Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Okullardaki Alt Sınıf İhtiyacı

Merhaba arkadaşlar, 10 yıldır sınıf öğretmenliği yapıyorum. Değişik bölgelerde çalıştım. Hiçbir okulda özel eğitim öğretmeni ile karşılaşmadım. 10'larca yardıma muhtaç öğrenci ve sorunlu sıkıntılı durumlar... Ne yapacağız? Yıllardın o çocuklara bizler rehberlik yapıyoruz, yıllardır onların eğitimini bizler devam ettiriyoruz. Bizler sınıf öğretmeniyiz, biz bu eğitimi almadık ,biz anlamayız demdik. Çalıştık, konuştuk, çabaladık, araştırdık. Bu eğitimi onlara biz sağladık. Ne milli eğitim vardı ne de sizlerden biri... Binlerce ilköğretim okulu var. Neredeyse hepsinde de alt sınıfa ihtiyaç var. Devlet her engelli için rehabilitasyon merkezine milyonlarca yeni lira veriyor. Bu paranın yarısını okullara aktarsa Meslektaşlarınızın hepsi için kadro açılır. Ne siz sıkıntıya girersiniz ne öğrenciler ne de bize ihtiyaç olur. Sevgilerle.
06-12-2006
Oguz ŞENSOY
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
5 Yanıt
Umarım sıkıntılarımızı hep beraber, bu yaklaşan seçimlerde, gerektiği gibi, bu işin gerçek sorumlularına sorarız. Sorunu yaratan kişilerin, üyesi olduğumuz siteden haberleri bile yok. Biz ya da siz; havanda su dövüyoruz. Olan, "Üniversite Mezunu" olupta hala iş bulamamış arkadaşlara oluyor. Ben kendi çevremde kendi çözümümü üretmeye çalışıtorum. Uyanıklık yada bencillik yapmaya çalışmıyorum. Umarım beni anlıyorsunuz. sevgiler.
27-12-2006
Oguz ŞENSOY
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

arkadaşlar sn. oğuz bey'in söledikleri sadece nacizane bi fikirdir. onu bu denli zorlamamalıyız. eğer on yıldır bu işle kendi araştırmaları doğrltusunda ilerlemişse saygı duymak gerekir. bunu yapmayanlarda var çünki.konu kendisi zeö olarak tanıtmaksa ünvana takılmamanızı, yapılan işe odaklanmanızı isterdim. neysee önemli olan şu ara atamalr ne de olsa. hala atanamayan arkadaşlar var ( aynı benim gibi :( saygılar
23-12-2006
Ayşegül KÖKSAL
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Aynı kişi misiniz? Tek kişi misiniz? Çünkü bende öyle bir his uyanıyor.
21-12-2006
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Sayın arkadaş DRAMATİZASYONU bırak sadede gel. Mesleğin ne ise onu yap. Özel alt sınıfa sizi atayan devlet bizden birilerini atamıyor. Ne yapalım. 18 kişi değil 180 alsaydı yok biz almamı diyecektik. Biz yokken ki dönem ile ilgili olarak 1950 li yılların öncesinden beri Özel Eğitim bölümleri var. Devlet yanlış politika güdüyor... Ancak bu sizin gerçek mesleğinizle değil ZEÖ ile burada kayıt olmanızı mı gerektiriyor?
20-12-2006
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Oğuz bey size kesinlikle katılıyorum bu konuda çok ihtiyaç var sınıf öğretmenlerinin bize olan desteği asla göz ardı edilemez ilgili olduğunuz site ye girişinizden belli Tayar beyinde tavrı çok ağır burada tartışılan başka bir mevzu bu kadar sert olamamnızı tavsiye ederim.Ben bir meslektaşıma bunu hiç yakıştıramıyorum..saygılar
20-12-2006
Çiğdem ÇELİK
Eğitim Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Kullanıcı Görüşleri...
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
İş Arayanlar

iş arayan 566 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Merve N. Ç.
Uzman Öğretici

Dün

İrem E.
Eğitim Koordinatörü

Bugün

Gökhan G.
Psikolog

Dün

İrem D.
Çocuk Gelişimcisi

Dün

Rahime Ç.
Sosyal Hizmetler

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.