Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

MEHMET VAR Bey' e???!!!! ve diğer arkadaşlar lütfen okuyun

Ben size ve burdakiler derdimi anlatıyorum bir yol bulmaya çalişiyorum siz bana ne anlatıyorsunuz ben kardeşimin yaşını ha 19 yazmışım ha 21 ne fark eder sonçta 18 yaşından sonra bütün ziinsel engelliler aynı katagoriye gidiyor siz beni ne sanıyorsunuz biz bir ömür sayılacak uzunlukta bir engelliyle yaşıyoruz bir yol arıyoruz hem kardeşim için hem de bizim için.siz oturnuş masa başında bize ne diyorsunuz valla helal olsun hem de eğitimcisiniz..!? Gerçekten bizi çok üzdünüzz Ve ben 8 yıldır ailemin yanında değildim sizin gibi 1- 2 yıl gibi küçüç detaylara bakmadım benim için ve bütün mantıklı insanlar için önemli olan bu hastalık ve tedavi biçimi sevgili eğitimci Mehmet Bey ..Ben eğlenmek için zaman harcamak istesem bu siteye değil diğer eğlence sitelerine giderim ve buraya da ÜYE olmam dikkatinizi çekerim ve özrünüzü bekliyorum ben sadece zor durmdaki annem ve kardeşim için sadece bir yol arıyorum VE çabalıyorum yardımcı olan arkadaşlara teş.
29-07-2007
Nevbahar YAGMUR
Diğer
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
5 Yanıt
bakın tepkinizi gayet doğal karşıladım..ama unutmayın ki herşey ayrıntılarda gizlidir..siz doğru bilgi verin ki doğruma çözüme ulaşalım...dikkati çeken noktaya değindim ben ve en doğal hakkım olan zamanı boşa çalmayın uyarısı yaptım..siz doğru bilgi verseniz kardeşiniz hakkında doğru çözüm size önerilecektir.ben nerden bileyim sizin yurt dışında vs. olduğunuzu kardeşiniz yaşının doğru olup olmadığını?ben yazılanları okudum o kadar...ayrıntılı bilgi için buyrun arayınız:
04-10-2007
Mehmet VAR
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

nevbahar bildiğin gibi sizin kadar bizimde işlerimiz ve düşüncelerimiz çok yoğun oluyor. bir çok kişi geliyor günde sizler gibi arkadaşlarda zaman zaman geriliyor. birbirimizi anlamalı ve kusurlarımın üstüne gitmemeliyiz. kardeşin herhangi bir rehabilitasyon merkezine gidiyor mu;? gitmiyorsa onu kabul edebilecek bir çok merkez vardır. bunlardan birine başvurabilirsin. bu tür bireylerde davranış bozukluğu olması çok normal onlar çevreye yeterince uyum sağlayamadıkları için bu şekilde davranırlar. yapman gereken ilk olarak yaşadığınız yerde bulunan rehberlik araştırma merkezine başvurman ve yardım talep etmen. biliyorsundur sanırım özel eğitim ücretsiz olduğu için kardeşinin masraflarını devlet karşılar. bu arada yaşa takılmana gerek yok yaş değil seviye önemli.
04-08-2007
Sevim GÜLSEVEN
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Mrb.lar ben sorunumu (Zihinsel engelli kardeşim için ) başlıklı konuda yazmıştım.Benim 21 yaşında ağır mental retardasyonlu bir kardeşim var çok asabi olduğunu ve saldırganlaştığını ve ne yapmam gerektiği hakkında sorular sormuştum.Ben uzun zamandır yurt dışında olduğum için yaşını tam bilmiyordum bir iki bölümde yaşı hakkında yanlış bilgi yazmıştım .Arkadaşlardan biri yaşı kafaya takmıştı neden yanlış şeyler yazıyorsun buraya zamanımızı çalmayın diye kendince beni resmen yalancı ve doğru şeyler yazmadığımı ima etmişti.Benim zoruma gitti ben engelli ablasıyım ve benim yüreğim yanıyor,bana denilen şeye bakın. iYİ AKŞAMLAR
02-08-2007
Nevbahar YAGMUR
Diğer

merhaba nevbahar hanım ben zihin eng. öğretmeniyim. fakat daha önce sorununuzun ne ıoluğunu takip edemediğimiçin anlayamadım. yaşadığınız problemi tekrar yazarsanız size yardımcı olmak isterim. her zaman kerşınıza engeller çıkacaktır. ümitsizliğe kapılmayın.
01-08-2007
Sevim GÜLSEVEN
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

EVET ARKADAŞIM BİZ ÖZEL AİLELERE BAZEN BASİTE ALIYORLAR AYNI ŞEYLER BİZLERDEDE OLUYOR BİR SORU SORUYORSUN ONLAR OLAYIN BAŞKA BIR KONUMUNDAN ELE ALIP KENDİLERİNE YÖNELİK ÇEVİRİYORLAR SENIN SORDUĞUN SORUYLA ALAKALARI BİLE OLMUYOR HELE BIRDE İŞİN İÇİNE MADDİYAT GİRERSE VEYA KIDEM OLAYI SEYRET SEN MANZARAYI EĞİTİMCİLER BİZLERİ ANLASALAR HAAA SÖZÜM HERKESE DEĞİL GERCEKTEN DEĞERLİ EĞİTMENLERİMİZ VAR ONLAR ZATEN KENDİ SEVİYELERİNİ BİLİRLER MORELİNİ BOZMA ARKADAŞIM HAYAT İMTİHAN DÜNYASI BUNLAR BİZİM İMTİHANIMIZ SEVGİLER SELAMLAR
30-07-2007
Cihan SEVEN
Diğer

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.