Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Konuşma sıkıntısı olan oğlum ile ilgili yardım istiyorum.

MERHABA 3,5 YAŞINDA BİR OĞLUM VAR KONUŞMAMA PROBLEMİMİZ VAR BU SORUNLA İLGİLİ ÇOCUK PSİKOLOĞUNA VE ÇOCUK PSİKİYATRİS'İNE GİTTİK VE DİLDE GELİŞME GERİLİĞİ OLDUĞU SÖYLENDİ, KREŞE VERMEMEZ VE AYRICA DİL TERAPİSİ YARDIMI ALMAMIZ SÖYLENDİ. YAKLAŞIK 6 AYDIR KREŞE GİDİYOR, ÖNCEKİNE NAZARAN BAZI KELİMELERİ ÇIKARTABİLİYOR, BASİT 2-3 KELİMELİK CÜMLELER KURABİLİYOR. YAKLAŞIK BİR HAFTA ÖNCE TEKRAR KONTROLE GÖTÜRDÜĞÜMÜZDE İSE KREŞE DEVAM ETMESİ VE BUNUNLA BİRLİKTE ÖZEL EĞİTİM ALMASI (DİL TERAPİSİ) ALMASI YÖNÜNDE BİR RAPOR DÜZENLEDİ.SÖYLENEN HER ŞEYİ ANLIYOR, KENDİSİNE HİTAP EDİLDİĞİNDE CEVAP VERİYOR, GÖZ TEMASI SAĞLIYOR, OYUNCAKLARI İLE KENDİ BAŞINA OYNUYOR, BAZEN OYUNCAK ARABASIYLA ARABA GİBİ SÜROYOR, OYUNCAK TELEFONUYLA BİRİLERİNİ ARAMIŞ GİBİ UZUN UZUN SOHBET EDİYOR ANCAK KELİMELERİ DOĞRU TELEFUZ EDEMİYOR. ÖRNEĞİN MISIRA -BISIR, TESESKUR EDERİM VE BUNUN GİBİ KELİMELER ÇIKARTIYOR. SON KONTROLDE DOKTOROMUZ BİR DİL TERAPİSTİNDEN YARDIM ALMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ. ANCAK BEN ÇORUM İLİNDE YAŞIYORUM, BURADA BU DALDA BİZE YARDIM EDECEK BİR UZMAN BULABİLME İMKANIMIZ OLURMU VEYA YAKIN İL OLARAK SAMSUN'DA BU DALDA BİR UZMAN BULABİLİRMİYİZ VE BU TERAPİ EN AZ NE KADAR SÜRMELİ. SİZDEN BU KONUDA BANA ACİL YARDIMCI OLMANIZI RİCA EDİYORUM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

03-02-2014
Mürşit ÇAKMAKÇI
Büro Memuru
Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.
2 Yanıt
Merhaba Mürşit Bey, Dil ve Konuşma Bozuklukları Uzmanları Derneğimizin sitesi wwww.dkbud.org 'den size en yakın terapist arkadaşa ulaşırsanız, gerekli değerlendirmelerden sonra size en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Saygılar.
12-02-2014
Fırat SAKAR
Dil ve Konuşma Terapisti

işitme testi yaptırın söylediğinize göre ince sesleri duymuyor olabilir
10-02-2014
Hayrettin BAYRAKTAR
Okul Müdürü

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi