Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

KTÜ Araştırma

Değerli Öğretmenler ve Öğretmen Adayları ,

Bu anket tüm özel eğitim mezunu öğretmen ve özel eğitim öğrencilerine yöneliktir. Eğer işitme engellilerle çalışmıyorsanız anketin son iki sorusunu doldurmanıza gerek yoktur.

Bilindiği üzere işitme engelli bireylerin en önemli problemi iletişim problemidir ve dünya literatüründe de işitme engelli bireylerin eğitiminde yoğunluk iletişim eğitimi üzerindedir. İletişim problemi yanısıra işitme engelli bireyler okuma, yazma, cümle kurma, kavramları öğrenme konularında da sorunlar yaşamaktadırlar. Bu nedenle önemli olan işitme engelli bireylerin günlük yaşamdaki temel kavramları, olayları, olguları algılayıp uygun tutumlar geliştirebilecek şekilde eğitilebilmesidir.Gelişmiş ülkeler bu sorunlara yönelik birçok yeni teknolojiyi şitme engelli bireylerin hizmetine sunulmaktadır.
Ülkemizde de işitme engelli bireylerin eğitimi için çalışmalar yapılmaktadır. Bizim amacımız ise özel eğitim öğretmenlerinin işitme engelli bireyler için geliştirilen teknolojiler ve üniversitede bu teknolojiler hakkında almış oldukları eğitim bilgilerini ortaya çıkarmaktır. Ayrıca öğretmenlerimizin yaşamış oldukları problemlere yönelik çözüm önerilerini dikkate alarak eğitim yazılımları geliştirmeye çalışmaktır. Bu doğrultuda ekte verilen anketimize yönelik cevaplarınız bizim için önemlidir. İlginize şimdiden teşekkürler................

Not: Anketi doldurduktan sonra ireisoglu_boteb@hotmail.com adresine gönderebilirsiniz. Ekte iki anket var biri öğretmenler için biri öğretmen adyları için size uygun olanı doldurursanız sevinirim...

Öğretmenler için;

http://rapidshare.com/files/129203455/ogretmen.doc.html


Öğretmen adayları için;

http://rapidshare.com/files/129203787/ogrenci.doc.html

Öğrenci Anketi

Değerli Öğretmen Adayları,
Bu anket, işitme engelli okullarında görev yapacak öğretmen adaylarının öğretim teknolojileri, bilgisayar destekli eğitim hakkındaki bilgilerini, teknolojiye bakış açılarını ve teknolojinin işitme engelli bireyin eğitimdeki yeriyle ilgili görüşlerini almak amacıyla hazırlanmıştır. Anketteki veriler tamamen bilimsel amaçlı olup elde edilen veriler tez çalışmama yön verecektir. Çalışmama göstereceğiniz ilgi ve yardımlar için teşekkür ederim.

Öğr. Gör. İlknur REİSOĞLU

A. Kişisel Bilgiler

1. Öğrenim gördüğünüz üniversite (Belirtiniz)
17-07-2008
İlknur REİSOĞLU
Diğer
Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.
0 Yanıt
Bu soruya henüz bir yanıt verilmemiştir.
Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
İş Arayanlar

iş arayan 626 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Tugba G.
Sosyolog

2 gün önce

Merve D.
Fizyoterapist

Dün

Kevser Y.
Uzman Öğretici

Dün

Melike N. D.
Uzman Öğretici

Dün

Can B.
Psikolog

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.