Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

MEB e geçiş!!!!

Merhaba

Özel eğiim kurumlarının MEB e baglanması sürecinde kurumların değişimi ve fizibilitesi yapılacak düzenlemelerle ilğili sanırım hepimizin kafasında kurum sahibi ve çalışanlar olarak oldukça fazla sorular var... Bu konuda yapılacak çalışmalar ve fizibilite ile ilğili birbirimizi bilğilendirirsek çok faydalı olur...

29-11-2005
Murat TASOVA
Eğitim Uzmanı
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
5 Yanıt
öncelikle eğitim binası, derslikleri ile ilgili mevzuat dahilinde düezenleyiniz!! mesela;kapıların dışa açılması, derslik metrekareleri, tavan yüksekliği düşük ise öğrenci başına düşen metrekare vb. konularda meb de nasıl bir kuruma dönüşecek iseniz o na göre(eğitim merk-rehabilitasyon,kurs,iş okulu vb.) tip yönetmeliğine uygun bir binanız olsun. sonrasında il milli eğitime müracaatla işe başlayınız... ama zor ve uzun bir süreç bu sizi korkutmasın yavaş yavaş herşey olur... her türlü gerekli dökümanı gönderebilirim..
21-01-2007
Alper TEKALP
Beden Eğitimi Öğretmeni

Meb'e geçiş genelgesinin linkini düzeltiyorum.

http://ookgm.meb.gov.tr/genelgeler/261205_59223.pdf

27-12-2005
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

MEB'e geçişle ilgili Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü bir genelge yayınladı.

Bu genelgeye http://http://ookgm.meb.gov.tr/genelgeler/261205_59223.pdf adresinden ulaşabilirsiniz.

27-12-2005
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

MEB'e geçişte MEB. Özelöğretim Kurumları Standartlar yönergesindeki ( http://ookgm.meb.gov.tr/Mevzuat_htm/yonetmelikler/OOKstyonduz.htm  madde 151-176. maddeler arasındaki ) maddelere uyum zorunluluğu var. Ancak bazı illerimizde SHÇEK'e bağlı kurumların MEB.e bağlanmaları için SHÇEK yetkilileri kurumun önce kapatılıp daha sonra MEB'e başvuru yapılmasını veya ayrı bina için başvuruda bulunulmasını istedikleri duyumum oldu.

Böyle olması durumunda SHÇEK'e bağlı kurumlar için ekonomik yıkım olacağı görüşündeyim. Çünkü MEB başvurularının ve kurumun öğretime başlaması için 3-4 ay gerekebilir. Bu durumda çalışanların bu 3-4 ay içinde maaş almaları ekonomik olarak zorlaşır ve bu kurumlardan hizmet alan engellilerin durumu ne olacak ?

Bu konuda görüşü olanlar veya geçiş işlemlerini tamamlamış olan arkadaşların görüşlerini yazmalarını diliyorum.

Selamlarımla....

09-12-2005
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Bildiğim ve MEb de olanlardan duyduğum kadarıyla MEB in fiziksel koşullarla ilgili zorlayıcı durumları oluyormuş, şu an çalışan birçok kurum bu fiziksel şartlara uymaz.Beklesek halen faaliyet gösteren kurumlara bu ve bunun gibi konularda esneklik gelebilir mi acaba?

29-11-2005
Funda ERMİŞ
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Kullanıcı Görüşleri...
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

EÇOP'ta MEBBİS Yıl Sonu Değerlendirme İşlemlerini (RAM Evrakları Gönderim) Hızlıca Yapın!