Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Meb'in Özel Eğitim kurumu açmak için istediği personelleri bilen var mı?

Bulunduğum ildeki mem'e gittim fakat onlarında bu konu hakkında tam bilgileri yok. Sitede verilen personeller Müdür, Psikolog veya Rehber öğretmen Okul Öncesi Öğretmeni/ Çocuk Gelişimi Eğitimi Öğretmeni veya uzmanı Özel Eğitim Öğretmeni. Bu bilgilere göre Çocuk Gelişimi Öğretmeni İstiyor mu yoksa Okul Öncesi öğretmeni yeterli mi? Bilgi verebilecek birileri varsa sevinirim..
18-01-2007
Eyüp Sultanhan ATABAY
Kurs Müdürü
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
5 Yanıt
yeni açılanlar hatta sahibi özel eğitimci olanlar bile(çünki 2. veya 3. kurumları oluyo) böyle açıyolar. aslında özel eğitim mezunu zorunlu olmalı bu konuda özel eğitim bölümü mezunlarını savunuyorum. 150-200 saat ile 4 yıl bir olurmu? aynı işe layık görülseler bile verim aynı olurmu?
23-01-2007
Alper TEKALP
Beden Eğitimi Öğretmeni

Bu arkadaşlar, daha açılmadan maddiyatı ilk plana almışlar. Ne özel eğitimcisi yani :) Etraf Sertifikalı dolu, bize ne gerek var ama değil mi? Eğitim mi? Sertifikalılar da yapıyor bir şeyler canım !!
22-01-2007
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

pardon ama açılacak olan bu özel eğitim kurumunda özel eğitimci nerede ALPER BEY
22-01-2007
Serap KASNAKLI
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

açacağınız kurumda hangi programı uygulayacağınız önemli.. örneğin Fizyoterapi Eğitimi verecekseniz(müracaat ederken Fizyoterapi yazılmışsa) o zaman Fizyoterapist almak zorundasınız. en az 3 program olmalı ve en az 1 müdür,1 sertifikalı sınıf, 1 çocuk gelişimi veya okul öncesi öğretmeni, 1 psikolojik danışman(psikolog olabilir)ile açılış yapabilirsiniz
21-01-2007
Alper TEKALP
Beden Eğitimi Öğretmeni

http://ookgm.meb.gov.tr/Mevzuat_htm/yonetmelikler/OOKooekrstıpyon.htm linkindeki "Millî Eğitim Bakanlığı Özel, Özel Eğitim Kursları Yönetmeliği" nin 6. maddesi çok açık. "3) Okul öncesi öğretmeni/ Çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeni veya uzmanı," Yani okul öncesi öğretmeni de olabilir çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeni veya uzmanı da olabilir.Bunlardan birini bulundurmak zorundasınız.Aradaki (/) işareti veya-ya da anlamına gelen bir işarettir.Yani illaki çocuk gelişimi öğretmeni olacak diye bir zorunluluk yok. Kolaylıklar dilerim...
18-01-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...