Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

KAYNAŞTIRMA EĞİTİMİNDE SINIF ÖĞRETMENLERİNİN SORUNLARI

İyi günler.Zihinsel engelliler öğretmenliğinde okuyorum ve kaynaştırma eğitiminde sınıf öğretmenlerinin sorunları hakkında bir arştırma yapıyorum.Bana yardımcı olur musunuz?

11-10-2005
Fergül ALDEMİR
Özel Eğitim Öğretmeni
Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.
2 Yanıt
Bende bu konuya yakın bir araştırma yaptım.Sınıf öğretmenlerinin en büyük sıkıntılarından bir tanesi bu konuda eğitim almamalarından kaynaklanan zamanı iyi kullanamama ve ne yapacağını bilememektir,ne yapacağını bilmeyen öğretmende bu çocuklarla ilgilenmemekte ve yazık olmaktadır.Tabi ilgi gösteren özverili öğretmenlerimizde mutlaka var.Bende sınıf öğretmeniyim,zihinsel engelliler kursuna katıldım ve bir çok arkadaşımızın karşı çıkmasına rağmen ben bu konuda aldığım kısa da olsa eğitimden memnunum,en azından o çocuklara artık farklı bir gözle bakıyorum,artık bana daha normal geliyor.Bu eğitim bana ışık tuttu,kendimi bu alanda daha rahat yetiştiriyorum bu sayede bence öğretmenlere de bu şekilde formasyon niteliği taşımayan küçük seminerler verilmeli diye düşünüyorum. Destek özel eğitim hizmetide ne yazıkki her okulda mümkün olmuyor umarım işinize yarar iyi çalışmalar.
25-06-2006
Nimet NİZAMOĞLU
Sınıf Öğretmeni

sınıf öğretmenlerinin tek sorunları ön yargılı olmak aslında ön yargı öğrenciye karşı tutumu,sınıf atmosferini,öğretimi,ve sayamdığımız bir çok faktörü olumsuz etkilemektedir.keşke iş başa düşmeden önce sınıf öğretmenlerine ünv.sıralarındayken özel gereksinimli çocuklar hakkında biraz bilgi verilseydi.şuanki sistem buna müsait olmadığı için sınıf öğretmenliğinde okuyan arkadaşlar geç olmadan kendilerini geliştirmenin bir yolunu bulsunlar.kaynaştırma öğrencisi alan sınıf öğretmenine gelince rehberlik araştırma merk.destek özel eğitim hizmetleri alabilir.
25-05-2006
Sevim GÜLSEVEN
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır

Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...