Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

NEDEN?

merhaba

neden bukadar çok eğitimin öneminden bahsederken ve insan karakterinin çoğunun 6-7 yaşlarına kadar oluştuğunu söylerken çalışma koşulları hatta çalışamama durumlarıyla karşı karşıyayız.dokuz eylül üniversitesi okulöncesi öğretmenliği mezunuyum.özel eğitim kurumlarında isteyerek ve hevesli şekilde çalışmak istedimancak çocuk gelişim uzmanlarına daha çok talep olduğunu ve komik rakamlar teklif edildiğini gördüm.bu isteğimin 500 ytl gibi bi rakamla körelmesi ne kadar acı.oysa bide kurumların tecrübeli eleman aramalarınada bazen şaşıyorum.evde oturarak nasıl tecrübe kzanabilirim?hala hevesimi korumaya çalışıyorum ama uzun süremicek galiba.

ben çocuk eğitimcisiyim.iyi bir eğitim alarak ve mesleğimi en iyi şekilde yapabilme arzusuyla mezun oldum.benim gibi biçok arkadaşım var biliyorum.ve yalnızca bu durumda NEDEN diye sorabiliyorum.

sevgiler

25-10-2005
Burcak BAL
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
13 Yanıt
merhaba nasıl olurda lise mezunu arkadaşların aldıkları maaşı size teklif ederler anlamıyorum.benim yaşadığım yerde okul öncesi mezunları hatta açık öğretim mezunları genelde çalıştırılıyor maaş daha düşük diye yani diyarbakırda 1000 ytl ile 1250 ytl arası veriyorlar açık öğretim mezunlarına gerisini sen düşün ne dengesiz bir dağılımdır.ama isteğinden vaz geçme diyarbakıra yakınsan gel burda sana iş bulalım ne dersin.
27-01-2007
Diyar OGUZ
Psikolog

nasıl çok fark olduğunu söylüyorsunuz anlamıyorum.bizde özel eğitim dersleri aldık.2yıldır özel eğitimde çalışıyorum.çalıştığım yerde okul öncesi öğretmenlerine daha fazla önem verildiği için çocuk gelişimcilerini kabul etmiyorlar.yeterli olmadığımızı düşünseler bizi baştan kabul etmezlerdi.
27-01-2007
Mehtap NURAYDIN
Okul Öncesi Öğretmeni

biz şuan sadece MEB"nın okul öncesi ile çocuk gelişimi bölümlerinin denk tuttuğunu biliyoruz. sonuçta MEB bünyesinde çalışılacaksa fark yok. Ama farklı bir bakanlık, kurum, vb. ise elbette farkları vardır. bunun yorumlanacak bir hali de kalmadı. tüm özel eğitim ve rehabilitasyonlar MEB"e bağlı ve her iki bölüm de aynı....
23-01-2007
Alper TEKALP
Beden Eğitimi Öğretmeni

merhaba arkadaşlar ben sizin okuduğum iki bölümü birden okudum ve 4 sene aldığım 72 dersin yüzde 30'u özel eğitim dersleriydi.3 senedir özel eğitim kurumlarında çalışıyorum malesef onur bey nasıl özel eğitim sertifikası almış sınıf öğretmenleri sizlerle kendilerini aynı durumda görüyorsa ana okulu ve okul öncesi mezunu arkadaşlar da kendi bölümlerini bizim bölümle aynı görüyorlar.üzgünüm arkadaşlar diplomalarımız, aldığımız dersler yani farkları ortada aynı bölüm mezunu deiliz.çocuk gelişimi uzmanı da değilsiniz.
21-01-2007
Diyar OGUZ
Psikolog

Nıhal hanım sıze katılıyorum.kesınlıkle çalıştığımız yerlerde de aynı tutuluyoruz.her alan kendıne göre farklı Onur beye de cıdden ınanamaım ya sanırım küçük adımlar çalışmalarını de bılmıyor.artık çoğu okul öncesi öğretmenının sertıfıkası var okul derslerı harıç.lütfen yazmadan önce araştırma yapın.kolay gelsın
18-12-2006
Buket KASAR
Okul Öncesi Öğretmeni

seval hanım üzgünüm hernekadar alanınızı üstün görsenizde aynı şartlarda çalışıyoruz maddi,manevi:))bunun aksini düşünmüyorlar ki bizleride zorunlı kadroya almışlar demi!!demekki aynı özellilere sahibiz bu alanda demi buda ayrı bir gerçek,ama tabiki hangi alan olursa olsun kendini geliştirmediğin sürece iyiside vardır kötüsüde bunuda geçmeyelim demi...sonra sizler ne zaman çocuk gelişimi UZMANI,özel eğitim UZMANI demeyi bırakırsanız bizlerde çocuk gelişimi öğrtm demeyi(ki demiyoruz asla, sadece bu başlık altına yazıyor bazı arkadaşlar)bırakıcaz emin olun:))sevgiler...
13-11-2006
Nihal TURAN
Okul Öncesi Öğretmeni

sonra Onur Bey arkadaşlar açıklamış gerçi ama bende söyleeyeyim siz bu alanı bilmediğinizden öyle söylüyosunuz sanırım,çünkü bizler seçmeli ders olarak değil zorunluı ders olarak özel eğt.dersi aldık ve zihinsel eng.okukllarına,reh.merkezlerine uygulama için gönderildik tabiki bu her okul için geçerli olmayabilir ben kendi adıma konuştum anlıycanız aynı şeyleri tekrarlayıp durmayalım bizlerde çocuk gelişimi öğrtçaynı dersleri aldık ama 0-6 yaş aralığı olarak,farklılık onlar ergen eğitimide aldı,zaten bizlerde bu okullarda alanımıza giren çocuklarla çalışıyoruz seviyeleri buna müsait bildiğiniz üzre!!
13-11-2006
Nihal TURAN
Okul Öncesi Öğretmeni

hala aynı tartışmalar mı??hala ben daha üstünüm mücadelesi mi?hala senin işin yok burda kavgaları mı?hala bu alan bize ait saçmalıkları mı?...daha sayayyım mı??bırakıon artık ya,hepiniz eğitimli insanlarsınız,öncelikle şunu söyleyeyim Onur Bey,kimse kendisine çocuk gelişiö uzmanı demiyor!!arkadaşlar lütfen isminizi okul önc.kısmına kaydettirin yoksa böyle saçmalıklarla karşı karşıya kalacaksınız söyleyeyim,
13-11-2006
Nihal TURAN
Okul Öncesi Öğretmeni

Arkadaşlar ya neden okul öncesi öğretmenliği mezunu olup kendinizi çocuk gelişimci diye tanıtıyorsunuz. Lütfen bizler onlardan kat kat daha üstün bir bölümden mezun olduk. Diplomamızın kullanım alanı daha geniş. Ayrıca devlet ya da herhangi bir özel kurumda geniş kapsamlı çalışabiliyoruz. Kendi bölümünüzün ayrıcalığını yaşayın. Lütfen!!!
26-10-2006
Aaaaa BBBBBB
Avukat

aynı sekilde selcuk anaokulu ögretmenliği mezunuyum..arkadasımın da dediği gibi sadece ebir ders eksik alıyoruz..yani sadecee isim farkımız var..sanki bize o bir dersi verseler biz alamayacak mıydık..secmeli degildi ne yazık ki..
18-04-2006
Nuray TAŞ
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Onur bey ben Selçuk Üniversitesi,MEF,anaokulu öğretmenliği 4. sınıf öğrencisiyim.Mevzu bahis bölümde birkere özel eğitim dersleri seçmeli değil.Çocuk gelişimi bölümünden yalnızca bir ders eksik alıyoruz;diğer bütün derslerini aldık.Bilginize.
05-04-2006
Ünal ŞAŞ
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

arkadaşlar siz okulöncesi öğretmenliği mezunuyken kendinize çocuk gelşim uzmanı mı diyorsunuz merak ettim. bir de başlıktaki gibi kurumların personel önceliği var her kurum bütçesine ve ihtiyacına göre personel alır değil mi ?? ve de özel eğitim ile ilgili hiç ders bile almayan (alsa bile seçmelidir) biri ile çalışmak istemez. tecrübe kısmı burada işte ..
19-03-2006
Onur ÇELİK
Özel Eğitim Öğretmeni

unutmaki arkadaşım eğitim sistemindeki yanlışlar bizlerden öncesine dayanıyor eğer vakti zamanında anaokullarına sınıföğretmenlerini,beden eğitimi öğretmenlerini ziraat mühendislerini atarlar ve esas eğitim yuvalarında öğrenci kontenjanlarını ayarlamazlarsa durum ilerleyen zamanlarda daha kötüye gideceğininde işaretidir bence.

allahtan aileler bunun bilincinde ama yapcakta bişey yok tek umudum bugünün gençlerinin böyle atama problemlerinin olmaması tabi buda çok zor

28-10-2005
Aslihan KAZANASMAZ
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

İş Arayanlar

iş arayan 635 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Kahraman A.
Sosyolog

3 gün önce

Fatma Z. Y.
Psikolog

Dün

Melike N. D.
Uzman Öğretici

3 gün önce

Melissa A.
Sosyal Bilgiler Öğretmeni

3 gün önce

Hümeyra L.
Sekreter

İş mi Arıyorsunuz?

İşinizden memnun değil, daha iyi bir iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...