Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

MEB'E GEÇİŞTE SORUMLU MÜDÜRLÜK

Arkadaşlar, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ilçelerindeki Özel Eğitim Merkezleriyle toplantılar yapmaya başladı. Bugün yapılan toplantıda duyurulan bir karar var: Müdürlük yapacak kişilerin 2 yıllık öğretmenlik(eğitimcilik değil)yapmış olmaları ve yüksekokul mezunu olmaları gerekiyor. Yani Sosyal Hizmet Uzmanlarına elveda diyorlar. Bu konuda başka bilgi alan varsa lütfen yazsın. Ama son karar sanırım bu.
02-03-2006
Nazik Gündoğdu ÜNLÜ
Sosyal Hizmet Uzmanı
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
8 Yanıt
Hani kamu yönetimi mezunları müdür oluyor onlar idari işler ve yöneticilikle ilgili eğitim aldıkları için neyse ama ben bir çok kurumda atanamayan beden eğitimi öğretmenlerinin filan müdür olduğunu duyuyorum yani onların hiç bir taraftan tutar tarafı yok. Ama tabiki alan dışı kişilerin bu alanda çalışması çok fena zaten derslere giren eğitimci kalitesi de çok düştü MEB'e geçişle birlikte. Ha Deryacığım kamu yönetimini bitirmiş müdür tanıdığın kim bilmiyorum ama bu mesajdan haberi olmazsa sevinirim:)
12-05-2006
Gülden KETHÜDAOĞLU
Sosyal Hizmet Uzmanı

ARKADAŞLAR MEBDE 4 YILLIK MEZUNU HERKES MÜDÜR OLABİLİYOR .ANCAK SHU OLARAK ÇALIŞILAMIYOR. ŞUAN SHÇEK YÖNETMELİĞİ GEÇERLİ OLDUĞU İÇİN 2007 SONUNA KADAR SHU ÇALIŞABİLİR. BU ARADA MERAK ETMEYİN MESLEKİ EĞİTİM MERKEZLERİ YÖNETMELİĞİ ÇIKTI SHU ZORUNLU ÖNÜMÜZ AYDINLIK .
04-05-2006
Abdullah SEVİNÇ
Sosyal Hizmet Uzmanı

MEB'e baglı özel eğitim ilköğretim okullarında müdürlük işinin öğretmenlerde özel eğitim kurslarının müdürlük işlerinin de eski SHÇEK yönetmeliğindeki gibi oldugunu biliyorum..

bu arada kamu yönetimi mezununun kurs muduru olması da baya bi kaba kaçmış.. eskiden 2 yıl deneyimli arayan SHÇEK şimdi MEB'e devir olunca alanla uzaktan yakından alakası olmayanlar da merkezlere müdür olmaya başladı demek haa.. haydi hayırlısı....

merkezlerde kanal arkadaslara allah kolaylık versin.... umarım şu bakım merkezleri yönetmeliği hayata gecer de hem özel eğitim derdinden hem de özelde iş sıkıntısından kurtulmuş olurlar....  belki ben bile istifa ederim, eger bakım merkezleri hayata gecerse..

durun bakalım n'olcak..

kolaylıklar...

 

04-03-2006
Seyhun AKAR
Sosyal Hizmet Uzmanı

Merhaba Arkadaşlar.Ben Çorum'da müdür olarak çalışıyorum.İl Milli Eğitim bizimle toplantı yaptı ve müdürlük konusunda sıkıntı olmayacağını söyledi.Serkan Bey'in de belirttiği gibi zaten yasal anlamda da bir engel yok.Ayrıca kamu yönetimi mezunu bir tanıdığım daha yeni açılan bir kursa müdür oldu.Hepimize kolay gelsin
03-03-2006
Derya ÇITAK
Sosyal Hizmet Uzmanı

Haklılık payınız var. Umarım dediğiniz gibi olur bunlar. İlginize teşekkür ederim..
03-03-2006
Nazik Gündoğdu ÜNLÜ
Sosyal Hizmet Uzmanı

MEB de özel eğitim okul ve kurs müdürlük atama onayları Ankaradan geliyor.Yani il yada ilçe milli eğt.md karar verme yetkisi yada yorum yapma ihtiyacı yok.Kurucu teklif ediyor müdürünü, onayı Ankara genel md veriyor.Şuana kadarda bir çok sosyal çalışmacıya sorumlu müdürlük onayı çıktı diye biliyorum..
03-03-2006
Serkan YESİL
Sosyal Hizmet Uzmanı

Dediklerinizde haklısınız. Ben de bu 12. maddeye göre dedim bunu zaten. Ama gene de bu madde SADECE ÖĞRETMENLER müdürlük yapabilir şeklinde algılanıyor.
02-03-2006
Nazik Gündoğdu ÜNLÜ
Sosyal Hizmet Uzmanı

MEB özel kurslar tip yönetmeliğinin 12 maddesi :aşagıdaki özeliklerden en az birini taşıyanlar müdür v emüdür yardımcısı olarak atanırlar   a-)alanında ögretmen olmak b-)alanında yüksek öğretim kurumu mezunu olmak c-)y.o mezunu olup alanla ilgili belgesi olanlar ancak bu özelliklerde yönetici olmaması durumundada yüksek öğretim kurumu mezunları ders okutmamak kaydıyla müdür atanır diyor.Şuan milli eğt den yeni ruhsat alıp yönetici onayı alan bir çok sos.çal.arkadaşımız örnek olarak mevcuttur.Belki o bahsedilen kurslar için değilde özel okul statüleri için geçerlidir.Ancak MEB reh merkezlerini okul değil kurs statüsünde kabul etmektedir.Şunuda bilmekte yarar vardır verilmiş hakkı kimse alamaz hukuken.bir zamanlar shçek işitme öğrtmenleri zihinsel ruhsatlı kuruluşlarda çaılışamaz diye genelge yayınlamıştı sonra hukuken bu hakkın alınamayacağı anlaşıldı çalışanlar hariç diye düzeltme yapıldı. 

 

02-03-2006
Serkan YESİL
Sosyal Hizmet Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

Kurumunuzun ihtiyaç duyduğu tüm işlemler tek otomasyonda... Hem de ücretsiz!