Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

ÖZEL EĞİTİM KURSU YA DA OKULU FARKI

ARKADAŞLAR KURUMUMUZU MİLLİ EĞİTİME GEÇİRECEĞİZ. KURS İLE OKULUN FARKLILIKLARI KONUSUNDA BİZLERİ BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM. SEMA TAN ÖZDUYUM REHABİLİTASYON MERKEZİ ELAZIĞ
21-10-2006
Sema TAN
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
6 Yanıt
devlet yada özel okulların tabii olduğu tüm yönetmelikler burada da aynen geçerli tüm iş günleri diğer çocuklar gibi sabah 9 ve15 arası eğitim veriyoruz öyle büyük mekan değil amaca uygunluk önemli ilçe eğitimler ilköğretimmüfettişlerinin bunu denetlemeleri gerekir büyük bir suç olduğunu düşünüyorum hemde fark edilmemesi imkansız gibi geliyor.kurumkapatılır büyük para cezaları gelir ödenen tüm faturalar geri alınır. mutlaka bir yanlış anlaşılma vardırdiye düşünüyorum..sevgiler
28-10-2006
Aysel GÜNAL
Sınıf Öğretmeni

Sanırım hergün almadıkları ve başka okullara gidenler destek eğitim hizmetlerinden yararlanıyor olmalı.Emin değilim.Özel eğitim hizmetleri yönetmeliğinin 37 ve devam eden maddeleri özel ve resmi özel eğitim okullarından bahsetmekle beraber maalesef bu kurumlarda bir standartlaşma mevcut değil.Ama büyük bir merkez olması tanımınıza katılıyorum.Özel Eğitim Kurumları Standartlar yönergesinin 64 ve takip eden maddelerine dikkat edersek özel özel eğitim okulları için (Eğitim uygulama okulu ve iş eğitim merkezi dahil) bu merkezler için öyle 10-15 odalı bir küçük merkez yeterli değildir. Saygılarımla.
27-10-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Hocam benim bulunduğum ilde olan özel eğitim okulları hergün öğrencileri almıyorlar. Dİğer okullara gidenlerde buraya gidiyorlar. Bu nasıl oluyor? 100 yada 150 öğrenci büyük bir merkez olmadan her gün okula getirilemez ki? Ya da bunlar pek kontrol edilmiyor mu? Teşekkürler.
27-10-2006
Sema TAN
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Özel özel ilköğretim okulunun diğer ilköğretim okullarından hiçbir farkı yoktur.Özür gruplarına göre 1. sınıftan 8. sınıfa kadar devam zorunluluğu vardır.Devam etmezse 222 sayılı kanundaki devam takip işlemleri gerekir.Tamgün eğitim verilir.Özel Eğitim Kurumları Standartlar yönergesindeki Özel özel eğitim okulları bölümünü de incelemenizde yarar var.Ayrıca bireysel eğitim de yapabilirsiniz.Zaten alacağınız para da bu paradır. Kolaylıklar dilerim.
27-10-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim, fakat özel eğitim okulunda öğrenciler hergün okula geliyorlarmı, yoksa ordada bireysel eğitim mi veriliyor.
26-10-2006
Sema TAN
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Özel Eğitim kurslarında birebir eğitim verilir.Okullarda ise özürün çeşidine göre sınıflar oluşturulur.Seviyesine uygun olarak birleştirilmiş sınıflardaki eğitim öğretime benzer şekilde eğitim ve bu eğitim sonucunda diploma verilir.(Çevrenizde varsa özel eğitim sınıfı veya alt özel sınıf inceleyin.) Özel ilköğretim okullarından işleyiş yönünden hiç bir farkı yoktur.Kurslarda ise(Çıkacak olan 5545 sayılı yasadaki tanıma göre özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri) seanslı bireysel ve grup eğitimi verilir.Özel eğitim değerlendirme kurulu raporunda Destek eğitimi alması uygundur ibaresi olanlar bu kurumlara başvurabilir.Özel Özel İlköğretim okulunda okuyan bir öğrenci başka bir OKULA devam edemez.
26-10-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır

Kurumunuzun ihtiyaç duyduğu tüm işlemler tek otomasyonda... Hem de ücretsiz!

Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.