Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Okul Öncesi Öğretmenliği

   Gerçekten bilmediğim için soruyorum lütfen yanlış anlaşılmasın.

Çocuk gelişimi bölümleri ile Okul öncesi öğretmenliği bölümü arasında gördükleri eğitim açısından nasıl bir program farklılığı var. 

08-03-2005
Amir AKDAĞ
Eğitim Programcısı
Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.
81 Yanıt
hepinizin yorumlarını okudum ama gerçek o ki işini iyi yapman yada çok iyi bir okuldan mezun olman bunlar pek bişey ifade etmiyo reabilitasyon merkezlerinde kız meslek çıkışlı da alıyolar yada devlet okulunda ücretli çalışıyo ya da pek çok emekli olması gereken varken okulu bitmiş olanlar açıkta bekliyo bazen neyin mücadelesini verdiğime ve emeklerime üzülüyorum
09-11-2009
Ebru TAŞKIN
Okul Öncesi Öğretmeni

ARKADASLAR BEN ANKARADA COCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ MEB ONAYLI SERTİFİKASI VEREN ÖZEL YA DA KAMU KURUMU ARIYORUM. BİLEN VARSA LÜTFEN CEVAP YAZARSANIZ SEVINIRIM
26-08-2007
İpek XXX
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Adaylığınızın kalktığına dair belge uygulamalı eğitiminizin bitmesinden sonra,yani adaylık işlemlerinizin başlamasından tam bir takvim yılı sonra gelir.
06-07-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

merhaba meslektaşlarım. ben okulöncesi öğretmenliği mezunuyum. 6 ay meb de usta öğretici olarak çalıştım ve sonra ayrıldım. ve 4 aydır da özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde çalışmaktayım.satajerliğimin kalkması için krslara katıldım ve sınava girdim.90 95 puan aldım. stajerliğimin kalktığına dair belge bana ya da çalıştığım kuruma ne zaman gelir.yada sınav sonuçuma göre stajerliğim kalkmışmıdır. bu konuda bilgisi olanlardan cevap bekliyorum.bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. saygılarımla... iş yaşamınızda başarılar dilerim
05-07-2007
Mustafa ÇAVUŞ
Okul Öncesi Öğretmeni

özetle arkadaşlar çocuk gelişim ve okul öncesi öğretmeni arkadşlar olarak bize devlette çalışmak isteyenler ortak kadro açıyor,bence asıl mesele bu..
30-06-2007
Evrim YILMAZ
Okul Öncesi Öğretmeni

arkadaşlar bu konuda bilgisi ola varsa lütfen yazsın bana. Düzenle Sil ben rehabilitayson merkezinde işe yeni başladım 4 haftaya yaklaştı.fakat sözleşmemde ders ücretli öğretmen olarak başladım bunun nedenide önceki iş yerinde çalıştığıma dair bir belge getirmediğim için.peki ders ücretli öğretmen olarak çalışırsam stajerliğim kalmazmı özel eğitim okulunda.ders ücretliden asıla nasıl geçebilirim peki yardımcı olursanız sevinirim.
09-06-2007
Selma ABAKAYA
Okul Öncesi Öğretmeni

ben 14 senedir özel eğitim sektöründe çalışan biriyim konumum gereği de tüm mevzuatı da iyi bilirim bundan 8-9 sene öncede özel eğitimciler çocuk gelişimcileri kabullenemediler şimdide çgu lar sınıf öğrt ve okul öncesi öğretmenleri bu böyle devam eder siz bu site üzerinden birbirinize sitem etmeye devam edeceğinize bence en akıllı yol her branşın uzmanları bi yolla birleşin mevzuata karşı çıkın
26-05-2007
Funda SEZGİN
Diğer

:O) yazıLanLarı okudum hem de hayretLe. Ortak nOktamız cOcukLar. önemLi oLan onLar. Lutfen aRtık bu taRtısmaLar bitsin ve yaRdımLasaLım. böyLe mi örnek oLacağız biz cOcukLarımıza??
21-05-2007
Sibel GEZGİN
Okul Öncesi Öğretmeni

arkadaşlar nasıl yani anlamadım okul öncesi öğretmenleri özel eğitim okullarında ve rehabilitasyon merkezlerinde çalışamıyor mu daha doğrusu imza yetkisi yok mu?
14-05-2007
Selma ABAKAYA
Okul Öncesi Öğretmeni

mrb bildikleriniz yanlış ilkönce onu belirtmek istedim. ben okul öncesi öğretmenliği 4. sınıf öğrencisiyim. bizde tüm gelişlim basamkalarını gördük ve tüm gelişim alanlarını ayrı ayrı dersler olarak da aldık. ayrıca özel öğretim kurumlarında da çalışabiliyoruz. ben şu an çalışıyorum. ayrıca uygulamalrımız da da ne kadar iyi eğitim aldığımız fark ediliyor. iyi bir öğretmen olmak sadece sanat etkinlikleri yaptırıp göz boyamak değildir. umarım sizde eğitim anlayışının farkına varıp bu tür polemikler yaratmazsınız.
05-04-2007
Eyübe KONAL
Okul Öncesi Öğretmeni

arkadaşlar mrb meb yeni getik yıllık günlük plan örneğine ihtiyacım var bana yardımcı olursanız sevinirim
12-03-2007
Aysegul TİMUR
Okul Öncesi Öğretmeni

arkadaşlar ben aranıza yeni giridm okul öncesi öğretmeniyim rehabilitasyon merkezinde 1 yıldır çalışıyorum çocuk gelişimi öğretmenlerinden daha fazla bilgiye sahip oldugumuza inanıyorum hepinize kolay gelsin
12-03-2007
Aysegul TİMUR
Okul Öncesi Öğretmeni

gülay hanım şunu kaçırmışsınız okul öncesi öğretmenleri özel eğitim kurumlarında çalışabiliyor. meb imza yetkiside verdi atladınız sanırım
22-01-2007
Gülhan YÜCEDAG
Okul Öncesi Öğretmeni

arkadaşlar rize ardeşende açılacak rehabilitasyon merkezine çalışma arkadaşları arıyoeuz. ilgilenenler adresine cv lerini bırakabilirler.
24-12-2006
Selman MUMCU
Psikolog

arkadaşlar bingölde açlılmakta olan kreşe sorumlu müdür aranmakta..ilgileneler varsa adresine mail atsın lütfen
20-12-2006
Sultann ATEŞOĞLU
Diğer

Aysel hanım hangi cevabıma yönelik iltifat ettiğinizi anlamadım ama siz de sağolun. Kolaylıklar diliyorum.
03-11-2006
Amir AKDAĞ
Eğitim Programcısı

amir bey beyninize sağlik bir eğitimciden eğitimci cevabı.sağolun..
18-07-2006
Aysel GÜNAL
Sınıf Öğretmeni

bende hacettepe ün. mezunuyum arkadaşlar bırakın artık bu tartışmaları mine arkadaşımın dediği gibi bizler 0-18 yaş arası çocukların genel gelişimsel dönemleri hakkında yeterli bilgileri alıyoruz. bununla beraber fiziksel engelli ç.ocuklar, zihinsel engelli çocuklar işitme engelli çocuklar dil ve konuşma gelişimi üzerine pratik ve teorik dersleri fazlasıyla aldık. gelişimsel değerlendirme yapma ve bununla beraber eksik görülen yada desteklenmesi gereken gelişim alanlarıyla ilgili ev merkezli çalışma programlarını da hazırlar hale geldik. bir ev ortamında hangi materyallerle çocuğun gelişimine destek sağlarız gözümüz kapalı sayarız artık. alınan bilgi deposunu anlamak için www.hacettepe.edu.tr adresinden çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü ders programını inceleyin.Çalışma hayatında başarılar :)
20-06-2006
Aslihan KAZANASMAZ
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

arkadaşlar hala tartışılıyorsa bizleri hazmedemediklerindendir Nihal hanımında dediği gibi amaç eğitim veya çocuklar değil malesef.artık bizler tercih ediliyoruz rehabilitasyonlarda yani maddi yönden arkadaşları zarara uğrattık kusura bakmayın!'!azlığınızdan faydalanıp hiçte adil olmayan fiyatlar öne sürüyordunuz!!ama şimdi öyle değil, bizlerde dahil edildik ve alan genişledi ee tabii maddi yönden etkiledi sizi,yani kalkıp hala bizler iyiyiz,donanımlıyız,bu alan bizimdir gibi savunmalar yapmayın...herkes kendini geliştirebildiği sürece alanında iyidir bunuda unutmayın ve artık kabullenin bizleri aynı şartlarda aynı işi yapıyoruz bu landa çalışan herkes aynı işi yapıyor,emek veriyor,özveririyle aldığını haketmeye çalışıyor...ayrıca Nihal hanım haklısınız bi müddette Hacettepeyi tartışırız:)))
19-06-2006
Zeynep SARIKAYA
Okul Öncesi Öğretmeni

Müge hanım siz hiiiçç duymayın çocuk gelişim UZMANLARININ :)) dediklerini yoksa bu tartışma hiç bitmez tecrübeli biri olarak söylüyorum:))ben artık bu saatten sonra tartışmaların "eğitim için,çocuklar için" olduğundan şüpheliyim!!!tamamen meslek yüceltme polemiği ve sanırım maddi yönden kendilerine ortak olmamız...açıkçası artık bu şekiilde düşünüyorum çünkü baksanıza biz neden bahsediyoruz cevap hala biz daha üstünüz,bide bunuda geçtik şimdide HACETTEPE üstünlüğü çıktı:)))
19-06-2006
Nihal TURAN
Okul Öncesi Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 571 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

2 gün önce

Sena A.
Dil ve Konuşma Terapisti

Bugün

Aleyna Ş.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Bugün

Seren E.
Çocuk Gelişimi Meslek Elemanı

Bugün

Hacer D.
Sosyolog

Bugün

Zeynep Ç.
Dil ve Konuşma Terapisti

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.