bizim iş alanımız daralmaz. SInıf öğretmeni kendi işini yapar.
13-01-2007
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

ÖZEL EĞİTİM BÖLÜMÜNDEKİ SOHBETİNİZİ UMARIM SINIF ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜNE DE TAŞIRSINIZ..ORADA ÇOK KIRICISINIZ...YAPICI OLURSANIZ BİZLER SİZLERİN BİLGİ VE BECERİSİNDEN FAYDALANIRIZ,STAJ SINIFLARIMIZDAKİ KAYNAŞTIRMA ÖĞRENCİLERİNE DE FAYDALI OLURUZ..
12-01-2007
Sibel GÜL
Sınıf Öğretmeni

ÖZEL EĞİTİME ALINAN ÖĞRENCİ SAYISINI ARTIRMAK.BİZİM ÜNİVERSİTEDE 1.-4.SINIF ARASI 350 CİVARI ÖĞRENCİ VAR.AMA BU KİŞİLERİ YETİŞTİREN ÖĞRETİM ELEMANI BİLE YETERLİ SAYIDA YOK.SİZİN ARANIZDAN BİRİLERİ ÇIKIP DOKTARA YAPMAZSA İLERİDEKİ 5-10 YIL DAHA DA VERİMSİZ GEÇECEK..UMARIM BU KONULARDA BİRŞEYLER YAPARSINIZ.
12-01-2007
Sibel GÜL
Sınıf Öğretmeni

SERTİFİKA HER SINIF ÖĞRETMENİNE VERİLMEMELİ.MESELA ÜNİVERSİDE SEÇMELİ DERS OLARAK KAYNAŞTIRMA,BEP HAZIRLAMA GİBİ DERSLER ALMIŞ,YA DA YÜKSEK LİSANSINI ÖZEL EĞİTİMDEN YAPMIŞ,(((YÜKSEK LİSANSTA SINIF ÖĞRETMENLİĞİ MEZUNLARI BİLİMSEL HAZIRLIK DÖNEMİNDEN GEÇİYOR,TEMEL ÖZEL EĞİTİM DERSLERİNİ GÖRÜYOR,SINAVA GİRİYOR,YETERLİYSE YÜKSEKLİSANS HAKKI KAZANIYOR)))ÖĞRETMENLERE VERİLMELİ.YA DA EN AZINDAN ŞU ANDA VERİLEN KURSUN SÜRESİ UZATILSIN,UYGULAMA-STAJ YAPTIRILSIN VE BİR SINAVLA BİLGİ BECERİ ÖLÇÜLSÜN
12-01-2007
Sibel GÜL
Sınıf Öğretmeni

Dünya nerde biz nerdeyiz anlat da biz de bilelim arkadaşım?
12-01-2007
Muhammed Yasin EFE
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sertifika verme gibi sabun köpüğünden çözümler yerine devlet özel eğitime ciddi anlamda hem maddi hem de politik anlamda eğilmelidir.Özel eğitim alanında dünya kıyaslamasında çok çok kötüyüz,bu eğitim sistemimizin büyük bir ayıbıdır!!!
12-01-2007
Utku BOZKURT
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

SERTİFİKA VERİLSİN AMA 1 AYDA DEĞİL EN AZ İKİ SENEDE VE BUNU BİR SENESİ TEORİK BİR SENESİ DE UYGULAMA OLSUN VE BU KİŞİLER MEZUN OLDUKLARINDA UZMAN ÖZEL EĞİTİMCİLERİN YANINDA STAJ GÖRMELİ YANİ UZMANLAR KORDİNATÖR OLMALI...
12-01-2007
Niyazi BAHÇELİ
Eğitim Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
  • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
  • Veritabanı sunucu hizmeti
  • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
  • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
  • MEBBİS otomatik veri aktarımı
  • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
  • Bir yıl ücretsiz teknik destek
Kullanıcı Görüşleri...
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...