Kurum kurucuları içinde alanda çalışan uzman olma zorunluluğu getirilmeli mi?

Kurum kurucuları içinde alanda çalışan uzman olma zorunluluğu getirilmeli mi?

Kurum kurucuları içinde alanda çalışan uzman olma zorunluluğu getirilmeli mi?

bildiğiniz gibi öyle kurum sahipleri varki özel eğitim alanıyla uzaktan yakından alakası yok.Bir yerlerden bu işte para olduğunu duyup kurum açmış çok sayıda kurum var.Bu durumdaki kurum sahipleri eğitimden uzak oldukları için  kurumda çalışan personeline uygun çalışma ortamlarını yaratmıyolar bu da eğitime yansıyo,çocukların ihtiyaçlarını bilemiyorlar.  
30-03-2005
Serdar ÜN
Özel Eğitim Öğretmeni
7/24 Heryerden, Kesintisiz ve Ücretsiz Erişim
10 Yanıt
Her kurum acanda idealist tabii! Arkadaslar kurumlar ticari amacla aciliyor, ve kar etmenin belli sartlari var su an Turkiye'de. O yuzden acan en has ozel egitimci bile olsa sizce ne kadar kendi cebinden bu cocuklarin egitimini ustlenmekten yana olacak. Bilhassa ogretmenin sigortasini tam yapip odeyen, vergiden kacirmayan kurumlar icin hal-i hazirda ayakta kalmak cok zor. Sarp Bey'in degindigi nokta denetim kadar onemli, ahlak! Eger mekan dernek veya vakif okulu degilse, kendi kurucu teskilati tarafindan siki denetlenmiyorsa, tek yapabilecegimiz acan kisinin guclu bir ahlak anlayisi olmasi icin dua etmek. Teraziden calan bakkalla ozel egitim merkezi isleten sahis arasinda dirhem kadar fark yok. Hersey denetleme ve kisisel ahlaka dayaniyor.
12-05-2006
Tahir UZUN
Özel Eğitim Öğretmeni

serdar bey e kesinlikle katılıyorum.amir akdağ bey efendi bağlı bulunan müdürlükçe düzenli denetleme yapılırsa sorun olmaz demiş peki denetleyen kişiler özel eğitimcimi? değil. o halde denetlemek sorunu çözermi? bunun cevabınıda vermeme gerek yok sanırım
12-05-2006
Yelda ŞEN
Özel Eğitim Öğretmeni

"siz hiç bu çocuğa neden hemen konuşma öğrettin? neden hemen okuma yazma öğrettin? neden hemen sorununu çözdün? diye soran bir uzman gördünüz mü? duydunuz mu?"Demiş sayın Atmaca

Evet eğitimciler bunu başlarda yapmıyor ,hatta engelli ailesi olması dolayısıyla kurum açanlar da başta yapmıyor.Fakat bir süre sonra eğitimi yavaşlatmayı tercih edebiliyor.Bu noktada ticari ahlak önemli

Diğer yandan anayasa adına gerek anaokulunda gerekse rehabilitasyon merkezlerinde tüm vatandaşların eşit olması elbet eşitlik değil.Dolmuşçu kendisini plaka fiyatlarıyla koruyor.Yalnızca eğitimciler kurum açabıliyor olsa ,kredi olanakları verilse eğtimciler de korunmuş olur.Ne ki yıllardır bunları her türlü yayın organındoa yazdığmız halde bugune dek sonuç gelmedi.Eski tas eski hamam

 

13-04-2005
Sarp BENGÜ
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

sizlere katılmamak mümkün değil.
13-04-2005
Birol DEMİR
Özel Eğitim Uzmanı

haydar bey size gönülden katılıyorum hep söylediğim ve savunduğum bir şey var o da hangi alan olursa olsun herkes kendi alanında çalışsın ancak bu şekilde kalite yakalanmış olur.
13-04-2005
Serdar ÜN
Özel Eğitim Öğretmeni

ben de serdar beye katılıyorum. eğitimle alakası olmayan kurum sahibi "patron" luğu düşünerek kurum açmışsa evlerden ırak...

kısaca personel ve kurum için daha doğru kararlar alacağı kesindir.

siz hiç bu çocuğa neden hemen konuşma öğrettin? neden hemen okuma yazma öğrettin? neden hemen sorununu çözdüm? diye soran bir uzman gördünüz mü? duydunuz mu?

her kes kendi işini yapmalı değil mi?

10-04-2005
Haydar ATMACA
İşitme Engelliler Öğretmeni

alandan olmaları eğitim kalitesini daha iyi yerlere götürür diye düşünüyorum

10-04-2005
Serdar ÜN
Özel Eğitim Öğretmeni

       Sorumlu müdür çalıştırmak yani alandan bir yönetici zorunluluğu zaten var. Kurumun sahibinin kim olduğu bu anlamda pek önemli değil. Ayrıca bağlı olunan müdürlükcede düzenli denetlemeler yapıldıktan sonra bunun sorun olacağını zannetmiyorum.

      Serdarcığım sizin kurum kurucuları alandan değil bir rahatsızlık mı var?

Selamlar 

04-04-2005
Amir AKDAĞ
Eğitim Programcısı

İşi kimin yaptığı değil nasıl yaptığı önemli.Bence alanda kuruculardan önce düzelmesi gereken o kadar çok şey varki..Kim kurucu olursa olsun ülkemizde işleyiş kurucunun inisiyatifinde.Meslek elemanları işi mükkemel yapacak eğitim kalitesini öncelikli olarak düşünecek diye bir kaide yok.Öncelikle yapılması gereken işleyişin kişilerin keyfiyetinden kurtarılması olmalı.
03-04-2005
Gulay ACAR
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

size katılıyorum serdar bey bencede bir kısıtlama getirilmeli eğitimin kaliteli olması açısından.

31-03-2005
Haydar BOLAT
Özel Eğitim Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 2484 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Seda B.
Psikolog

Bugün

Rabia B.
Sosyolog

Bugün

Esra K.
Psikolog

Bugün

Ayşegül K.
Psikolog

Bugün

Esmanur G.
Psikolog

Remsis yayında! Tamamen Ücretsiz!
Remsis tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan web tabanlı bir otomasyondur. MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ olarak kullanmaya başlayın
 • 7/24 Heryerden Erişim
 • Tüm Cihazlarızla Uyumlu
 • MEBBİS otomatik veri aktarımı
 • PKT, KDF, BEP ve diğer formlar
 • Servis Programı
 • Ön Muhasebe ve Faturalar
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinizde bir TAMAMEN ÜCRETSİZ otomasyon programına ihtiyacınız mı var?
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin tüm ihtiyacı olan yazılımlar RemSis.net sayfası üzerinden TAMAMEN ÜCRETSİZ olarak kullanabilirsiniz.
TAMAMEN ÜCRETSİZ, hemen üye ol, kullanmaya başla.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • 7/24 Heryerden Erişim
 • Masaüstü, Tablet ve Mobil Uyumlu
 • MEBBİS otomatik veri aktarımı
 • PKT, KDF, BEP ve diğer formların kolayca üretimi
 • Servis Programı
 • Ön Muhasebe ve Futura İşlemleri
Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın.