Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

MEB de çalışan öğretmen Özel kurumda çalışabilir mi?

MEB de Zihin Engelliler Öğretmeni olarak çalışıyorum.Okul sonrası Özel kurumlarda çalışabilir miyim. Yardımcı olursanız sevinirim.
22-04-2007
Doğan KUZUCU
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
16 Yanıt
ben okulumda 15 saat derse giriyorum yani sadece maaş karşılıgı bu şartlarda geri kalan kalan saatlerimi dersanede tamamlaya bilirmiyim
06-11-2007
Belirtilmemiş

aslında aynen doktorlara verlen muayene açam izni giib ibze de özel okullarda çalışmam hakkı verilmelidir. bu da sınırlama yapılarak değil istediğimiz kadar girme hakkı şekkinde verilmelidir. çünkü bizim de mesleğimi zözel bir ilgi ve alaka alanı gerektirmektedir.ve müthiş derecede açık vardır. açığın sertifikalı öğretmenle kapatılması yerine bu şekilde yapılarak hem kalite ertırılır hem de yapılan iş öğrenciler adına faydalı olmuş olur. böyle meb in yaptığı gib sertifika verilip siyaset malzemi yapılacak ibr sektör deil özel eğitim sektörü. Bunu artık birilerine hatırlatmamız gerekiyor.
03-11-2007
İsa HANİLÇE
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

arkadaşlar birçok branş öğretmeni meb de çalışmasına rağmen dersanelerde de çalışıyor bizlerde rehabilitasyon da çalışabilmeliyiz bence bununla ilgili olarak bir takım girişimlerde bulunmalıyız.
27-10-2007
Zeynep ŞİMŞEK
Özel Eğitim Uzmanı

BEN 2010-2011 YILINDA SELÇUK ZİHİNSELDEN MEZUN OLACAM. O ZAMAN A KADAR DEVLETTE BOŞ YER KALMAYACAK GİBİ
10-10-2007
Atasoy ÖZBENLİOĞLU
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

yasaya göre 30 saat çalıştığımız için izinli çalışmaya hakkımız yok. ancak bir arkadaşım pek bir geçerliliği olmasada okulundan yazılı izin alarak çalıştı. yani gizli bir iş yapmamış oldu.
22-09-2007
Zerrin KILINÇ
Özel Eğitim Öğretmeni

MEB'na kurumlarda çalışan özel eğitim öğretmenleri genellikle 30 saat haftalık çalışmasını tamamlamaktadır.Ancak SHÇEK vb. kurumlarda çalışanlar,kuumlarından muvafakatname aldıkları takdirde sadece özel eğitim OKULLARINDA haftada 10 saat çalışabilirler.
04-09-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Açıklanan şartlarda çalışılabilir.
04-09-2007
Belirtilmemiş

3-4 yıl öncesine kadar böyle bir çalışma izni varDI. ancak sonra gelen bir emirle bu kaldırıldı.. ÇALIŞMAK YASAK. ama el altından birçok kişi çalışıyor.. daha önce bu şekilde izinli çalışanlar bile artık kaçak çalışıyor. benden söylemesi..
04-09-2007
Sineras DENİZ
Özel Eğitim Öğretmeni

Devlette çalışan özelde 'ekders tam alamazsa çalışabilir. ZE Sınıf öğretmeninin öyle bir sorunu yoktur bu nedenle çalışamaz. Resmi olarak çalışma imkanı yok... Diğer bütün yorumlar EKSİK bilgi içeriyor maalesef. yukarıda bahsi geçen madde ekders sorunu olan kişiler için geçerli.
24-08-2007
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

ramlarda çalışanlarda özel sektörde çalışabilirmi?
08-08-2007
Mehmet YÜREKLİ
Özel Eğitim Öğretmeni

peki o halde rehberlik araştırma merkezlerinde çalışanlar da özel sektörde çalışamayacak öle mi. ama devlet 8 saate izin vermişti. yönetmelik ne kadar sık ve amacsız değişiyor öyle :((((
09-07-2007
Ayşegül KÖKSAL
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

evet sözleşmenın devamı kazanılmış hak sağlar :)
11-06-2007
Esin ESER
Eğitim Uzmanı

yeni yönetmelikle beraber bizler (zih.eng.sınıf öğrt)özel kurumlarda çalışamıyoruz artık.ben de hem meb de hem özel bir kurumda çalışıyordum ama özel kurumla olan sözleşmem bittiği için yeni bir kurumla çalışamıyorum.esin hanımın sözleşmesi yeni yönetmelikten öncedir büyük ihtimalle.dolayısıyla sözleşmenin devamı kazanılmış bir hak olarak görülüyor.
10-06-2007
Sedat KIRDAĞ
Özel Eğitim Öğretmeni

ARKADASLAR TEK SEANS İÇİN DEVLETTE CALIŞLIRKEN ÖZEL DE SAAT BAŞINA DEVLETTE ALDIĞIMIZ EK DERSİN 2 KATI YANI 15 YTL ALIYORUZ SIZ NE KADAR ALIYORSUNUZ
07-06-2007
Esin ESER
Eğitim Uzmanı

TABİKİ CALIŞABİLİRSİN ARKADASIM BEN CALIŞIYORUM CUNKU
07-06-2007
Esin ESER
Eğitim Uzmanı

5580 sayılı kanunun 8. maddesinin 4. paragrafı şöyledir:"İhtiyaç halinde, resmî okullarda görevli öğretmenlere asıl görevlerini aksatmamak ve aylık karşılığı okutmakla yükümlü bulunduğu haftalık ders saati sayısını doldurmaları kaydı ve çalıştıkları kurumların izni ile SADECE OKULLARDA, aylık karşılığı okutmakla yükümlü bulunduğu haftalık ders saati sayısının yarısı kadar ücretli ders verilebilir. Öğretmenlerin toplam ders saati sayısı haftada otuz saati geçemez." Saygılarımla..
23-04-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır

21 yıllık birikim ve tecrübeyi içeren EÇOP ile tüm işlemlerinizi hızlıca yapın!

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 569 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Selin K.
İşitme Engelliler Öğretmeni

Bugün

Nurhan H.
Engelli Bakıcısı

2 gün önce

Gökhan G.
Psikolog

Dün

İrem E.
Eğitim Koordinatörü

Dün

Rojda S.
Psikolog