Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Joubert sendromu

Mine hanım ilginize teşekkür ederim.Bize rahatsızlığın oksijensiz kalmasıyla BEYİNCİKte diş parçası büyüklüğünde birbölümde hücre ölümünden kaynaklandığı söylemişti.Biz atterapisinden ve fizyoterapistimizin programıyla desteksiz yürümemizi Temmuz ayından itibaren başardık.Fakat konuşmamız henüz yok.İlginçtirki bazı kolay kelimeler(Örneğin ANNE)söyleyememesine rağmen Beraber,Merhaba,Ayakkabı gibi uzun kelimeleri daharahat ve belirgin birşekilde söylüyor. Aklımızda hep o soru var ACABA! Şu sıralar anasınıfı/kreş türü biryere kaydetmek istiyorum.Düşüncem;Konuşamadığı derdini ve isteklerini anlatamadığı için bazı sıkıntılar çekecek hatta psikolojisinde bile bozukluk olabilecek amabunu ilköğretime kayıt yaptırdığımızda zaten yaşayacak bu kaçınılmaz şuan enazından belirgin olarak hazırlık için zamanımız var.Zaten geleceğin netür sürprizler getireceği belli olmaz bakarsınız belki kendini biraz zorlayıp toplayabilir tabiki bizim tek ümidimiz bu yönde sizinde fikrinizi almak isterim.İyi çalışmalar.
08-11-2006
Barış ŞİMŞEKER
Diğer
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
0 Yanıt
Bu soruya henüz bir yanıt verilmemiştir.
Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 637 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Sena S.
Çocuk Gelişimcisi

Bugün

Zehra D.
Çocuk Gelişimcisi

Bugün

Esma A.
Dil ve Konuşma Terapisti

Bugün

Ayşenur T.
Çocuk Gelişimcisi

Bugün

Aylin A.
Psikolog

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

21 yıllık birikim ve tecrübeyi içeren EÇOP ile tüm işlemlerinizi hızlıca yapın!

Kullanıcı Görüşleri...