M.E.B na bağlı özel eğitim kurumlarında sorumlu müdür olma şartları nedir?

M.E.B na bağlı özel eğitim kurumlarında sorumlu müdür olma şartları nedir?

M.E.B na bağlı özel eğitim kurumlarında sorumlu müdür olma şartları nedir?

Arkadaşlar önceden özel eğitim kurumlarında sorumlu müdür olabilmek için en az 2 yıl bu kurumlarda çalışma şartı aranıyordu şimdi bunun değiştiğini söylüyorlar ne kadar doğru bilmiyorum. Acaba bileniniz varsa yardımcı olabilir misiniz? Sorumlu müdür olma şartları nedir acaba?
03-02-2007
Mustafa KURŞAT
Özel Eğitim Öğretmeni
Kurumunuzun ihtiyaç duyduğu tüm işlemler tek otomasyonda... Hem de ücretsiz!
16 Yanıt
4 yıllık fakülte mezunu ve en az bir yıl müdürlük alanında görev almış olması gerekiyor.t.c .meb bağlı kurumlarda böyle.stajyerliği kalkmış olması gerekiyor stajyer müdür olamaz.(657 tabi stajyerlik)
23-02-2007
Gülnur KUBİLAY
Diğer

sadece önlisans mezunu olmakk yeterli.
23-02-2007
Ayşe KARSAVRAN
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

625 sayılı yasa yerine çıkan 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları yasasının 8. maddesinin 3. paragrafı: "Kurumların yöneticilik ve eğitim-öğretim hizmetlerinde, en az dengi resmî öğretim kurumlarına atanabilmek için gerekli nitelik ve şartları taşıyanlar, resmî dengi bulunmayan kurumların yöneticilik ve eğitim-öğretim hizmetlerinde ise yönetmelikle belirtilen nitelik ve şartları taşıyanlar görevlendirilir." Bu durumda çıkarılacak olan özel öğretim kurumları yönetmeliğini beklemek gerekir.Ayrıca MEB. mevzuatında "SORUMLU MÜDÜR" diye bir kavram yoktur.MÜDÜR HER ŞEYDEN SORUMLUDUR.
16-02-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Özel eğitim kurslarında müdürlük için herhangi bir 4 yıllık üniversite mezunu olmak yetiyor.Özel Eğitim İlkögretim Okullarında ise;MEB da 2 yıl çalışmış olmak ve stajerliğin kalkmış olması gerekiyor.Kolay gelsin.
16-02-2007
Çetin TARTAN
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

cevaplarınız için teşekkürler...
14-02-2007
Mustafa KURŞAT
Özel Eğitim Öğretmeni

özel kurumlarda çok yolsuzluk oluor sende bunları göz göze kabul edersin ya da ayrılırsın kurumundan.yani sorumluluğu çok kurumunuz milli eğitime bağlı ise sınıf öğretemeni bile olabilir ama imza yetkisi yoktur ama özel eğitim uzmanıysan müdür olabilirsin ve günde en fazla 3 saate imza atabilirisn.saygılarımla
11-02-2007
Tarık AKAY
Özel Eğitim Öğretmeni

Mustafa Bey, Devlette çalışman için(müdürlük)doğrudur.Alanla ilgili olman şart.Özel için ise bir yüksek öğretimi bitirmen yeterli.Kafa karışacak bir konu yok.
10-02-2007
Faik KILIÇ
Sınıf Öğretmeni

arkadaşlar özel eğitim öğretmeni arıyoruz.şuan mevcut sertifikalı sınıf ögretmenleri var ama biz özel eğitim ögretmeninden yanayız sizlerden anlaştıklarımız olursa sizinle çalışmak istiyoruz. 05447180403 fzthasangezer@hotmail.com adresinde ve tel. bana ulaşabilirsiniz
09-02-2007
Belirtilmemiş

Öncelikle gelen cevaplar için teşekkürler. Fakat istediğim cevapları alamadım. kimisi diyor ki 4 yıllık bir fakülte mezunu olmak ve enaz 2 sene bu kurumlarda görev yapmış olmak gerekir... kimisi de sadece 4 yıllık bir fakulte mezunu olmak yeterli diyor. herkes bir şeyler söylüyor, anlamadımki kime inanayım... Milli Eğitime soruyoruz bilmiyor, mevzuata bakıyoruz en az 2 sene görev şartı koyuyor. Şaşırdık kaldık!!! Kesin, net bir bilgisi olan varsa lütfen bana söylesin...
09-02-2007
Mustafa KURŞAT
Özel Eğitim Öğretmeni

yaw sen ne kadar çok şey biliyon öyle
08-02-2007
Süleyman GÜRBÜZ
Özel Eğitim Öğretmeni

MUSTAFA İŞİN GÜCÜN YOK MU KARDEŞ ÖZEL KURUMDA SORUMLU MÜDÜR OLUCAKSIN ELİNE NE GEÇİCEK HERKEZ KENDİNDEN SORUMLUDUR.DEVLET KURUMU OLSA HAVADA KAP DERİM AMA ÖZEL KURUMDA SORUMLU MÜDÜR OLURSUN FATURAYI SANA KESERLER NEYSE AKILLI OL ÖLE HER KURUMDA SORUMLU MÜDÜR FALAN OLMA BENDEN SÖYLEMESİ...
08-02-2007
Niyazi BAHÇELİ
Eğitim Uzmanı

Mehmet Beyin dediği gibi yüksek öğrenim görmesi yeterli,turizmci,ilahiyatcı,ziraatci,iktisatçı fark etmiyor.Bu eğitim kurumlarında müdür olunabiliyor.Olayın mantığını varın yorumlayın. Esen kalınız.
06-02-2007
Faik KILIÇ
Sınıf Öğretmeni

Tebrik ederim:) ararsanız ayrıntılı sekilde bilgilendireceğim. Ama Süleyman Hocama katılmıyorum cok insan olmayan müdür gördüm özelde de devlette de ben de müdürlük yaptım ama hakkaniyet ölçülerinde.
06-02-2007
Ali KAYA
Özel Eğitim Uzmanı

ALAN MEZUNU OLMAK YADA EĞİTİM BİLİMLERİ MEZUNU OLMAK VE BU ALANDA EN AZ 3 YIL ÇALIŞMIŞ OLMAK MÜDÜRLÜKTEN ÖNCE EĞİTİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ GİBİ İŞLERLE GÖREVLENDİRİLMİŞ OLMAK VE ÇOK İYİ REFERANS SAHİBİ OLMAK AMA BUNLAR DIŞINDA İYİ BİR ÇEVRENİZ VARSA DA VE GÜVENİLİR BİRİ İSENİZ ÇOK DAHA KOLAY MÜDÜR OLABİLİRİSNİZ (ÖZEL SEKTÖRDE )
05-02-2007
Selen ÜSKÜPLÜ
Özel Eğitim Öğretmeni

öncelikle insan olmak lazım
05-02-2007
Süleyman GÜRBÜZ
Özel Eğitim Öğretmeni

universite mezunu olması yetiyor.
05-02-2007
Mehmet AYDOGAN
Fizyoterapist

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır

Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.

İş Arayanlar

iş arayan 2489 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Seda B.
Psikolog

Bugün

Merve T.
Sosyal Hizmetler

Bugün

Caner H. T.
Psikolog

Bugün

Funda Y. B.
Fizyoterapist

Dün

Hande E. E.
Sınıf Öğretmeni

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinizde bir TAMAMEN ÜCRETSİZ otomasyon programına ihtiyacınız mı var?
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin tüm ihtiyacı olan yazılımlar RemSis.net sayfası üzerinden TAMAMEN ÜCRETSİZ olarak kullanabilirsiniz.
TAMAMEN ÜCRETSİZ, hemen üye ol, kullanmaya başla.
  • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
  • 7/24 Heryerden Erişim
  • Masaüstü, Tablet ve Mobil Uyumlu
  • MEBBİS otomatik veri aktarımı
  • PKT, KDF, BEP ve diğer formların kolayca üretimi
  • Servis Programı
  • Ön Muhasebe ve Futura İşlemleri
Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın.