Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

ÖZEL EĞİTİMCİLERİN DİKKATİNE

2008 ağustos öğretmen atamalarında zihin engelliler öğretmenliğine90,işitme engelliler öğretmenliğine30,görme engelliler öğretmenliğine25 kişilik kontenjan ayrıldı.Amaç ne?Çok kolay. Binlerle ifade edilen açığı 90 larla 30larla 25lerle kapatmak.Aslında ayrılan kontenjanlar hiç de fena değil!Çünkü her yıl kadrolu sınıf öğretmenleri alan değişikliğiyle özel eğitim alanlarına kaydırılıyor.Amaç ne özel eğitimdeki açığı kapatmak! Her sene bol keseden sertifika yazılıyor.Amaç ne özel eğitimdeki açığı kapatmak!(Bu arada MEB eylülde sertifika programı hazırlığı içinde bilginize.)2008 ösym tercih klavuzuna baktım.Özel eğitim alanına ilşkin hiç yeni bölüm açılmamış.Sadece ktü de ikinci öğretim açılmış ve bir kaç üniversitede kontenjan arttırılmış o kadar.SaYIN ÖZEL EĞİTİMCİ ARKADAşlar anliyacağınız açıklar bu şekilde kapanıyor.Lütfen gözlerinizi açın ve Milli Eğitim Bakanlığının ilgili birimlerine en azından 1 kez telefon açmayı deneyerek ilgilileri bu konuyla ilgili uyarın.
23-07-2008
Ferit ASLANTAS
İşitme Engelliler Öğretmeni
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
9 Yanıt
Taban puan ustu alan ancak atanamayan tum arkadaslar , mebin az sayida kadro tahsis edilmesinin nedeni acik : mebin ozel egitimcilerin buyuk bi cogunlugunun ozel kurumlara gitmeye istekli olusu dusuncesi . taban puan ustu alan ancak atanamayan ve atanmak isteyen tum ozel egitimci arkadaslar once sayimizi belirleyelim . Kac kisiyiz bunu bilelim .Ozel egitimci arkadaslar (Tum zihinsel gorme isitme) daha sonra sayin ozel egitim genel mudurunden randevu isteyelim.Ankarada olan arkadaslarimizla ( ki ben gonulluyum!!) birlikte durumumuzu anlatalim.Aralik ve subat ayindaki atamalarda en azindan yeterli sayida kadro tahsisi ile rahat rahat atanalim.Burdan 50 ustu alipta atama tercihi yapmayan ancak onumuzdeki 2009-2 agustos atamasinda atamanmayi dusununen mezun arkadaslara seslenmek istiyorum.Arkadaslar bosuna onumuzdeki yilki kpss icin hem zaman hem paranizi harcamayin .Eger durumumuzu anlatirsak ben aralik ve subat atamalarinda atanacagimizi dusunuyorum . Sunu da kabul edelim 2007-1 atamasi cok olumsuz sonuclar dogurdu.250 kadro tahsis edildi . 50 puanlarla atandi arkadaslarimiz .250 kadronun 50si bos kaldi . Bu daha sonra mebin elinde bi koz olarak kaldi . Arkadaslar lutfen sesimizi duyuralim . binlerce kadro acigi var.
06-09-2008
Enver CEMAL
Görme Engelliler Öğretmeni

Hande hanım taban puanın 50 olması bizi alakadar eder.hemde bu yıl nerdeyse 70in altı atanmadı.Sizin bölümünüzün taban puanınızında 66 olması da sizi alakadar eder.birde sunu söleyim genellikle sizin bölümden atanamayanlar özel eğitim işine giriyo(herkes için sölemiyorum.bu mesleği gerçekten sevenleride gördüm.).bu da bizim sorunumuz değil;bu bölümü isteyen en baştan okumalıdır.Bizim sorunumuz bizim alanımızda açığın çok fala denilmesi ve doğru düzgün atama yapılmamasıdır.üstüne birde açık var deyip sertifika programlarının açılmasıdır.bizim isteğimiz bu özel çocuklara nitelikli elemanların eğitim vermesidir.bizler bunun için varız.özel eğitim evet bir ekip çalışması.burada bize de ,çocuk gelişimciye de vb. herkese ihtiyaç var.ama herkes yerini bilmeli ve kendi alanında konuşmalıdır.o yüzden lütfen neler yapabileceğimizi konuşalım.herkese iyi çalışmalar
05-09-2008
Diğer

hande hanım bu yazıyı ne amaçla yazdığınızı anlayamadım bize destek mi vermek istediniz yoksa köstek mi olmaya çalışıyorsunuz. zamanında size MEB tarafından yapılan haksızlıklar bu dönemlerde bize yapılmakta. süt ürünleri mezununu bile sınıf öğretmeni yapan devletimiz şimdi sınıf öğretmenini özel eğitimci yapıyor. siz yapılan işleri yakın görebilirsiniz ama işin içine girdiğinizde ne kadar farklı olduğunu anlarsınız. m.e zamanında sizin kadrolarınızı farklı alanlardan mezun arkadaşlarla doldurmasalardı şimdi sizin taban puanlarınızda düşük olabilirdi. şimdi atamalarımızı iyi olarak görebilirsiniz ama 10 sene sonra özel eğitimci arkadaşlarımızın açıkta kalmasını istemiyorum.lütfen kendi alanınızla meşgul olunuz.
04-09-2008
Fatma AKTÜRK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

tmm arkadaşlar haklısınız.bn de sınıf öğrtmeni olmama rağmen emekli olup bu yolda yürümeye çalışan meslektaşlarıma karşıyım.klasik eğitim metodlarıyla bunu başaramayacakları apaçık ortada.ancak sizin kdr karşı çıkmadıım bi şy daha var ki o da sınıf öğrtmnlerinin özel eğitimde rol alabilmeleri.taban puanlarınız neden bu kdr düşük o zaman arkadaşlar?68 puanla izmir'de kadrolu çalışan özel eğitimci arkadaşım var ki halinden son derece şikayetçi.siz devletin zihinsel engelliler öğretmenlii için ayırdıı 90 kadroyu az buluyosunuz ancak mezun sayınıza oranla gayet iyi.en azından her yıl atamanız yapılıyor.ayrıca sizden devlete geçip istifa eden de çok.lütfen bunları da düşünün.
12-08-2008
Hande HAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

arkadaslar , memurlar nette egitim fakultesi mezunlari formunda bulusalim konu basligimiz acildi.....neler yapabilecegimizi konusalim tartisalim formdaki sayfamizi guncel tutalim..destek bekliyoruz....
25-07-2008
Enver CEMAL
Görme Engelliler Öğretmeni

arkadaşlar hepinize katılıyorum. ben özel bir kurumda çalışıyorum. burada emekli olup ta sertifikalı çalışan öğretmenler var. onlara verilen çocuklara acıyorum doğrusu. bunlar klasik öğretmenlikten başka birşey bilmiyorlar bir de öğrenci beğen miyorlar biliyor musunuz. artı aldığım duyumlara göre maaşlarını da beğen miyorlar. hani bizim atmamız gereken imzayı atıyorlar ya. 1600 1700 maaş isteyen o emekli öğretmenler var. açık böyle kapanmaz. 90 özel eğitimci atamakla.
24-07-2008
Tahir ÖZEN
Özel Eğitim Öğretmeni

Çok haklısınız Enver Bey..Bu konu memurlar net e de taşınmalı..Ben bunu yazacağım lütfen diğer arkadaşlarda destek versinler..Sadece atanamayan yada yeni mezunların sorunu değil bu..Burda bir hak hukuk meselesi vardır.Lütfen çalışan çalışmayan herkes tepkisiz kalmasın.. Milli eğitim Bakanlığı/Atatürk bulvarı Bakanlıklar/ANKARA adresine yada milli eğitim bakanlığı adresine mail atarak işe başlayabiliriz..
24-07-2008
Özel EĞİTİMCİ
Özel Eğitim Uzmanı

daha önce eylulde baslayacak sertifikalandirma dalgasini mayis ayinda burada tum arkadaslara iletmistim...Pek ilgilenen olmadi..Bence oncelikle tum ozel egitimciler en azindan gorme-isitme-zihinsel meb personel mudurlugu mail adresini mail yagmuruna tutalim..ise buradan baslayalim..ve bu konunun rehabilitasyon.com dan cikarip memurlar net sayfasindaki egitim fakultesi mezunlari formuna tasiyalim surekli guncel tutarak gundem olusturalim ne dersiniz artik bu sacmaliklara son verelim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
24-07-2008
Enver CEMAL
Görme Engelliler Öğretmeni

Ferit arkadaşımız gerçekten güzel bir konuya değinmiş.Kpss sonuçlarının açıklanacağı ve atamaların yapılacağı şu günlerde tüm dikkatler bu konuya çekilmeli.Zaman zaman özel kurumların zaman zamansa devlet kurumları tarafından sömürüldüğümüz yeter.Sertifikaların durdurulmasına ilişkin örnek teşkil eden zaten kazanılmış bir davamız var fakat uygulayan yok!! Her yıl sadece zihin engelliler öğretmenliği programı 600 kişi mezun veriyor.Madem devlet okullarında zihin engelliler öğretmeni ve diğer branşlardan(görme,işitme) açık var,o zaman neden 90 kişi zihin engelliler öğretmenliğinden,işitme engelliler öğretmenliğinden 30,görme engelliler öğretmenliğinden 25 kişilik kontenjan açılıyor.Madem öyle yetkililere seslenelim arkadaşlar kpss ye giren her mezun arkadaşa atanma garantisi verilsin.Mezunların devleti tercih etmedikleri ve özel sektöre gittikleri noktada ellerinde bir kanıtla gelsinler bize ''biz sizi atamak istedik fakat siz gitmediniz diye''.Ozaman boynumuz kıldan incedir.Bu sene kpss ye giren şahsımda dahil atanamayan her özel eğitimcinin Meb e dava açması ve telefon yağmuruna tutması gerekir.Lütfen bu konuyu viddiye alalım.Ferit arkadaşımızın dediği gibi her yıl özel eğitime bir dünya başka branşlardan öğretmenler kaydırılıyor.Okul,şehir,tecrübe,branş farkı gözeltemden gelin tüm özel eğitimciler birleşelim ve en azından herkes meb e bu tutarsızlık ve haksızlık için bir telefon açıp,bir dilekçe yazıp mail göndersin..Fikir ve hayata geçecek eylemlerimizi bu forumda paylaşalım..
24-07-2008
Özel EĞİTİMCİ
Özel Eğitim Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 793 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Arslan Ç.
Beden Eğitimi Öğretmeni

Bugün

Zeliha H.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Dün

Ayda T.
Psikolog

Dün

Özge K.
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Dün

Seher K. M.
Fizyoterapist

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

Kullanıcı Görüşleri...