Soru-Cevap

İyikide sınıf öğretmeniyim.Sözüm Psikolog ve PDR cilere..

İyikide sınıf öğretmeniyim.Sözüm Psikolog ve PDR cilere..

1- Merhaba arkadaşlar.ben özel eğitim sartifikalı sınıf öğretmeniyim.Özel özel eğitim okulunda özel alt sınıfta görev yapmaktayım.15 ayım doldu bu meslekte.15 aydan buyana şunu anladım.nedense branşlar arasında bir rekabet bir çekememezlik var.hayretler içersinde izliyorum.PDR sinden tutun Psikolog,okul öncesi öğretmenliği,zih.eng.öğretmenliği......vs.anlamadığım nokta şu.her konuda laf dolanıyor sınıf öğretmenlerine geliyor.her lafın sonunda "işte ne olcak sınıf öğretmeni"diye bir küçümseme.Ücretlerinde bile "sınıf öğretmeni nede olsa,bizim gibi bizlerden fazla maaş alacak hali yok ya.." ki bunu pdr ciler ve psikologlar çok yapıyor ne yazıkki..kendilerini ne zannediyorlar anlamıyorum.bakın bu web sayfasında bile anket yapmışlar."Sınıf öğretmenlerinin sertifika alarak özel eğitim için faydalı olacağını düşünüyormusunuz?"diye..yine başrolde sınıf öğretmeni..ben şunu anladım,bizim bu özel eğitim alanında çalışmamızı çekemiyorlar.
01-06-2007
Şahan Banu YAKALI
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
Öncelikle mesajında kuyruk acılarını sıralamışsın. Evet bu kuyruk acıların sana çok dokunmuş ki herkesle paylaşıyorsun. Sen önce sertifika değilde yiyorsa kadro al. yemediği için sen sertifika almışsın. kaç ay veya kaç yıl çalışsanda bu bölümü bitirmedikçe sadece sertifikalı olursun ama bir ÖZEL EĞİTİMCİ olamazsın. sertifikayla özel eğitimci olunmaz. Ben İÇEM mezunuyum biz özel eğitimciyiz ve size sertifika verenlerde suç. başımıza özel eğitimci kesildiniz. hem bizim alanda ekmek yiyorsun hemde bize laf atıyorsun bu dille ancak sertifikalı olmuşsun zaten. sıkıyorsa kadroyu al kendi bölümün de çalış. SERTİFİKALI BAYAN.
24-09-2007
Fatih KOCABUĞA
İşitme Engelliler Öğretmeni

Banu yakalı hanım ben pdr cıyım.tabı kı sertifikasını aldıgın dalı kardes bolum ilan edersin.asıl ben sunu anlamıyorum sız pdr cılerden ne ıstıyorsunuz,okullarda da bu konuda sıkıntı yaratıyorsunuz.Bı dusunun bakalım kım kıden ne ıstıyor acaba.Herkes kendi işini yapsın bence.benimde ailemden biri sınıf öğretmeni bizim bi problemimiz yok kendisiyle.Sozum sadece bu sekılde dusunenlere dıger saygı deger öğretmen arkadaslarım alınmasın.
24-09-2007
Gül BİLGİNER
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

güncel olanı neden takip etmezsiniz anlamam zihinsel engelliler öğretmenliği bazı yerlerde 58 ile aldı bu sene.Yukardaki arkadaş demiş ki dava açın kazanırsınız:)hangi kuruma neye daVa açacaklar?Bizim yerimizide zamanında bir çok hemşireyi ziraat mühendisini alıp sınıf öğretmeni yaptılar.Biz kime dava açalım?İYİKİ DE SINIF ÖĞRETMENİYİM.
18-09-2007
Gamze GÜVEN
Sınıf Öğretmeni

Onları küçümsemek gibi bir lüksünüz oldugunu da düşünmemekteyim. Özel eğitimde görev yapmak özveri gerektirir,lütfen öz eleştiri yapalım,bu kurumlarda bir tek sınıf öğretmenleri mi basarısız,bir de kendinize,meslektaşlarınıza bir bakın. Sınıf öğretmenliği mezunuyum. Üniversite derslerimin birinde konum özel eğitime muhtaç öğrencilerdi. O andan beri bu alanda eğitim almayı cok istiyorum(sadece eğitim almak) fakat görevde oldugum için alamıyorum. Bu konuda herkesin eğitim alması gerektiğini düşünüyorum. Saygılarımla,herkese iyi çalışmalar.
09-09-2007
Aylin TOKEL
Diğer

Gerçekten yazdıkalarınız eğitimci kişilere yakışmıyor,kaldı ki çoğunuz özel eğitime muhtaç çocuklara eğitim veriyorsunuz. Sınıf öğretmenleri,eminim siz de milli eğitimde sınıf öğretmeni olarak görev yapan işletme,ziraat fak.mezunları için ne işleri var benim 4 yılda aldığım eğitimi 3 ayda 5 ayda alıp geliyor diyorsunuzdur. Arkadaşlarımız da bir yere kadar haklılar onlarda bu eğitimi 4 yıl aldılar ve birileri gelip 2-3 ayda sertifika alarak onların işini yapıyor. Sizler üniversiteyi bitirdikten sonra akademik anlamda ilerleme yolunu secseniz belki daha cok üniversitede bu bölüm acılır ve ihtiyac giderilir ve sınıf öğretmenlerine ihtiyac duyulmaz.
09-09-2007
Aylin TOKEL
Diğer

herkes bir iş yapıyor ve yaptığının hakkınıda almak herkesin hakkı yok para için yok başka bişe. bu işi para kazanmadan yapan varsa bana mail atsın lütfen elbette herkes emeğinin hakkını alacak.
07-09-2007
Levent KAYA
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sınıf öğretmenleri eğitimde büyük rolü olan insanlar. Okuma yazma eğitimlerine girmelerinden ötürü daha doğal hiç bir şey olamaz. BEnce özel eğitim içinde kesinlikle bulunması gereken kişiler. Kimse sizleri küçük göremez.Böyle bir hakka hukuka kimse sahip değil. Herşeyden önce yapılan meslek etiğine son derece aykırı bir tavır olur ve ben bunu hiç bir eğitimci ya da adayına yakıştırmam. O kişiyede meslektaşım demem. Devlet atamalarında özel eğitimciler tabii ki öncelikli olmalı ama kimse özel kurumlarda derslere giren öğretmenlere söz söylememeli. Zaten hangi zihinsel enegelli,işitme engelli vs. öğretmeni özelde açıkta kalıyor ki? Nerdeyse hepsi iş buluyor! Daha duyarlı ve mesleğe saygılı olmamız dileği ile... Sevgilerimle
07-09-2007
Deniz YILMAZ
Okul Öncesi Öğretmeni

Değerli Arkadaşlar, ßu ülkede her şey yolunda gitmiyor malesef zamanında sınıf öğretmenliklerine de haksızlık edildi.Onların hakkını kim savundu..? ßence ßurada ßirßirimizi yemek yerine zamana ßırakalım ßazı şeyleri eminim Sınıf Öğretmenleri'de ßu işi en iyi ßir şekilde yapacaklardır.Sadece universite ßitirmekle olmuyor bu işler muhim olan cabalamak emek vermek yaptıgın işi sevmek.. Gerisi nasıl olsa gelir.. Saygılar..
01-09-2007
Cigdem DEMİR
Eğitim Uzmanı

Bu forumlarda yenisiniz sanırım.Öyle hızlı girdiniz ki konulara,şaşırdım.Kendinizi ispat etmek için de herkese sataşıyorsunuz.Forumlar insanlara hakaret ederek,onlarla alay ederek ve "ukalalık" yerleri değildir.Daha önce bu forumlarda çok "uçak" ünvanlı kişiler vardı. Beni bu camiada tanıyanlar bilir.Evet prof hocaların bazıları da bilir.Sanırım meslekte sizin yaşınızın +10 fazlası tecrübem var.Ben kimseye laf yetiştirmiyorum.Bildiklerimi paylaşıyorum. LÜTFEN! Biliyorsanız bildiklerinizi paylaşın.Ama belli bir adap çerçevesinde,ÖĞRETMEN unvanına yakışır şekilde. Yoksa bu forumlarda yeterince KÜFÜRBAZ kişi var.
26-08-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

sizin bizden bilgi almaya ihtiyacınızmı var. maasallah surda gazi ünv özel eğitimci proflar olsa onlara bile laf yetiştirirsiniz.ben de sizin yazılarınızı takip ediyorum artık. hadı özel eğtimle ilgili tam bildiğin bir konuyu acıklada helal olsun diyim.
25-08-2007
Mehmet DOĞAN
Özel Eğitim Uzmanı

siz bu kurumlarda özel eğitimcilerin hakkına, beklenti içinde olan aillerin hakkına, o çocukların hakkına, sizden sınıf öğretmenliği yapmanızı bekleyen diğer çocukve ailelerinin hakkına, devletin yıllarca para ödeyip sınıf öğretmeni olsun diye yetiştirme hakkına saygı duyana kadar ben burda hakkımı savunurum. biliyorum burda benım yazdıklarım yada sizlerin yazdıkları hiç bişey değiştirmicek. ne sizin ne benim fikrim değişir ama. ama böyle olsun yine olsunda safımız belli olsun.
25-08-2007
Mehmet DOĞAN
Özel Eğitim Uzmanı

Tüm konu başlıklarında aynı tür ve gayet bilgilendirici yazılarınızı dikkatle okudum.Bir "özel eğitim öğretmeni" olarak yazılarınız çok bilgilendirici.Uzun zamandır bu formlarda görülen bir eksiklği tamamlıyorsunuz.Bu eksikliği giderdiğiniz ve forumlara getirdiğiniz kalite ve tartışma adabınızdan dolayı TEŞEKKÜR EDERİM.
25-08-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

HARAMMIŞ !!! YASALARIN VERDİĞİ (MEHMET DOĞAN'IN DEĞİL) HAKLARI KULLANMANIN HARAM OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORSAN, SAHİP OLDUĞUN HELAL-HARAM KAVRAMINI BİR DAHA GÖZDEN GEÇİR... YOKSA, ASILSIZ BİR HARAMI BAHANE EDİP DE, SINIF ÖĞRETMENLERİNİN ÇALIŞTIĞI KURUMLARDA, MAAŞININ İKİBUÇUK KURUŞ AŞAĞIYA DÜŞECEĞİ ENDİŞESİNİ Mİ TAŞIYORSUN?.. HİÇ ENDİŞE ETME, ALLAH, YARATTIĞI KULUNUN RIZKINI VERİR... MAŞALLAH... AHİRET, KUL HAKKI, HARAM DÜMDÜZ GİDİYORSUN... ÖYLEYSE DİKKAT !!!! BAŞKALARINA KÖTÜ SÖZ SÖYLEMEK DE H A R A M D I R ...
25-08-2007
Belirtilmemiş

HERKES İŞİNİ YAPIYOR. KELİMELERİNDEN DE BEY'LİK DAMLIYOR.
25-08-2007
Belirtilmemiş

SEN KELİMELERE TAKILMA BURDA TARTIŞILAN ÖZEL EĞİTİM. VARSA BİR BİLGİN BİZDEN DAHA İYİ BİLDİĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜN BİR BİLGİ. BENLE ONLARI TARTIŞ. BAKALIM EL Mİ YAMAN BEY Mİ YAMAN.SEN GİT İŞİNİ YAP.
25-08-2007
Mehmet DOĞAN
Özel Eğitim Uzmanı

BAŞKALARI SİZE (YANİ ŞAHSINIZA) BEY DEMESE BİLE, BEN SİZE YİNE BEY DİYECEĞİM...
25-08-2007
Belirtilmemiş

SİZİN SINIF ÖĞRETMENLİĞİNDEN ALDIĞINIZ MAAŞ YAKANIZI Bİ ARAYA GETİREMEMİŞ GALİBA. EK İŞ DAHA FAZLA PARA KAZANIYIM.Bİ KAÇ MUHTAÇ ÇOCUĞUN BEKLENTİ İÇİNDE OLAN ÖZÜRLÜ ÇOCUK AİLESİNİN CANINI YAKIYIM.CEBİMEDE BİRAZ DAHA PARA GİRSİN DEMİŞSİNİZ SERTİFİKA ALMIŞSINIZ. SİZİ ZATEN ÖZEL EĞİTİM CAMİASI İÇİNDE ADAMDAN SAYAN YOK BU YÜZDEN BURDAN KAZANACAĞIN PARA YİNE YAKANI Bİ ARAYA GETİRMEZ. HADİ BURA YAKAN BİR ARAYA GELDİ DİYELİM. ÖBÜR TARAFTA NE YAPACAKSINIZ. HAAA PARDON GERÇİ ORDADA HİÇ BİLMESENİZ BİLE NASILSA GÜNÜ KURTARACAK BİR SERTFİKA BULURUM DİYE Mİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ. YANILIYORSUNUZ ORDA SERTİFİKA YOOOKKKK. BEN VE BÜTÜN ÖZEL EĞİTİMCİLER HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ. SİZİ ALLAHA HAVALE EDİYORUZ BİRAZ ALLAHTAN KORKUN KULDAN UTANIN BİDE TUTMUŞ FORUM AÇMIŞ PEHHHHH
25-08-2007
Mehmet DOĞAN
Özel Eğitim Uzmanı

haklısınız çağdaş bey fakat farklı alandan kastettiğiniz şey özel eğitimse eğer bence hiç girişmeyin para için yapılacak bir iş değil herşeyden önce sağlam bir temel, bu özel çocukları sevmek ve bu işe gönül vermek gerekiyor,piyasa zaten çok düştü 600-900 arası veriyorlar size fakat ne kendi işinizi yapabiliyorsunuz ne de hak ettiğiniz ücreti alabiliyorsunuz,tabii bol bol da eleştiriliyorsunuz ayrıca hakikaten çok yorucu ve stresli insan 3-5 yıl çalışınca kendisinden 8-10 yıl gitmiş gibi hissediyor.yine de tercih sizin, umarım herşey gönlünüzce olur iyi çalışmalar
22-08-2007
Hacer BARBAROS
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

ya arkadaslar boş yere polemiğe giriyosunuz.. burada tek suclu varsa buda devlettir.. adamlar sınıf öğretmenliği diye tarih su ürünleri yok bilmem ziraatçi.. vs alırsa herkes farklı alana yönelir.. sonucta amac 2 tanedir biri kaliteli bir eğitim vermek diğeri de para kazanmak.. ha ne yalan söyleyeyim bende sınıf öğretmeniyim ama işssizim.. mecburen farklı alanlara yönelicem.. bunu kimse engelleyemz ve bu yüzden gereksiz tartısmalar boştur.. herkese saygılar...
22-08-2007
Çağdaş DAŞ
Diğer

Siz, Türkiye'de özel eğitime mahtaç kaç milyon insan olduğunu biliyor musunuz? Ve yine, ülkemizdeki tüm üniversitelerin özel eğitim bölümünden her yıl mezun olan özel eğitimcilerin sayısının ne kadar olduğunu biliyor musunuz? Özel eğitime muhtaç milyonlarca çocuk, ömrünün sonuna kadar hiçbir eğitim alamadan, eğitim sırasının kendisine gelmesini beklerken bitip, tükenip gitsin mi? "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum." düşünce sistemine saygı duyan bu ülkenin insanlarının çocukları bu hazdan mahrum mu kalsın? Siz özel eğitim alanında hizmet veren okul, merkez ve kursları bir gezin lütfen. Sınıf öğretmenlerinin, bu özel çocuklara nasıl okuma yazma öğrettiklerini, bu çocukların gözlerinin parıltısından; ebeveynlerinin mutluluklarını, çocuklarını kucaklarken kollarının kenetlenmesinden anlarsınız. Saygılar...
03-08-2007
Belirtilmemiş

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş mi Arıyorsunuz?

İşinizden memnun değil, daha iyi bir iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri aktarımı
 • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
 • Bir yıl ücretsiz teknik destek
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 1115 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Mahmut Y.
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Bugün

Berivan Ş.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Dün

Müge A.
Psikolog

Bugün

Sinem Y.
Sosyal Hizmet Uzmanı

Bugün

Emre İ.
Uzman Öğretici

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinizde bir otomasyon programına ihtiyacınız mı var?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
1 Aylık ÜCRETSİZ DEMO'yu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri aktarımı
 • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
 • Bir yıl ücretsiz teknik destek
Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın.