Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

İstifa

Arkadaşlar merhaba, ilk defa özel eğitimde çalışmaya başladım. 2 ay önce de 1 yıllık sözleşme yaptım, eğer istifa etmek istersem ne yapmam gerektiğine dair pek bilgili değilim. Kuruma vereceğim istifa dilekçesini kurum kabul etmezse veya hiç böyle bir şey yokmuş gibi davranırsa ne yapmam gerekir...
02-02-2007
Özgül ÖZCAN
Psikolog
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
22 Yanıt
Ebru hanım bir kere sizin sgk yatmadığına göre kurum sahibi ve müdürü zaten suçlu..siz gidin skk.dan bunu isbatlıyan evrakınızı alın ve bulunduğunuz milli eğitim müdürlüğüne gidin.hem onları şikayet edin hemde gerekcenizde belli olduğuna göre istifanızı verin..bu çok basit.iyi çalışmalar.
26-01-2016
Ayşe Kazancı DÖĞÜŞCÜ
Okul Öncesi Öğretmeni

Merhaba arkadaşlar ben de 22 ocakta istifamı verdim bana da yeni birini bulana kadar istifanı mebe bildirmeyiz dediler. Sözde sgkm devam edecekti onu da kesmişler. Üstelik içerde de kalan maaşım var, çıkmaza girdim yani. Acaba diyorum yarın mebe gitsem onlara verdiğim dilekçenin bir örneğini kendime almıştım kabul edilir mi ?
25-01-2016
Ebru KARAGÖZOĞLU
Psikolog

Arkadaşlar çok eski bir konu başlığı fakat ben yine de bilgi almak istiyorum. Sağlık sebeplerimden dolayı 5 ay öncesi girdiğim kurumdan ayrılmak istiyorum fakat işverenim çok ters biri ve asla kabul etmeyecektir istifamı. Sözleşmem de var daha bitmedi nasıl ayrılabilirim ?
17-09-2015
G. K.
Özel Eğitim Öğretmeni

İstifa için geçerli bir sebep ne olabilir acaba, benim müdürümle yaşadığım sorunlar ve anlaşmazlıklar var ama bunu kuruma zarar verecek şekilde yansıtmak istemiyorum.Gerekçe olarak ne öne sürebilirim??
01-11-2007
Fatma Arzu BURAN
Psikolog

Bİr psikolog kendini işini yapamamak bir istifa nedeni oalbilir mi?
01-11-2007
Fatma Arzu BURAN
Psikolog

Yorumlar

Acaba bu herkez için geçerli bı durum mu?
Umut KILINÇ   -   24-04-2024

Yani şimdi diyorsunuz ki aman kurum yüzüstü kalacak diye hiç bi şekilde istifayı düşünmeyelim kölelik yapalım zaten bi insan rahatsa olduğu yerde niye istifa etsin ki... Bu arada istifaya gerek kalmadı zaten... Kafam rahat olsa böyle bi konu da açmazdım... Sözleşme yasal olarak geçersizleşti, başka bi kurumdayım ve eski kurumumun yeri dolayısıyla psikolog bulmaları çok zor ve yeni kurumumun izni dahilinde 8 saatlik ders ücretli sözleşme istiyorlar benden yeni birini bulana kadar(yeni kurumum bu izni vermeye hazır eğer yasal olarak bi problem çıkmazsa ve her iki kurumda aynı il sınırları içinde ).. Aylık ücretli aday psikolog olarak başka bir kurumda (devlet memurlarına tanınan) 8 saat ders ücretli olarak çalışabilir miyim? yoksa aday olmam bu duruma engel mi? Maksadım ek gelir elde etmek değil sadece kurumdaki diğer personelin maaşlarını almalarındaki sıkıntıyı gidermek bu arada.
11-03-2007
Özgül ÖZCAN
Psikolog

Hasan bey çok haklı. Sözleşme iki tarafında (çalışan ve işveren)haklarını korumak üzere yapılır.Bir çalışan sebep gösterilmeden işten çıkarılıp mağdur edilemeyeceği gibi,bir çalışanda keyfi olarak(ya da başka bir kurumdan daha iyi bir teklif gelmesi halinde)çalıştığı kurumu yüzüstü bırakamaz.
07-03-2007
Belirtilmemiş

arkadaşım sözleşmem var diyor ve istifa diyor.yol gösteren arkadaşlarda sanki sözleşme var ve sen istedigin gibi istifa edebilirsin şu yolları dene gibi yöntemler yazmışlar.öncelikle sözleşmen varsa ve istifa etmek istiyorsan kesinlikle 4587 sayılı kanunun gerektirdikleri halleri taşıyan bir gerekcen olmalı ve ıspatlamalısın.aksi taktirde yine edebilirsin ama tazminat ödersin eger işverende sözleşmeyi fesetmek istemezse.ama anlaşırda karşılıklı feshederseniz arkadaşların gösterdigi yolları izleyebilirsin.
19-02-2007
Belirtilmemiş

Herkese teşekkürler...
18-02-2007
Özgül ÖZCAN
Psikolog

Genelde psikolog bulmak daha zor olduğu için, yerine başka birini bulmadan göndermem diyebiliyor..
16-02-2007
Gülüm BACANAK
Psikolog

merhaba özgül hanım, istifa ettiğinizde istifa dilekçenizde gerekçenizi belirtmeniz lazım.aynı gün dilekçe işleme konmak zorundadır. istifa etmek istediğinizde hiç kimse istifa edemezsin diyemez.belki istifanızı geri çekmeniz için sizi sözleşem ile tehdit edebilirler.ama bunun bir geçerliliği yok. bu konuda öğremen daha rahat.eğer sorun çıkarıyorlasa noter aracılığıyla gönderin hiç bir şey yapamazlar.istifa ettiğinizde gelen evrak defterine işlemisini isteyin ve sayı numarasını alın.hiç bir sorun çıkmaz. bol şans
14-02-2007
Abdulkerim PUSAT
Diğer

Bence de :):):):):):):):):):):):):):)
12-02-2007
Özgül ÖZCAN
Psikolog

Sonuçta hepimiz yaşayarak öğrendik bunları, bilmemek ayıp değil..forumun amacı da bilgi paylaşımı deil mi zaten...sorulan hiçbir soru saçma değil bence..
12-02-2007
Gülüm BACANAK
Psikolog

Herkese ilgisinden dolayı çok teşekkür ederim. Alper bey evet her eğitimli insan imzanın nereye ve ne zaman atılması gerektiğini bilir ve istifa niyetiyle sözleşme yapmaz lakin olası bir terslikte ne yapacağına dair yöntemleri bilemeyebilir ve bunu bilenlerden yardım isteyebilir hele ki karşısındaki insanlarda nasıl olsa 1 yıl çalışmak zorundasın gibi bir tavır sezinler ve bundan dolayı panik olursa.İlginize ve bilgilendirmelerinize teşekkürler. Saygılarımla...
12-02-2007
Özgül ÖZCAN
Psikolog

Bu konu rehabilitasyon.com da daha önce de tartışılmıştı. bir SSK'lı çalışan gerekçeli mazereti varsa noter aracılığıyla ihtarname yazar ve işi bırakır. 30 gün içerisinde kurum cevap vermezse mahkemelik olunur. imzanın nereye ve ne zaman atılması, çok önemli olduğunu her eğitimli insan bilir!!! gerekçeli mazeret ise maaş alamamak, fiili hakaret vb... en güzel bilgiyi en yakın noterden ve iş mahkemesinden alabilirsiniz... BAŞARILAR DİLERİM..
12-02-2007
Alper TEKALP
Beden Eğitimi Öğretmeni

Evet, mesela patronun senin çıkışını yapmayabilir ve imzanı bir ay daha kullanabilir. Bana yapmışlardı. Sonradan farkettim.
12-02-2007
Gülüm BACANAK
Psikolog

merhaba arkadaşlar istifa kurumdan mebe gidiyor.çünkü senin bağlı olduğun kurum işlemlerini yürütmek zorunda mesala patronun alıp istifanı mebe göndermeyebilir buna dikkat etmelisin.direk mebe gidersende kurumun bize yolayacaktır der.istifadan 30 gün sonra çıkabilirsin.istifanı notere kesin onaylatmalısn zaten onayladığın istifa noter tarafından kurumuna iletilecektir.saygılarımla
11-02-2007
Tarık AKAY
Özel Eğitim Uzmanı

İyi fikir... Teşekkürler...
11-02-2007
Özgül ÖZCAN
Psikolog

istifa mektubunuzu noter tasdikli yaparsanız da iyi olabilir
11-02-2007
Tuğba KAYA
Psikolog

Sevgili Özlem ve Gülüm beni bilgilendirip rahatlattığınız için teşekkürler... Şimdilik bi sorun yok ama en azından çıkarsa ne yapmalıyım bilmek istedim....
10-02-2007
Özgül ÖZCAN
Psikolog

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...