Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

ÖZEL İLKÖĞRETİM KURUMLARI AÇIKÇASI CİNSİYET AYRIMI YAPMAKTADIR

Değerli sınıf öğretmeni arkadaşlarım, Özellikle erkek sınıf öğretmeni arkadaşlarıma duyurmak istiyorum;malesef kendilerini çağdaş,modern diye nitelendiren bir çok özel ilköğretim kurumu açıkçası cinsiyet ayırımı yaparak sınıf öğretmenliği alanındaki görevlere bayan sınıf öğretmenlerini tercih ederek erkek sınıf öğretmenlerinin bu alanda çalışmalarına bir nevi yasak getirerek cinsiyet ayrımcılığı yapmaktadırlar.Özellikle İstanbul,İzmir ve Ankara'da bulunan seçkin özel ilköğretim kurumlarının sınıf öğretmenleri kadrosunu inceleyin yüzde doksan dokuzunun bayanlardan oluştuğunu göreceksiniz.İsterseniz bu okulların sitelerini ziyaret ederek bu olguyu görebilirsiniz. Sınıf öğrenmenliği sırf bayan işi midir?O zaman bu alanlardaki eğitim fakültelerine erkek öğretmen adayı alınmasın. Bu nasıl bir çağdışı anlayıştır anlamak mümkün değil.
13-10-2006
Faik KILIÇ
Sınıf Öğretmeni
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
38 Yanıt
konuları sen açarsın...memlekette senin değerini bilen yok...........AFKİ BEY harcanıon....
21-03-2007
Hasan Hüseyin TURGUT
Sınıf Öğretmeni

Değerli meslektaşım, Sizi gayet iyi anlıyorum.Bilinçli bir sınıf öğretmeni;araştıran,sorgulayan,gerektiğinde bilgi ve deneyimlerini paylaşan,öğrencileri için başka alanlardaki kişi ve kuruluşlardan da yardım alan bunu uygulamaya sokan kişidir.Dediğiniz doğrudur;sertfika almış;60 ını geçmiş,özel eğitimciliğe soyunmuş,ya da yaşamında hiç öğretmenlik yapmamış bu işi sırf para kazanmak ya da boş zamanını değerlendirmek için yapan sınıf öğretmeni geçinenler ile,gene sırf rant için bunlara karşı çıkan sözde özel eğitimciler ile bir yere varılmaz. Bilgi ve deneyimleri paylaşmaya her zaman hazır olduğumu belirtir,esenlikler dilerim.
20-01-2007
Faik KILIÇ
Sınıf Öğretmeni

ben bu siteye kaynaştırma öğretcilerine faydalı olmak için üye olmuştum.stajdayım.sertifika alıp da ne özelde çalışırım ne de devlette.çünkü özel eğitimci değilim.isteseydim baştan özel eğitim seçerdim zaten.ben sadece kaynaştırma öğrencilerine faydalı olmak için uğraşan biriyim.bunun için sertifika faydalı oluyorsa almayı düşünürüm tabiki.33 günlük kurs görmek hiç bişey bilmemekten iyidir diye düşünüyorum..üniversitede kaynaştırma dersi aldım ve faydasını gördüm.o sebeple özel eğitimcilerin olduğu bi siteye üye olmak istedim ama yanlış yapmışım.burası sertifika sevdalıları ve karşıtlarının olduğu bir siteymiş.fikir alışverişi yok,yardımlaşma yok,bilgilendirme yok.benim aradığım bunlardı.demekki yanlış adresteyim.....
20-01-2007
Sibel GÜL
Sınıf Öğretmeni

BOŞ KALMAKTANSA NE İŞ YAPARIM MANTIĞI İLE BU ALANDA BAŞARISIZ OLAN VE KENDİLERİNE DEĞİLDE VELİ VE GELİŞİM GERİLİĞİ GÖSTEREN ÇOCUĞA ZARAR VEREN SINIFÇILAR NEDEN HALA SAVUNMA YAPIYORSUNUZ.BİZ ÖZEL EĞİTİMCİLERİN VE AİLELERİN MOTİVASYONUNA ZARAR VERİYORSUNUZ,ÇOCUKLARA AYIRMAMIZ GEREKEN ZAMANI 1 AYLIK SAÇMA SAPAN SERTİFİKA PROGRAMINA HARCIYORUZ.BİZİM MORALİMİZİ BOZUP MOTİVASYONUMUZU KAYBETMEMİZE NEDEN OLMANIZA HAKKINIZ YOK.SİZE BU HAKKI VERENLERE YAZIKLAR OLSUN.ÜLKEYİ YÖNETENLERE AVRUPA BİRLİĞİNE GİRMEYE ÇALIŞANLARA BAKIN.BİZ BU KAFAYLA ANCAK ABD NİN ÇUVALINA GİRERİZ ZATEN GİRMEDİK Mİ kppss bir başarı ölçüsü degildir. KPSS de 80 alan sınıf öğretmeni atanamazken 50-60 gibi puanlarla siz özel egitim mezunları atanıyorsunuz.. Bu başarısızlık diil haksızlıktır. merak etmeyinn.. gümbür gümbür geliyor SERTİFİKALI ZİHİN ENGELLİLER SINIF ÖĞRETMENLERİ... Başarısız olupta atanamadıkları icin degil, bu ülke genliğine acıdıkları icin..bu arada sertifika sahipleri % 90 emekli öğretmenler.
20-01-2007
Cihan SAHİN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sibel Gül... Benim alanımda ben seviye olarak üstteyim.. Bu mudur bu dur?
13-01-2007
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

SAYIN MESLEKTAŞIM ZOR BİR GÖREV İÇERSİNDESİNİZ.SİBEL HANIM GİBİ ALANDIŞI ŞAHISLARIN ÇALIŞMA İSTEĞİNİZE TAHRİPTE BULUNUP MORALİNİZİ BOZMALARINA İZİN VERMEYİN BU DOĞRUDAN ÇEVRENİZDEKİLERE ÖĞRENCİLERİNİZE VE HATTA MESLEKİ GELECEĞİNİZİ OLUMSUZ ETKİLEYEBİLİR.HATAT MORALİNİZİN BOZULMASINI İSTEMİYORSANIZ BU SİTEYE BİLE GİRMEYİN BEN UZUN SÜREDİR GİRMİYORUM.KEŞKE BU KONULAR YÜZ YÜZE TARTIŞILSAYDI...SEN RAHAT OL
13-01-2007
Samet YALMAN
Özel Eğitim Öğretmeni

BOŞ KALMAKTANSA NE İŞ YAPARIM MANTIĞI İLE BU ALANDA BAŞARISIZ OLAN VE KENDİLERİNE DEĞİLDE VELİ VE GELİŞİM GERİLİĞİ GÖSTEREN ÇOCUĞA ZARAR VEREN SINIFÇILAR NEDEN HALA SAVUNMA YAPIYORSUNUZ.BİZ ÖZEL EĞİTİMCİLERİN VE AİLELERİN MOTİVASYONUNA ZARAR VERİYORSUNUZ,ÇOCUKLARA AYIRMAMIZ GEREKEN ZAMANI 1 AYLIK SAÇMA SAPAN SERTİFİKA PROGRAMINA HARCIYORUZ.BİZİM MORALİMİZİ BOZUP MOTİVASYONUMUZU KAYBETMEMİZE NEDEN OLMANIZA HAKKINIZ YOK.SİZE BU HAKKI VERENLERE YAZIKLAR OLSUN.ÜLKEYİ YÖNETENLERE AVRUPA BİRLİĞİNE GİRMEYE ÇALIŞANLARA BAKIN.BİZ BU KAFAYLA ANCAK ABD NİN ÇUVALINA GİRERİZ ZATEN GİRMEDİK Mİ?
13-01-2007
Samet YALMAN
Özel Eğitim Öğretmeni

ARKADASIM SENİN DENEYİMİN NE KADAR NERELERDE CALISTINDA BURADA BENİM ADIMA BASLIK ACIYORSUN. ARKADASIM NE KADAR YALIN KALIYORSUN, BİZİ SERTİFİKALI SINIF ÖĞRETMENİ DEGİL;SINIF ÖĞRETMENİ YETİŞTİRDİ. SINIF ÖĞRETMENİNİN BASIMIN ÜZERİNDE YERİ VAR AMA SERTİFİKALILARIN YERİ NERESİ ONU BURADA YAZMAM. BİZ GEREKLİ OLAN SİKAYETLERİMİZİ RESMİ MERCİLERE ZATEN YAPTIK BENİM SÖZÜM BURADA 20 GÜNDE KENDİNİ PROF SANANLARA HEM SEN HANGİ ANLASMADAN BAHSEDİYORSUN. BENİM YETERSİZ ÖĞRENCİLERİMİN KANINI PARA İÇİN EMEN İNSANLARLA BEN ANLASIRMIYIM. HACMİNE GÖRE KONUS.
13-01-2007
Ali KAYA
Özel Eğitim Uzmanı

KULLANDIĞINIZ KELİMELERİ DİKKATLİ SEÇERSENİZ,ANLAŞMAMIZ DAHA KOLAY OLACAK....SERTİFİKA MESELESİ YÜZÜNDEN NEDEN SINIF ÖĞRETMENLERİNE ATEŞ PÜSKÜRÜYORSUNUZ?SİZLERDE BİRER SINIF ÖĞRETMENİNİN ELİNDEN GEÇEREK BU GÜNLERİNİZE GELMEDİNİZ Mİ? YEDİĞİNİZ TABAĞA TÜKÜRMEYİN... AYRICA ŞİKAYETLERİNİZİ SINIF ÖĞRETMENLERE BİLDİRECEĞİNİZE YETKİLİ MERCİLERE BİLDİRİN...EMİNİM DAHA YARARLI OLACAK..(BİZDEN SEVİYE OLARAK ÜSTTE OLDUĞUNUZU İDDİA EDİYORSUNUZ BUNU NASIL DÜŞÜNEMİYORSUNUZ ANLAYAMADIM; YOKSA ANLAMAK İŞİNİZE Mİ GELMİYOR?)
12-01-2007
Sibel GÜL
Sınıf Öğretmeni

Sayın Tayyar Bey, Devlette çalıştığını belirtmişsin ve doğaldır ki senin de ederin o civarda.O zaman neyi tartışıyorsun?Ben hangi branştan olursa olsun,tüm öğretmen arkadaşlarımın insanca yaşamaya hakları olduğunu ve bu ücretle insanca yaşamanın mümkün olmadığını savunuyorum.Bırakın öğretmeni bir okul hademesinin de insanca yaşamaya hakkı vardır.Onun da insani bir ücret almasından yanayım. Eğer gerçekten öğretmensen esen kal...
26-12-2006
Faik KILIÇ
Sınıf Öğretmeni

Selen hocam, Bir eğitimci olarak olaylara objektif yaklaşımlarda bulunmanızdan dolayı size teşekkür ederim.Ama konumuzun başlığı neydi nerelere geldi.İnsanlarda araştırma,haklarını bilme ve haklarına sahip çıkma olayı üzülerek söylüyorum gelişmemiş.Yazık.Eğitimciler böylemi olmalı.Tekrar söylüyorum;özel eğitimci,sınıf öğretmeni,branş öğretmeni olsak ne çıkar aldığımız para 800 YTL civarında öğrenci harçlığı bile değil.Bu parayla ben öğretmenim demekten utanıyorum.Bizler de tutmuş bir birimize düşüyoruz.Olay gerçektir;özel ilköğretim okullarına erkek sınıf öğretmeni alınmıyor.(bir kaç okul dışında)bunu sınıf öğretmeni arkadaşlar lütfen araştırsınlar.Bu olayın çağdışı olduğunu vurgulasınlar. Esen kalınız.
23-12-2006
Faik KILIÇ
Sınıf Öğretmeni

SİZ ÖNCE İNSANLARLA NASIL İLETİŞİM KURMANIZ NASIL KONUŞMANIZ GEREKTİĞİNİ ÖĞRENİN VE ÖNCELİKLİ OLARAK ŞUNU KAFANIZA YERLEŞTİRİN BU KURSU SINIF ÖĞRETMENLERİ AÇMADI BU KURSU MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI AÇTI EĞER SİZ ÇOK RAHATSIZ OLUYORSANIZ GİDER LEGAL YOLLLARDAN TEPKİNİZİ KOYARSINIZ YANLIZ DİKKAR EDİN BURDA OLDUĞU GİBİ ORDA KONUŞTURMAZLAR SİZİ BURDA KİMSEYE HAKARET ETMEYE HAKKINIZ YOK AYRICA TEHDİT ETMEYE DE AYRICA SİZ KİM OLUYORSUNUZ DA BANA UYAN KENDİNE GEL DİYEBİLİYORSUNUZ HADDİNİZİ ÇOK AŞIYORSUNUZ
23-12-2006
Selen ÜSKÜPLÜ
Özel Eğitim Öğretmeni

ÖZEL EĞİTİM MEZUNU BİR ÖĞRETMEN OLARAK SINIF ÖĞRETMENLERİNE YAPILAN HAKARETLERİ KINIYORUM AYRICA ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENLERİNİN HAKARET YAZILARI YAZAN İSMİ MALUM KİŞİYE TEPKİ GÖSTERMEMELERİNİ ÇİFTE STANDART OLARAK GÖRÜYUORUM ACABA AYNI HAKARETLER ÖZEL EĞİTİM MEZUNU BİRİNE YAPILSAYDI YİNE BÖYLE SESSİZ KALIRLAR MIYDI BENCE KALMAZLARDI İKİ ALTERNETİF VAR BU YA ÇİFTE SATANDARTTIR YADA BU KİŞİNİN TEHDİT VARİ ÜSLUBUNDAN KORKMUŞLARDIR HER KİM OLURSA OLSUN HİÇKİMSE HAKARETİ HAK ETMEZ YAPTIĞI YORUMLARLA ÇİRKİNLİKLERE NEDEN OLAN KİŞİYİ ESEFLE KINIYOR AYNI MESLEK ALANINDA GÖREV YAPIYOR OLMAKTAN UTANÇ DUYUYORUM
22-12-2006
Selen ÜSKÜPLÜ
Özel Eğitim Öğretmeni

Sayın zihinsel Engelliler Öğretmeni arkadaşlar, Görüş ve davanızda haklısınız.Ama yasal yollar her vatandaşa ve sizlere de açıktır.Lütfen sınıf öğretmenlerine hakaret etmeyi bırakın ve yasal yollara baş vurun.Olayın hukiki yolunu bu şekilde halledin,sosyal ve etik yönünü ise düzeyli bir şekilde eleştirilerinizle tartışmaya açın. Esen kalınız.
22-12-2006
Faik KILIÇ
Sınıf Öğretmeni

İnsanlar kendilerini geliştirmek için alanın uzmanlarıyla konuşur,tartışr.Bilgilerini paylaşamazlar çünkü tanıdığım özel eğitimciler (bu sitede birkaç kişi hariç)yeteri kadar bir bilgiye sahip değiller ya da çok benciller.Bildiklerini bile uygulamıyorlar.Ben çalıştığım okulda yöneticilikte yapıyorum.Her alandaki kişileri gözlemliyorum,alanla ilgili gelişmeleri,kursları takip ediyorum.Keşke GERÇEK BİR ÖZEL EĞİTİMCİYLE aynı ortamda çalışsaydım.Çünkü onlar bilgilerini paylaşırlar.
22-12-2006
Hacer TÜRK
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

VE SINIF ÖĞRETMENLERİNE BÖYLE BİR İMKAN VERİLİYORSA BUNUN SUÇLUSU SINIF ÖĞRETMENİ MİDİR HİÇ BİR SINIF ÖĞRETMENİ BU ALANDA ÖNCELİĞİN SİZDE OLMASI GEREKTİĞİNİN KARŞITI BİR DÜŞÜNCE ORTAYA ATMIYOR MERAK ETTİYSENİZ YAZAYIM BU MESLEKTE SEKİZ YILLIK BİR GEÇMİŞİM VAR İLK İKİ YILI OKURKEN SON ALTI YILIN İKİ YILI BİTLİS'TE DÖRT YILI DİYARBAKIR DA DOĞRUDUR BELKİ GENELLEME YAPMAM YANLIŞTI AMA GERÇEKTEN BU TARTIŞMA BİTSİN SİSTEMİN YANLIŞ POLİTİKALARINI BİRBİRİMİZE HAKARET EDEREK ÇÖZÜME KAVUŞTURAMAYIZ HEPİNİZE İYİ ÇALIŞMALAR
22-12-2006
Gülistan Devrim ER(AÇILMIŞ)
Sınıf Öğretmeni

SAYIN SELEN HANIM BU SİTEYE ÜYE OLURKEN BEN DE SİZİN GİBİ DÜŞÜNMÜŞTÜM AMA SİTEDEKİ FORUMLARDA YAZILANLARI OKUDUKÇA HAYRETLER İÇİNDE KALDIM SANKİ SİTE SINIF ÖĞRETMENLERİNE HAKARET ETMEK İÇİN AÇILMIŞ HEM HAYAL KIRIKLIĞI HEM DE KIZGINLIK BAZI ÖZEL EĞİTİMCİ ARKADAŞLAR BIRAKIN EĞİTİMCİLİĞİ ÖNCE İNSAN OLARAK KİŞİLİĞİMİZE HAKARET EDİYORLAR SANKİ SINIF ÖĞRETMENLERİ BU ÜLKENİN ÖNCELİKLİ PROBLEMİYMİŞ GİBİ YAZIYORLAR TABİKİ TEPKİMİ GÖSTERECEĞİM BİZ DİYORUM ÇÜNKÜ EĞİTİM CAMİASI BİR BÜTÜNDÜR TÜM ALANLARIYLA TÜM BRANŞLARIYLA TÜM ÇALIŞANLARIYLA.EĞİTİM ALANINDA ORTAK PEKÇOK PROBLEMİMİZ VARKEN TEK YANLIŞ TEK PROBLEM SINIF ÖĞRETMENLERİNİN BU ALANDA ÇALIŞMASI MIDIR
22-12-2006
Gülistan Devrim ER(AÇILMIŞ)
Sınıf Öğretmeni

Çok haklısınız forumlara şöyle bir bakıldığında akademik anlamda yetersiz olan eğitimcilerin,yeterli oldukları alandaki meziyetlerini ön plana çıkardıkları hemen belli oluyor.
21-12-2006
Hicran YÜKSEL
Sınıf Öğretmeni

EĞİTİMCİ ARKADAŞLAR , BURDA GERÇEKTEN İNSANLARA FAYDALI OLMAYA ÇALIŞAN EĞİTİMCİLER MAKALE KÖŞESİNDE ALAN BİLGİLERİNİ YENİ ARAŞTIRMALARI PAYLAŞARAK SİTEYİ TAKİP EDEN İNSANLARA FAYDALI OLUYORLAR İSTERDİM Kİ BURDA SEN BEN KAVGASI YAPMAKTANSA EĞİTİMCİ ARKADAŞLARIN HEM BAŞKALARINA FAYDASI OLSUN HEMDE KENDİLERİ İÇİN İYİ BİRŞEY YAPMIŞ OLSUNLAR ÜSTELİK BURDA EĞER TARTIŞMA OLACAKSA BU AKADEMİK DÜZEYDE VE EĞİTİMLE İLGİLİ KONULARDA OLMALI O ZAMAN ÇOK DAHA GÜZEL OLACAKTIR AYRICA ÖYLE YORUMLAR YAZILIYOR Kİ İNSAN CEVAP VERMEMEK İÇİN KENDİNİ ZOR TUTUYOR BURDA HERKES ÖNCE İNSANDIR SONRA EĞİTİMCİDİR HAKARET VARİ YORUMLARI ESEFLE KINIYORUM VE KÖTÜ SÖZÜN SAHİBİNE AİT OLDUĞUNU BELİRTEREK ARTIK İYİCE SİNİR BOZAN BU TARTIŞMANIN SON BULMASINI DİLİYORUM
20-12-2006
Selen ÜSKÜPLÜ
Özel Eğitim Öğretmeni

GÜLİSTAN HANIM SİZ KAÇ DOĞUMLUSUNUZ ACABA KAÇ YAŞINDASINIZ BU ÜLKEDE KAÇ YIL HİZMETİNİZ VAR GÖREV YERLERİNİZ NERESİYDİ ANLATTIĞINIZ ŞEKİLDE DAĞ TAŞ DEMEDEN GEZEN HER YERDE GÖREVİNİ YAPAN ÖĞRETMENLER VAR TABİİ AMA YAPTIĞINIZ YORUMDA BİZ BİZ DİYE GENELLEME YAPMANIZ DOĞRU DEĞİL HER MESLEK GRUBUNDAN ORALARA GİDENLER DE VAR GİTMEYENLER DE DOĞRULUĞUNU YADA YANLIŞLIĞINI TARTIŞMIYORUM AMA BİZ GİTTİK BİZ YAPTIK DİYE GENELLEME YAPMANIZ YANLIŞ DEMAGOJİNİN HEER TÜRLÜSÜNE KARŞI BİR İNSAN OLARAK ÜLKEMDE ÇOCUKLARINI KURTARIRKEN YANARAK ÖLEN EĞİTİM ŞEHİTLERİ VARDIR SİZ HERŞEYDE BİZ BİZ DEYİP KENDİNİZİ VE DİĞERLERİNİ İÇİNE KATARAK YORUM YAPMAYI BIRAKIN LÜTFEN KENDİNİZE SIRF SINIF ÖĞRETMENİ OLDUĞUNUZ İÇİN PAY ÇIKARMAYIN
20-12-2006
Selen ÜSKÜPLÜ
Özel Eğitim Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 633 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Nimet C.
Çocuk Gelişimcisi

Dün

Ulaş G.
Ergoterapist

Dün

Melike N. D.
Uzman Öğretici

2 gün önce

Özge K.
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

2 gün önce

Büşra Y.
Çocuk Gelişimcisi