Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

ÖZEL EĞİTİMDE EKİP VE GÖREVLERİ NELERDİR?

BU ALANLA İLGİLİ ÇALIŞMA YAPAN TÜM ARKADAŞLARA SESLENİYORUM.ÖZEL EĞİTİM BİR EKİP İŞİMİDİR?BU EKİP KİMLERDEN OLUŞMALI, KİM HANGİ İŞİ YAPMALIDIR?

15-08-2005
Kadir PARLAK
Özel Eğitim Öğretmeni
Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.
2 Yanıt
özel eğitimci değerlendirme ve eğitim, çgu gelişimi izleme shu çevre izlemesi psikolog aile pisikolojisi kısa başlıklar halinde şu an için zannedersem sadece özel eğitimciler kendi alanlarında hizmet veriyor diğerleri bizim alanda yer edinmeye çalışıyor
15-08-2005
Tuncay ARAS
Özel Eğitim Öğretmeni

özel eğitim bir ekip işidir. bu ekip içerisinde eğitimciler, tıpçılar, yardımcı hizmet sınıfı, aile ve çocuğun yakınları ile çocuk hakıında bilgi alıınabilecek bireyler bulunmalıdır. 

tıpçılar: psikiyatr, çocuk doktorlar, genetikçiler, ortopedistler, fizik tedavi doktorlar, fizyoterapistler, hemşireler, sağlık memurları vb. gerek teşhis gerekse eğitim sırasında alanına ihtiyaç duyulabilecek kişiler. (örneğin cp için fizik tedavi doktoru ve fizyoterapist gibi, epilepsi nöbeti geçiren biri için hemşire ve sağlık memuru gibi) . 

eğitimciler: özel eğitimciler, çocuk gelişim öğretmenleri, işitme engelliler, görme engeelliler, sınıf öğretmenleri, psikologlar, rehber öğretmenler, ihtiyaç halinde branş öğretmenleri, kaynak sınıf öğretmenleri, kaynaştırma öğretmenleri, raportörler, sekreter ve yazı işleri sorumluları, tekniker ve teknisyenler ihtiyaç halinde vb.

hardımcı hizmetlerde, aşçılar, servis sürücüleri, hademeler, mesleki rehabilitasyon sorumluları ve işverenler vb bulunabilir.

diyeceksin ki bu kadarı ne yapacak, özel eğitim kompleks bir eğitim sistemidir ve kompleks yapı içerisinde gelişimsel yetersizliği olan tüm bireylerin tüm gelişim alanları dikkate alınarak eğitim verilmeli ve bu doğrultuda bireyselleştirilmiş tüm hizmet planları hazırlanmalıdır bu nedenle özel eğitim ciddi bir ekip çalışmasını içerir ve ekip çalışması işle daha sağlıklı adımlar artılır.

15-08-2005
Abdullah DEMİR
Özel Eğitim Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 635 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Melike N. D.
Uzman Öğretici

Dün

Selin E. E.
Ergoterapist

Dün

Canan Ö.
Uzman Öğretici

Dün

Hümeyra L.
Sekreter

Dün

Beyza U.
Psikolog

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

Kullanıcı Görüşleri...