Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

M.E.B Ödemeler

Haziran eğitim ücretlerini de S.S.K ödeyecek. Gelecek ay Milli Eğitim'in paraları ödemesi hususunda bir gelişme yok. Neler yapacağız ödemeler gerçekleşmezse bütün kurumlar zor durumda kalacak hatta kapanacaklar. Bu konuda bilgisi olan varsa bilgilendirsin.
20-06-2006
Belirtilmemiş
Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.
16 Yanıt
Ödemeleri il-ilçe MAL MÜDÜRLÜKLERİ KURUMA YAPACAKTIR: YARIN İTİBARİ İLE MEB ÖDENEKLERİ İL_İLÇE MAL MÜDÜRLÜKLERİNE GÖNDERİYOR:
20-07-2006
Belirtilmemiş

Arkadaşlar, Bizim memurlarımız işlerine gelmeyeni savsaklama yoluna gidiyorlar. size bir şeyin olmayacağını, ödemenin yapılmayacağı vs. gibi bir şey söylediklerinde mutlaka dayanağını sorun. Çogu kulaktan dolma şeylerle bizi savuşturmaya çalışıyor. Dayanağını bilmiyorlar. Dayanağını söyleyemiyorlarsa evraklarınızı verin. Ödeme isteyin. Geri çevirirlerse gerekçesini mevzuat maddesiyle belirtirler. Belirtmemişlerse dilekçeyle gerekçe isteyin. Dilekçenizi kabul etmek zorundalar ve cevaplanma süresi var. Yanlış hatırlamıyorsam 15 gün. Gerekçeleri yoksa ödemenizi veya diğer işinizin yapılmasını isteyin. Olmazsa bir üste durumu bildirin. Ayrıca ödemelerle ilgili olarak RAM'ların herhangi bir sorumluluğu yok. İl veya İlçe MEB ödeyecek. İlk defa ödeme yaptıkları için bir çok şeyi net bilmiyorlar.
19-07-2006
Belirtilmemiş

hayır efendim doğru değil. ayrıca öyle ise bile size hangi kanun, mevzuat, yönetmeliğe dayandığını belirtmek zorundalar. resmi yollardan hakkınızı aramanızı tavsiye ederim.
19-07-2006
Belirtilmemiş

21 yaş üstü programım var. ancak ram müdürü ankaradaki toplantıdan döndüğünde 18 yaş üstü ödeme yapılmayacak bilgisini getirdi. hangi genelgeye dayanarak olduğu konusunda bilgim olmamakla beraber muğla ilinde bizler koyun misali onay vermekteyiz. yoksa bu bilgi gerçek değilmi sevgili M.E.B. ÖZEL Evrim İçbilen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yetkilisi. ve ilginiz için teşekkürler.
18-07-2006
Belirtilmemiş

MEB mevzuatına göre zihinsel engellilerde yaş sınırı yoktur.Ancak SHÇEK mevzuatına göre açılış izni alan ve zihinsel engelliler programını uygulayan kurumlarda 21 yaş sınırı vardır.21 yaş üzerini sadece 21 yaş üzeri program onayı alan kurumlar alabilir.
18-07-2006
Belirtilmemiş

size hangi genelgeye, mevzuata vs. dayanarak ödeme yapılmamakta?
18-07-2006
Belirtilmemiş

3 yaş konusunda emin olmamakla birlikte 18 yaş kesinleşti arkadaşlar..bilginiz olsun... 18 yaş üstü sadece zihinsel engelli çocuklar için ödeme yapacaklar...
17-07-2006
Belirtilmemiş

evraklarla ilgili net bir bilgi verilmedi ancak ilçe milli eğitimde incelenip onaylanmış evraklar mal müdürlüğüne gidecek ve ödeme yapılacak, ödeme veliye mi kuruma mı belli değil, fakat 3-18 konusunda çok ciddilar bu konuda hem bizler hem de aileler mutlaka hakkını aramalılar.
23-06-2006
Belirtilmemiş

Ödeme sırasında hazırlanacak evraklar için bir şey konuşuldu mu? Yani kurumlarda ay sonunda hangi evraklar hazırlanacak?
22-06-2006
Belirtilmemiş

ödemeler bir iki gün içinde mutlaka belli olacakmış ve ilçe milli eğitim müdürlüklerince onaylanan evraklarımız mal müdürlüklerince ödenecekmiş.
22-06-2006
Belirtilmemiş

ramda yapılan toplantıda 31,05,2006 tarihinden sonra çıkan raporlar için öncelikli ve bu tarihten önce çıkmış olan sağlık kurulu raporları için mutlaka ram eğitimsel değerlendirme raporunun hazırlanacağı aksi halde ödeme alınamayacağı ifade edildi. okula giden çocuklar okulun bulunduğu gitmeyen çocuklar ise ikamet ettikleri ilçenin ram müdürlüğünden bu raporları alacak. kurumlar ilçe ilçe çocukların listesini hazırlayıp bunu ramlara teslim edecek ramlar randevu sistemiyle hastaları alıp raporları tanzim edecek. hatta şöyle bir ifadede de bulunuldu; bazı çocuklar için sadece ram raporuyla ödeme yapılabilecek. ancak sağlık kurulu raporu olmadan nasıl olacak bilmiyorum.ASIL HEPİMİZİ FAZLASIYLA İLGİLENDİREN ÖDEMELER KONUSUNDA SADECE 3-18 YAŞ GRUBUNA ÖDEME YAPILACAĞI SÖYLENDİ AMA BÖYLE BİR HATAYI MEB İN YAPMAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM, ÖZELLİKLE FİZİKSEL ENGELLİ ÇOCUKLARDA ERKEN ÇOCUKLUK DÖNEMİ ÇOK ÖNEMLİ Kİ KEZA BİLİŞSEL GELİŞİM AÇISINDAN DA YİNE AYNI ÖNEMİ TAŞIYOR.
22-06-2006
Belirtilmemiş

sonucu bizlerle paylaşırsanız mutlu oluruz...ama bu konuda RAM ların bilgisi olduğunu pek sanmıyorum.
22-06-2006
Belirtilmemiş

anakara yenimahalle ilçesinide bugün ödemelerle ilgili ram da bir toplantı yapılacak. bizden çocukların raporları ikametgahları ve gelişim raporları istendi. gelişim raporu olarak ne istediklerini tam olarak anlayamadık ama toplantıda belli olacaktır.
22-06-2006
Belirtilmemiş

Mayıs ücretlerini haziranın sonunda ödeyecek demek istemiştim. Yanlış anlaşılmış.
21-06-2006
Belirtilmemiş

SSK ödemeyeceğini bir genelgeyle duyurdu. Biraz geç olacak galiba ama Milli eğitim ödeyecek. Geçen gün İl milli eğitim ödeme planı yaptığını söyledi ve kayıtlı öğrenci sayılarını öğrenmek için aradı bizi. İnşallah çok geçmez.
21-06-2006
Belirtilmemiş

Haziran ayını S.S.K nın ödeyeceği neredn çıktı.Neredn bu bilgiye ulaştınız.Bizide bilgilendirirseniz seviniriz.
21-06-2006
Belirtilmemiş

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Kurumunuzun ihtiyaç duyduğu tüm işlemler tek otomasyonda... Hem de ücretsiz!

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.