Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Konuşma Bozukluğu Olan Öğrenciye Kimler Ders Verebilir?

Bir rehabilitasyon merkezinde çalışıyorum ve konuşma bozukluğu olan öğrenci alamıyoruz çünkü seanslarına imza atabilecek öğretmen olmadığını söylüyorlar. Acaba işitme engelliler öğretmenleri bu çocukların derslerine girip imza atamazlar mı?
23-10-2007
Sıla DÖNMEZ
Psikolog
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
5 Yanıt
ACAR BEYE BİR SORU:(ASLINDA BAŞKA BİR FORUMUN KONUSU AMA:UZMAN OLMADIĞIMIZ ALANDA DERSLERE GİRMEYELİM SÖZÜNÜZ E BİNAEN)ÖZEL EĞİTİMDE ÇALIŞAN BİR PDR UZMANI ASLİ GÖREVİ AİLE VE ÇOCUKLARLA PSİKOLOJİK SEANSLAR.PEKİ MERKEZDE BU ŞEKİLDE İHTİYAÇ DUYAN ÇOCUK SAYISININ SINIRLILIĞI VE AİLE GÖRÜŞMELERİNİN OLMADIĞI GÜNLERDE BİREYSEL DERS UZMANLARI DERSLERİNE DEVAM EDRKEN PDR UZMANIN DURUMU NEDİR SİZCE? BU ARADA PDR UZMANI YALNIZ BİR ÖRNEKTİR.
09-11-2007
Aynur BÜYÜKGÜZEL
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Bundan yaklasık 6 ay öncesine kadar bir rehabilitasyon merkezinde çalışıyordum ve konusma bozukluğu olan, kekemeliği olan öğrencilerin derslerine girip imza atıyordum.
31-10-2007
Acar Metin SAKARYA
İşitme Engelliler Öğretmeni

Siz imza atıyor musunuz hocam konuşma bozukluğu olan öğrencilere? Ya da atan arkadaşlarınız var mı? Yanlış anlamayın sorgulamak ya da yargılamak için değil sadece merak ettim : Normal konuşma bozukluğu olan öğrencilerin seanslarına kim ya da kimler imza atabiliyor. Yani işitme engelliler öğretmeninin işitmeye bağlı olmayan konuşma bozukluklarına imza atma yetkileri var mı?
30-10-2007
Sıla DÖNMEZ
Psikolog

hocam acar metin sakarya ya katılıyorum çocuğun konuşma bozukluğunun tanısı çok önemli ve alanı ne olursa olsun özel eğitimci de olsa konuşma bozukluğuna tanı koyabilicek uzmanlar bizler değiliz ram bile konuşma bozukluğuna ayrıntılı tanı koymamıyor sadece KONUŞMA BOZUKLUĞU VAR DİYOR TANI KOYABİLECEK KİŞİLER DİL VE KONUŞMA TERAPİSTLERİDİR bunun için dil ve konuşma terapistinin olduğu bir klinik te çocuğa tanı konmalıdır tanı konduktan sonra da konuşma bozukluğunun cinsine göre rehabilitasyonu yapılmalıdır
24-10-2007
Selen ÜSKÜPLÜ
Özel Eğitim Öğretmeni

Sıla hanım burada sorun derse girip sadece imza atmaksa o kolay işitme engelliler öğretmeni atabilir.Ama bence yanlış.Öncelikle çocuğun konuşma bozukluğunun sebebi ne onu bilmeliyiz.Ağız yapısında bir bozukluk varsa ortodontis bu dersi vermeli. Çocuk yaşadığı bir olay sonucunda psikolojisine bağlı olarak bir konuşma bozukluğu yaşıyorsa psikolog bu dersi vermeli... Bunları da geçelim konuşma bozukluğu olan öğrencilere ülkemizde kimler ders vermiyor ki.(okul öncesi öğretmeni, işitme engelliler öğretmeni, çocuk gelişimci, psikolog, sosyal hizmet uzmanı,zihin engelliler öğretmeni, pdr öğretmeni...) önemli olan bu çocuklara eğitim vereceksek bu alanda kendimizi çok iyi geliştirmeliyiz. Çalıştığımız kurum öğrenci, ödenek alabilsin diye uzman olmadığımız alanlarda lütfen derslere girmeyelim yada kurumlarımız masraflarımızı karsılayıp seminerlere yollasın bizi ki biz de bu alanlarda yeterli bilgiye sahip olabilelim. tesekkürler.
24-10-2007
Acar Metin SAKARYA
İşitme Engelliler Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır

EÇOP'ta MEBBİS Yıl Sonu Değerlendirme İşlemlerini (RAM Evrakları Gönderim) Hızlıca Yapın!

İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.