Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Kontenjan

Arkadaşlar bu yıl kontenjan olarak 18 öğretmen Zihin engelliler öğretmenliği programına ayrılmış. acaba bu doğrumu herzaman 50 lerin altına düşmeyen kontenjanımızın neden böyle 18 olduğunu bilen arkadaşlar var mı
10-04-2006
Muhammet YAŞAR
Özel Eğitim Öğretmeni
Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.
41 Yanıt
halil bey sizin eğitiminiz sınıf ogretmenligi bizim egitimiz ozel cocuklar icin madem ozel egitimde calsıcaktıniz ndn orda okumadınız bizim bahsettiğimiz ozel egitim yani ozel cocuklar normal cocuklar değil bunun egitimi 2 ayda alınacak sey değildir sınıf ogretmenleri ses cıkarmıyorsa suc ozel egitimcilerin degil herkes kendi bransinı yapsın
01-08-2007
Omer DORMUL
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

sertifika programınızın minicık farkları kapattığına inanmıyorum kesınlıkle sızın mınık olarak adlandırdığınız farklar nelerdir .neden otıstık bır çocuğa yeterlı olamıyorsunuz ,neden ağır mental çocukları kendınızden uzak tutuyorsunuz mesala bence bu minicık değil çok buyuk bır fark bu farklar olmasaydı böle bır bölümün açılmasına gerek bıle duyulmazdı emin olun biz özel eğitımcıler okuma yazma öğretımınde de szden daha başarılıyız bireysel farkların farkındayız davranış problemlerının üstesınden gelebılıyoruz .bu alanlarda kendınızı yetıştırmeden kendınıze özel eğitımcı sıfatını yuklemeyın lutven özel bir iş olduğu için özel eğitimci olduk :9
01-08-2007
Hacer YÜZGEÇ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

arkadaşlar özür dilerim yazdığım mesaj sınıf öğretmeni halit polata idi serdar hocam umarım yaptığım yanlışlığı hoş görürsünüz anlayışınız için teşekkür ederim
21-07-2006
Ahmet ÖZDEMİR
Özel Eğitim Öğretmeni

halit bey sertifika proğramı ile minicik fark demek istediğiniz nedir acaba davranış değiştirme mi kavram öğreti mi beceri öğreti mi özbakım becerileri mi. lütfen 4 yıl okuduk ve siz aramızdaki farka minicik diyorsunuz acaba bizim bölümle alakalı dersleri bölüm hocalarından mı aldınız. hem yeni zelanda veya başka bir yer onların yaptığı yanlışı bize örnek veriyorsunuz. bu arada bizlerin sorunu sınıf öğretmenleri ile değil bakanlıkla aradaki farka minicik demenizi şiddetle kınıyorum.
21-07-2006
Ahmet ÖZDEMİR
Özel Eğitim Öğretmeni

Halil Bey Allah aşkına şimdi oldu mu ? yani sınıf öğretmenlerini aldıkları dersler ile sınıf öğretmeliğinin dersleri aynı diyorsunuz ? sizi bilmiyorum ama ben kendimden örnek vereyim GAZİ ÜNİVERSİTESİ mezunuyum. size bir sorum var yanıtlarsanız sevinirim. sınıf öğretmenliğinde 4.sınıfta 1 yıl boyunca haftada 5 gün ve arka sıralar oturup ders izleyerek değil, hiç okula uğramadan staj defteri imzalatarak da değil,bizzat ders yaparak,gece sabahlara kadar defalarca BEP(bireysel eğitim planı)hazırlayarak, 100'lerce(abartmıyorum) materyal hazırlayarak yapılan bir staj var mı ? ve daha nice farklılıklar,yazmaya zamanım yok. ama isterseniz seve seve yazarım.
06-07-2006
İbrahim EREN
Özel Eğitim Uzmanı

halil bey sanırım özeleğitim öğretmenliği hakkında pek bilginiz yok öyle olmasaydı alanın sınıf öğrtmenliği ile minicik farklılıkları olduğunu iddia edebilen yaklaşımınızda olmazdı.ne diyeyim bir bölümün bu kadariçine edilebilir ancak.bravo sizlere
05-07-2006
Fuat YEŞİLYURT
Özel Eğitim Öğretmeni

Siz ne saçmaladığınızın farkında mısınız... ABD özel eğitim alanında çok ilerde. ailelerde bilinçli. Ve bir sınıf öğretmeni gelip özel eğitimcinin dersine ancak Türkiye gibi ülkelerde girer. Aileler saf olduğu için burda kimse ses çıkarmıyor. Sizinde özel eğitim ile ilginizin tamamen duygusal olduğunu tahmin ediyorum. Bu genellemeye kolay varmadım. Aslında önyargı olarak görünebilir ancak; daha sertifikalılardan özel eğitimci olanını görmedim.
03-07-2006
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

halil bey kusura bakmayın ama notunuza çok güldüm. madem minicik fark kursla kapatılıyorda biz niye 4 yıl uğraşıyoruz.boşuna bizde 4 yıl okuduk drslerde pek fark yok demeyin. herkes çok iyi biliyorki özel eğitimin eğitimini almamış insan bu alanda çalışamaz. hiç de aramızdaki fark minicik değil. özel eğitimi baştan 4 yol okuyun aramızdaki farkı ozaman görürsünüz karşıdan belli olmuyor.
02-07-2006
Yelda ŞEN
Özel Eğitim Öğretmeni

Peki sayın hocam, siz haklısınız. Saygılarımla.
28-06-2006
Halil POLAT
Sınıf Öğretmeni

İnternet elinizin altında açın siz bakın sınıf öğretmenlerinin aldığı dersler özel eğitim bölümünün derslerine sadece isim olarak benziyor. uygulanan yöntem ve teknikler farklıdır. sizin bildiğiniz sözlü anlatım söru cevap tekniğinden farklı yöntemler uyguluyoruz. Ayrıca lisansınız boyunca 2 kredilik engellileri tanımaya yönelik dersiniz dışında bir ders almıyorsunuz. o da nekadar tanıyacaksanız. siz de biliyorsunuz aslında konu bölüm değil istenilen yere atama yapmak çok rahat kadroya geçmektir. İlerki yıllarda göreceğiz kaçınız bu sertifika ile devam edebilecekler.
28-06-2006
Muhammet YAŞAR
Özel Eğitim Öğretmeni

(Maddeler halinde yazıyorum) 1-Peki madem suçlu devlet, madem eğitimi devlet mahvediyor, neden sınıf öğretmenlerine kızıyorsunuz? 2-Biliyorsunuz ki sizin yerinize sınıf öğretmenleri görev almazsa, sizler yine atanamayacaksınız çünkü kadro vermiyorlar. Bu görevi alacak yüzbinlerce diğer bölümden mezun ve emekli (emekli öğretmenler, branşları ne olursa olsun Ankara'da kurs görüp şu anda rehabilitasyon merkezlerinde işe başladılar) kişiler var. Devlet bunlara da hayli hayli görev verir. Çünkü emekliler zaten maaş alıyor. Bunun üzerine sadece ders ücreti eklenecek. Yani devlete fazla bir yük getirmeyecek. 3-Lütfen 1. ve 2. maddeleri tekrar tekrar, anlayana kadar okuyunuz, sayın Serdar Ün.
28-06-2006
Halil POLAT
Sınıf Öğretmeni

SİZ SANIRIM YAZILARI OKUMADAN CEVAP YAZIYORSUNUZ.HER SEFERİNDE BENİM İŞSİZ OLDUĞUMU YAZIYORSUNUZ MERAK ETTİM DE YAZILARIMDAN NASIL BÖYLE BİR ŞEY ÇIKARIYORSUNUZ.ÜLKEMİZİN EN BÜYÜK SORUNLARINDAN BİRİ,İNSANLARIN KENDİ İŞİNİ DEĞİLDE BAŞKASININ İŞİNİ YAPMASIDIR.BÖYLE OLUNCA DEVLETİN TÜM KADEMELERİ ÇÖKÜYOR.TÜRKİYEDE EĞİTİM DİYE BİR ŞEY KALMADI DEVLET KENDİ ELİYLE EĞİTİMİ MAHVETTİ.
28-06-2006
Serdar ÜN
Özel Eğitim Öğretmeni

BENİM İŞSİZ OLDUĞUMU NEREDEN ÇIKARIYORSUN.BEN DEVLETTE KADROLU ÖĞRETMENİM.
28-06-2006
Serdar ÜN
Özel Eğitim Öğretmeni

A-Devlette:Maliye bakanlığı kadro vermediği için sıkışan devlet kendi içinde sorunu giderme yolunu seçiyor. B-Özel kurumlarda:MEB ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARINDA GÖREVLENDİRİLEN PERSONELİN ADAYLIK İŞLEMLERİ İLE SİCİL VE DİSİPLİN AMİRLERİ HAKKINDA YÖNERGE'sine göre yeni mezunların en az 3 ay hiç imza atamaması,daha sonra da bir yılı tamamlayıncaya kadar haftada 20 saat imza atmaları,stajyerlik kurulunun oluşturulması için çalışan personelin en az 3/5 inin stajyerliklerinin kalkmış elemanlardan oluşması gerekçesiyle emekli sınıf öğretmeni çalıştırmak zorunda kalmaktadırlar. Yukarıdaki sıkıntılar aşılıncaya kadar bu böyle devam edecektir.Bu kural 2003 yılında Özel Eğitim Kurumları Derneği (ÖZEK)in çalışmaları sonucu TTKB'nın 2004'te aldığı kararla yapılmıştır.Eğer böyle olmasaydı çalışacak kurum dahi kalmazdı. Bilgilerinize...
28-06-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sen işsizsin, ha belki devlette ücretli çalışıyor olabilirsin, sorun bu değil. Neden sınıf öğretmenlerine saldırıyorsun? Anlamıyor musununuz, sorun sınıf öğretmenlerinin sizin yerinize görev alıyor ya da atanıyor olması değil; sorun sizlerin atanmıyor olması. Hep söylüyorum, sınıf öğretmenleri bu işte görev almasalar, emekli dönüşü görevlendirmeler başlar, sosyoloji,felsefe vb. mezunlarına görev verirler. Şunu anla Serdar Ün, ben hep söylüyorum tabiki bu alanda özel eğitim öğretmenlerinin görev alması bir zaruret; ancak bunu görmeyip atama yapmayanlar ziraat mühendislerine bile sizin yerinize bu alanda görev verirler. Benim sizden ve arkadaşlarınızdan istediğim sınıf öğretmenlerini eleştirmeyin.Saygılı olun.
28-06-2006
Halil POLAT
Sınıf Öğretmeni

işsiz olduğumu da nerden çıkardınız.ben geçen sene adanada özel bir kurumda çalışıyordum.Şu an Diyarbakırda devlette çalışıyorum.İşsiz değilim yani ,ayrıca sürekli iş teklifleri alan biriyim.Baltayı taşa vurdun.
27-06-2006
Serdar ÜN
Özel Eğitim Öğretmeni

Şimdi sen sana yapılan iş tekliflerini(!) düşük ücret dolayısıyla beğenmediğini mi söylüyorsun? Hadi oradan. Madem işsizsin, o zaman sınıf öğretmenlerine çatacağına, kendini geliştir, vizyon sahibi ol da bir işe gir, Serdar Ün. Ama önce saygılı ol. Kendine iyi bak. Hoşçakal.
27-06-2006
Halil POLAT
Sınıf Öğretmeni

sınıf öğretmenleri daha ucuza çalıştıkları için sizi tercih ediyorlar.Kurum sahiplerinin amacı para kazanmak sınıf öğretmenlerinin çalışma fiyatı daha ucuz olduğu için sizleri tercih ediyorlar.Gerçek hayatta olan benim okulumda 21 tane sınıf öğretmeni var.Sınıf öğretmenlerinin özel eğitim alanında ne kadar bilgili olduğunu görüyorum.Ben saygıyı hak edenlere saygı gösteririm.
27-06-2006
Serdar ÜN
Özel Eğitim Öğretmeni

Rehabilitasyon merkezinden istersem part-time ya da sözleşmeli olarak öğretmenlik yapmam için teklifte bulunmuşlardı, özel eğitim öğretmeni neden almıyorsunuz diye sorduğumda net bir yanıt alamamıştım, 'Bize taban olarak sınıf öğretmeni gerekiyor.' demişlerdi.Bu teklifi kabul etmemiştim. Serdar Ün, seni tanıdıktan sonra bu teklifi değerlendirme zarureti doğdu. Sen olmazsan bile(sözüm sadece Serdar Ün'e, diğer saygıdeğer özel eğitimci arkadaşlara değil) rehabilitasyon merkezlerinde üniversite mezunu herkes bu işi senden daha iyi yapar sayın Serdar Ün. Türkiye'de, mevcut şartlarda özel eğitimin belkemiği tabiki özel eğitim öğretmenleridir (ama Serdar Ün, senin dışında).Umarım sınıf öğretmenlerine,meslektaşlarına saygı gösterirsin Serdar Ün. Saygılarımla. Saygılı ol. Yaşadığın boyuta da başkalarını indirmeye çalışma.
27-06-2006
Halil POLAT
Sınıf Öğretmeni

Rehabilitasyon merkezinden istersem part-time yada sözleşmeli olarak öğretmenlik yapmam için teklifte bulunmuşlardı, özel eğitim öğretmeni neden almıyorsunuz diye sorduğumda net bir yanıt alamamıştım, 'Bize taban olarak sınıf öğretmeni gerekiyor.' demişlerdi.Bu teklifi kabul etmemiştim. Serdar Ün, seni tanıdıktan sonra bu teklifi değerlendirme zarureti doğdu. Sen olmazsan bile(sözüm sadece Serdar Ün'e, diğer saygıdeğer özel eğitimci arkadaşlara değil) rehabilitasyon merkezlerinde üniversite mezunu herkes bu işi senden daha iyi yapar sayın Serdar Ün. Türkiye'de, mevcut şartlarda özel eğitimin belkemiği tabiki özel eğitim öğretmenleridir (ama Serdar Ün, senin dışında).Umarım sınıf öğretmenlerine,meslektaşlarına saygı gösterirsin Serdar Ün. Saygılarımla. Saygılı ol. Yaşadığın boyuta da başkalarını indirmeye çalışma.
27-06-2006
Halil POLAT
Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
İş Arayanlar

iş arayan 569 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Nurhan H.
Engelli Bakıcısı

Dün

Hüseyin M. Ü.
Odyometrist

Dün

Rojda S.
Psikolog

Dün

İrem Ş.
Eğitim Programcısı

Dün

Tugba G.
Sosyolog

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Kullanıcı Görüşleri...