Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

KURS HAKKINDA BİLGİ..

arkadaşlar bahsedilen özel eğitim kursu gazi üniversitesinde yapılacak.başvuru şartları ise eğitim fakültelerinin sınıf,okul öncesi,cocuk gelişimi gibi ilgili bölümlerden 2005-2006, 2006-2007,2007-2008 mezunu olması gerekiyor..kpss taban puanı olarakta 65-70 isteniyor.toplamda 1500 kişi alınacak..kurs süresi 2 yıl olacak.barınma ve eğitim masrafları kursiyerlere ait olacak..kursu başarıyla bitirenler zihinsel engelliler sınıf öğretmeni unvanı alacak ve atamaları yapılacak. kursu gazi özel eğitim hocaları verecek..şartları uyan arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun..gönül isterdiki her eğitim fakültesi mezununa bölüm farkı olmaksızın bu hak verilseydi..ama bunada şükür diyelim..daha detaylı bilgiyi almak isteyenler gazi üniversitesi özel eğitim bölümüyle irtibata geçsin..zaten konuyla ilgili açıklama ve başvurular önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklanacak..herkese sevgi ve saygılar sunarım..iyi çalışmalar..
05-11-2008
Mehmet Emin ASLAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
8 Yanıt
arkadaslar bu egıtım 3 yıl surecek. bunun dısında bu egıtıme hergun mu gıdılecek yoksa hafta sonu ya da aksam egıtımı olarak mı devam edecek bılgısı olan var mı?
11-11-2008
Gülistan MUTLU
Okul Öncesi Öğretmeni

kurs 2+1 yıl sürecek.. sağlam bir kaynaktan aldığım bilgidir.
11-11-2008
Özel EĞİTİMCİ
Özel Eğitim Uzmanı

arkadaşlar eğitim 2+1 yıl sürecek
10-11-2008
Mehmet Emin ASLAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Evet arkadaşlar 4 ay sürecekmiş ve 500 kişiyi garanti atayacakmış devlet!
10-11-2008
Deniz BAKIR
Anaokulu Öğretmeni

alkışlar mezun oldugum okula bravo.... aferin onlara.. kendileriyle çelişeni nede guzel yapacaklar.. vah ki vahh su düşdüğümüz duruma bakk.. neyse bunu gazide yapacaksa daha diyecegim birsey yok....yazıkk
09-11-2008
Birol DAVUN
Eğitimci

bu kursun 4 ay süreceğini duydum bende...3 ay kursun sonunda, 1 ay stj yapılıcakmış istediğiniz ilde...
09-11-2008
Mevlüde DİKİLİTAŞ
Okul Öncesi Öğretmeni

arkadaşlar ne 2 yılından bahsediyorsunuz.bu kurs benim bildiğim kadarıyla 5 ay falan sürüyormuş.eminmisiniz o kadar uzun sürdüğüne?
08-11-2008
Nihal ACIR
Sınıf Öğretmeni

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum ama her eğitim fakültesi mezununa bu hakkın verilemesi gerektiği düşüncenize katılmıyorum.Bir defa bu işi yapmak için çocukların gelişim özelliklerinden,temel eğitim yöntemlerinden,materyal yapımından,okuma yazma öğretimindençocuklara yönelik bilmece,şarkı fıkra,drama gibi alanlardan ve en önemlisi özel eğitime yönelik temel giriş derslerinden haberdar olması,bilgi sahibi olması gerekir.Sınıf öğretmeni,okul öncesi öğretmeni ve çocuk gelişimci arkadaşlar özel eğitime yakın olan meslek grupları ..Zaten özel eğitim ekip işidir ve ekibin içinde olmazsa olmaz olan meslek elemanlarıdır..Ama bir matematik bir türkçe bir din kültğrğ öğretmenine iki yıl kurs vermekle özel eğitimci yapamazsınız.Evet teoride belki yapılır ama ya sonrası.. Lütfen biraz gerçekçi olalım..2 aylık kurslara sonuna kadar karşıydım ama 2 yıl artı 1 yıl stajla yapılacak bu uygulamay destekliyorum..Hele ki Gazi ünv. si gibi işin ehli hocalar tarafından verilmesi sevindirici..Uzun dönemde gerçekten özel eğitimci açığı için sağlıklı bir uygulama..Ama kimya öğretmeni yada vs sayısal branşı olan alana uzak olan öğretmenliklerin kursa alınmasına hayır.Olmuş bitmiş birşey hakkında tartışma çıkartmaya,alevlendirmeye gerek yok Mehmet Hocam..Saygılarımla..
06-11-2008
Özel EĞİTİMCİ
Özel Eğitim Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş mi Arıyorsunuz?

İşinizden memnun değil, daha iyi bir iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
İş Arayanlar

iş arayan 636 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Cansu Ç.
Anaokulu Öğretmeni

Dün

Kevser Y.
Uzman Öğretici

Bugün

Senem A.
Odyolog

Dün

Merve D.
Fizyoterapist

Dün

Murat Ç.
Psikolog