Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

MEB ATAMALARI

Arkadaşlae z.e.ö nden 250 ki,şi alıyorlar hadi herkes mebe.
25-01-2007
Azize CENGİL
Fizyoterapist
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
33 Yanıt
taban 50 nilay hanım 55 ın altına bıle düşer
30-01-2007
Esin ESER
Eğitim Uzmanı

taban puanı 50 değil mi?alan bazında sıralamada belli oluyor az çok.55 e kadar düşer diye düşünüyorum.
30-01-2007
Nilay DİDER
Özel Eğitim Öğretmeni

ARKADAŞlar 65 puana kadar iyi tercih yapanlar atanır istediği yere..
30-01-2007
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

BAZI ARKADAŞLARIN YAZILARIMDAN BENİ YANLIŞ ANLADIĞI VE KARŞI OLUMSUZ ŞEYLER YAZDIĞI İÇİN BU YAZIYI YAZMA İHTİYACI HİSSETTİM. BENİM OLUMSUZ ELEŞTİRİDE BULUNDUĞUM KİŞİLER VE KURUMLAR; 1. ÇOK PARA KAZANMAK İÇİN SERTİFİKA ALIP ÖZEL EĞİTİM ALANINA GEÇMEYE ÇALIŞAN SINIF ÖĞRETMENLERİ, 2. ÇALIŞANININ HAKKINI GÖZETMEYEN ÖZEL REHABİLİTASYON MERKEZLERİDİR. BUNLAR DIŞINDA HİÇKİMSEYE, HİÇBİR KURUMA OLUMSUZ ELEŞTİRİDE BULUNMAM. HAKKIYLA ÇALIŞAN SINIF ÖĞRETMENLERİNE VE DE KURUMLARA SÖZÜM YOKTUR. YAZILARIMIN HEPSİNDE BU AYRIMA DİKKAT EDERİM. LÜTFEN BENİM HAKKIMDA ELEŞTİRİLERİNİZİ İYİ OKUYARAK YAPIN. SAYGILAR
29-01-2007
Selim YILDIZ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

meb e geçecek meslektaşlara hayırlı olsun,tabi devlet okullarına da.İnsanların mesleki tercihleri kendisini bağlar.Ama özel merkezleri kötülemekle tercih yapmak bir özel eğitimciye yakışan tavır değil.Bu merkezlerde de bizim dışımızda özel eğitim ekibi içinde bulunan farklı meslek elemanları var.mesleğini en iyi şekilde yapan ve severek yapan hiç bir meslek elemanının hakkı yenmez hiç bir sektörde.devlet okullarında sadece özel eğitimcilerlemi çalışacağınızı sanıyorsunuz.size özeli aratacak yönetici ve mesai arkadaşlarınız olacak bazı okullarda.siz çalışacaksınız,diğerleri ile farkınız olamayacak.sorun özel devlet farkı değil.mesleğini saygınlıkla ve verimle yapmak.özel sektör de bu saygınlığı değerlendiremeyecek kadar dejenere değil.özelde çalışıp hak veren birçok meslektaşın olduğunu düşünüyorum.saygılar.
29-01-2007
Ercan KARACA
Özel Eğitim Öğretmeni

sonuna kadar haklısnız.
29-01-2007
Nilay DİDER
Özel Eğitim Öğretmeni

Arkadaşlar tartışmanın anlamı yok MEB ÖZEL EĞİTİMCİLER İÇİN bir kurtuluştur.KİMSE BUNUN ÜZERİNDEN SİYASET YAPMASIN.
29-01-2007
Kadir PARLAK
Özel Eğitim Öğretmeni

sen ne dolandırıcısından bahsediyosun. benim için önemli olan sadece ve sadece eğitimin niteliğidir ve bunun için ne gerekiyosa yaparım. ben devlet memuruyum. tabiki herkes mutlu olduğu yerde yaşasın, çalışsın.
27-01-2007
Selim YILDIZ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Baki olan Tütkiye Cumhuriyeti Devleti'dir. İçindeyim bende hersey nettir tanıyanlar bilir.
27-01-2007
Ali KAYA
Özel Eğitim Uzmanı

SELİM BEY Bİ FORUMDA FİZYOTERAPİST Bİ FORUMDA ÖZEL EĞİTİM UZMANI VE HERŞEY BURADAKİLERİ GAZLAMAK İŞİ BU ADAMIN HERKES NERDE RAHAT EDİYOSA ORADA OLMAYI TERCİH ETSİN!!!
27-01-2007
Murat TASOVA
Eğitim Uzmanı

herkes adına yazıp konuşuyosunuz diyosun kim yazıyo. kime diyosun sen daha o bile belli değil. işte herkes adına yazıp konuşuyosunuz dediğiniz şey bundan kaynaklanıyor. kime yazdığın, kimi eleştirdiğin belli değil
27-01-2007
Selim YILDIZ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

sanırım 7 kişi sözleşmeli.
27-01-2007
Selim YILDIZ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

arkadaşlar bu sınava sözleşmeli olarak devlet kadrosunda çalışanlar da başvuracak bizden kaç kişi sözleşmeli çalışıyor bilen var mı?geçen yıl şubat ayında alınanlar sözleşmeliydi yanlış hatırlamıyorsam.alan bazında sıralamada onlar etkili olmadığı için sıralamada değişiklik olabilir.
27-01-2007
Nilay DİDER
Özel Eğitim Öğretmeni

açık kapanmadı meb zorunlu görevlendirdi. mahkemeye verdiler kazanan geri gitti. şimdide 2. döneme zorunlu gelenlerin hepsi gidiyor. çoğunun şimdiye kadar verdiği eğitimde vakit geçirmekten başka bişey olmadı. eğitim ne oldu tahmin edebiliyomusunuz. umarım şimdi neden bu kadar özel eğitimci arkadaşın gelmesini istediğimi anlamışsınızdır. gönüllü ve istekli olanlara sözüm yok yanlış anlaşılmasın.
27-01-2007
Selim YILDIZ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

sayın ahmet bey. yazıları sonundan anlıyorsunuz galiba. evet meb treni kalkıyor. bir daha böyle atama göremeyebilir özel eğitim. yalanmı. haklısınız herkes işini düzgün yaparsa sorun olmaz. gaz dediğiniz şeyide kendi adıma söylüyorum, sınıf öğretmenlerine sertifika veriliyor devlette kadrolarımız dolacak diye bir sürü ağıtlar yakan arkadaşlara hitaben yazıyorum. işte fırsat. kullanan kullanır ya da sertifikaya karşı laf söylemez. birde ben devlette sınıf öğretmenlerinin arasında çalışıyorum. ve yaptığım şeyde eğitim adına. neden mi: sertifikalı sınıf öğretmenleri ( birkaçı hariç) ilimizde açılan kursa sadece ilçeden ile gelmek, rehabilitasyonda çalışabilmek, emeklilikte çalışabilmek için geliyor. bu arkadaşlardan birazı gönüllü geldi okuluma.
27-01-2007
Selim YILDIZ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

bu arada arkadaşlar devlet kadroları açıkladığında neden millet gaz vermeye başladı. Ahmet hocama katılıyorum. neden bukadar ilgilendiriyor. ee devlete geçinde özelde sertifikalılara meydan kalıcak özelde kalınca devlet boş kalıcak. bu arada sertifika meselesine gelince hakımızı savunalım ama sertifika verme meselesini daha düzgün hale getirseler 20 günde değil de daha düzgün olsa.
27-01-2007
Ahmet ÖZDEMİR
Özel Eğitim Öğretmeni

merhabalar ethem bey dediklerinize aynen katılıyorum. artık bazı arkadaşların derdi eğitim değil sadece meb olmuş pardon meb treni olmuş. dediğiniz gibi bu sayfaya ailelerden de giren var çok güzel örnek oluyoruz değil mi. iyi olan mesleğini görevini hakkıyla yerine getiren herkes bence heryerde tutulur.
27-01-2007
Ahmet ÖZDEMİR
Özel Eğitim Öğretmeni

arkadaşlar puanınız yazarmısınz puanım 65 atanabilirmyım terchlerime yoksa 21 tercıh mı gelir
27-01-2007
Esin ESER
Eğitim Uzmanı

sizler nesiniz böyle.özel eğitimcimi,nasıl özel eğitimci, özel eğitimci kimliğini sahiplenmişsiniz herkes adına yazıp konuşuyorsunuz.bu sayfalara bir çok insan bakıyor.bilgi almak isteyen,fikir edinmek isteyen,çocugu için birşeyler yapmak isteyen.siz böylemi yardımcı olacaksınız. sayfayı tıkladıgında basit ve bayagılaşmış lakırtı,sataşma bunları geçin,işinizi iyi yaparsanız heryerde tercih edilirsiniz.korkmanıza gerek yok.kimse kimsenin ekmeğini kesemez.ama yeterki yazılan üsluplar hoş ve temiz olsun.birbirinizi karalamak yerine bilgi aktarımına hizmet edecek,paylaşımcı bir araç olarak sayfalar kullanılsın.özel eğitim öğretmeni olupta sınıf öğretmenliği yapan nasıl varsa,bırakın onlarda şansını denesin,başarılı olursa ne ala ne güzel,çocuklar için sevindirici olur.başaramazlarsa zaten dönem içerisinde bırakıp gidiyorlar.her şeyi yanlış yormak kimseye bir şey kazandırmaz aksine kaybettirir.Bu sayfayı ailelerde ziyaret ediyor ve özel eğitime hizmet etmek isteyen insanlara yakışmıyor.
27-01-2007
Ethem TUNÇKOL
Özel Eğitim Öğretmeni

BU FIRSATI KAÇIRMAYIN SAKIN. TABİ İYİ BİR ÖZEL KURUMDA, SİGORTANIZIN DÜŞÜK YATMADIĞI, HAFTALIK DERS SAATİNİN MEB'İN BELİRLEDİĞİ ORANDA OLAN, VE EMEĞİNİZİN KARŞILIĞINI ALIYORUM DEDİĞİNİZ KURUMDA ÇALIŞIYOSANIZ BAŞKA( BEN HENÜZ GÖREMEDİM AMA BÖYLE BİR KURUM . SÖZLEŞMESİ OLAN ARKADAŞLAR KORKMAYIN TAZMİNAT VERİRİM DİYE. ONLAR SİZİ TEHDİT EDERSE SİZDE EN AZ BİR TANE KUSUR BULABİLİRSİNİZ ONLARA KARŞI. HADİ GELİN DEVLETE KADROLAR BOŞ KALMASIN. KALIRSA KİMSENİN SINIF ÖĞRETMENLERİNE LAF DEMEYE HAKKI YOKTUR BUNU UNUTMAYINIZ. BU FIRSATI KAÇIRMAMANIZ DİLEĞİYLE...
26-01-2007
Selim YILDIZ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.