Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

OTİZM TEŞHİSİ KONAN OĞLUM İÇİN YARDIM LÜTFEN

Herkese merhaba İzmirde oturduğumuzu belirterek söze başlamak istiyorum. oğlum nisanın 27sinde 3 yaşını doldurdu. Konuşması biraz geri kaldığı için (genelde tek kelimeler anne, baba, dede, vs) doktora götürdüğümüzde ilk psikiyatrist asistan olduğundan olsa gerek tam birşey söyleyemedi. Kendimde hemşire olduğum için oturduğum yere uzak olmasına rağmen çalıştığım hastaneye(Manisaya) götürdüm oradaki psikiyatrist göztemasının az olmasınıda baz alarak otizm olabilir görüşünde bulundu ve psikolog değerlendirmesi istedi. psikologda bizden aldığı bilgiler doğrultusunda 3 yaşında olmasına rağmen 2 yaş grubu oyunlar oynadığını ve her seslendiğinde göz teması kurmadığı için %10-20 civarı otizmi olduğunu söyledi. Bizle veya tanıdığımız kişilerle canı istediğinde göz teması kurduğu için ve çocuklarla oyun oynama eğilimi olduğundan.hiper aktifliğine bağlayıp pek çok insan gibi çocuk işte aklıermiyor diye düşünüp yaramazlığına bağlamıştık fakat iş cittiye bindikçe ve daha detaylı inceledikçe kabüllenmek durumunda kaldım her nekadar içimden inkar etmek gelsede tabi. Gören kimse ne çalıştığım hastanedeki arkadaşlarım ne komşular nede aile büyükleri kabullenemiyo yoktur birşey densede tedbiri elden bırakmamak için izmirde behçet uz çocuk hastanesinede götürdüm psikiyatrist seslendikçe oğlum hiç oralı olmadığından ve genellikle çeşmeyle ilgilendiğinden bende iyice emin oldum sağlık kurulu raporuna baş vurduk temmuz 30 a heyet günü verdiler. ekonomik zorluklara rağmen yarım günlük kreşede başlattım borç harç nekadar olursa artık bilmiyorum. Kreş müdürüde hernekadar ilk başta almak istemesede henüz 5 gün olmasına rağmen seslenince anlamlı bakışlarının olmaya başladığını söylemiş eşime.Ve oraya giden 3 otizmli çocuktan 2 tanesinin baya düzeldiğini oğlumunda düzelebileceğini söylemiş. Anlıyacağınız kreş müdürü bile azda olsa ümütlenmeye başladı. Şimdi rapor çıkınca RAM a gidip tekrar heyete giricekmişiz. Onların önerdiği şekilde eğitim alacak dediler ama hangi eğitim ne kadar olacak hiç bilmiyoruz. Birde İzmirde bozyaka semtinde oturuyoruz buraya en yakın eğitim merkezlerinden hangisi iyidir onuda bilmediğimizden İzmirde olan yada çalışmış olan kişilerden bulunduğumuz semte yakın gerçekten fayda görebileceğimiz eğitim merkezi önerebilirse sevinirim. Maddi sıkıntılarda olduğundan özel eğitim aldıramıyorum ama 24 saat nöbetten çıkmış olsamdahi önce oğlumla ilgilenirim oyunlar oynar gezmeye götürürüm. Detaylı anlatıcam derken fazla uzatmış olabilirim ama okuduğum diğer yazılardaki sorulanları baz alarak yazdım. yardımcı olabilecek kişilere şimdiden teşekkür ederim.

07-07-2015
Tolga T.
Hemşire
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
0 Yanıt
Bu soruya henüz bir yanıt verilmemiştir.
Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...