Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

İstanbulda sınıf öğretmenlerine verilen maaşlar ne kadar ?

istanbulda sınıf öğretmeni maaşları ne kadar

06-09-2013
Ayşe G
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
14 Yanıt
Arkadaşlar bazı arkadaşlar herşey maaş(para)değil diyorlar.Önce vicdan,sorumluluk...Güzel...Ben de onlara diyorumki o zaman sevabına çalışın.Hiç parayı konuşmayın.Maaş bile almayın.Olur mu öyle saçmalık yaa.Vicdansız insan niye bu sertifikayı,sınıf öğretmenliği diplomasını alsın?Sorumsuz insan niye çalışayım desin,eğitimci olsun?Yok mu ?Var.Her meslekte vicdansızı,sorumsuzu var.Ama edebiyat yapmaya gerek yok.Bir hizmet veriyorsunuz.Kurum sahibide hizmet veriyor.Devletten parasını alıyor.Sen de alacaksın,isteyeceksin.Arkadaşlar Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği yapıp,hele de İSTANBUL'da çalışıp 3000 tl.den aşağı maaş isteyen de alanda meslek onuru taşımamaktadır.Vicdanı ve sorumluluğu olan herkes emeğini kendi belirler.Bu da o kişinin hakkıdır.Az bile istediğinize müsterih olun.Diğer illerde de arkadaşları iş bırakmaya davet ediyorum.İzmir-1750-2000,Ankara-2000,Mersin-1250-1500,Antakya-1500-2000 aralığında çalışıyor.Yazık...Devlet oradakilere ayrı ders saati ücreti ödemiyor arkadaşlar.Niye bu kabullenmişlik?Zavallılık?Ha ananızın evindesiniz diye tabi...kira yok,,elektirik,su,mutfak masrafı yok,çocuk yok...Ekmek elden su gölden...Size verilen o paralarda çok o halde!
03-10-2013
Mustafa TUNÇERİ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

mehmet bey öncülük edip çalışmaları başlatabilirseniz katılım sağlayacak birçok arkadaş bulunabilir. maaş konusunda da kurumların öğretmenlerin tek bir fiyatta olduğunu bilmeleri durumunda elindeki deneyimli elemanı tutmak zorunda kalır. az maaşa işi bilmeyen birini getirip kar elde etmeye çalışmaz. bu eğitim alan bireyler içinde olumlu olur. o zaman sadece kişilerin çalışma isteklilikleri ve eğitim alan bireyler için kurumun çıkarları doğrultusunda bulunacakları özverilerde kurumlarda kalmalarını sağlayıcı faktör olur...

03-10-2013
Ercan SABAZ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Ercan Hocam sonuna kadar haklısınız. Çalıştığınız ortamdaki huzur parayı çok daha geride bırakıyor. Bir de, elbette profesyonel olarak para da önemli ama paranın biraz daha fazla olmasından ziyade aksamadan gününde verilmesi çok daha önemli. Bir de bu kurumlarda, istisnalar hariç, eğitim kalitesi , eğitim performansı ve özveriden ziyade işlerin yürümesi daha da önemli tutulduğundan, sizden biraz daha az paraya razı olan öğretmenler bir anda yerinizi alabiliyorlar. Maaşlar konusunda devlet bir alt sınır koymuş ama bu lafta kalmış. Bu konuda denetleme sıfır olduğu gibi öğretmenlerimiz de sektörün gidişatından dolayı sesini çıkaramıyorlar. Mehmet Güneri hocamın da dediği gibi teşkilatlanma olmadan bu dengesizliğin önüne geçebilmek çok zor görünüyor.
03-10-2013
Numan GENÇ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Özel eğitim alanında çalışan değerli meslektaşlarım.Ben 65 yaşını doldurup ayrılan ve bu alanda uzun yıllar hizmet vermiş bir büyüğünüz olarak tek şey söylemek istiyorum.Çalışanlar olarak birleşin, derneğinizi kurun ve standartlarınızı belirleyin.Böyle yaparsanız eliniz güclenir ve ezilmezsiniz. Burada tek taraflı olmadan kendi meslektaşlarımızın da görevlerini en iyi şekilde yerine getirerek, yapılacak çalışmalar olumlu sonuç verecektir.Hepinize başarılar diliyorum.Sevgiler.
01-10-2013
Mehmet GÜNERİ
Özel Eğitim Öğretmeni

açıklamalar için teşekkür ederim fakat bana 3000 lira civarı verecek kurum isimlerini özel mesaj olarak yollarsanız çok sevinirim açıkçası çok bilgim yok
21-09-2013
Ayşe G
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

arkadaşlar bizim kurumada bölüm mezunu bir arkadaşımız 2750 tl ile yeni başladı... 3500tl bir kurumdan 3800tl ise başka bir kurumdan eğitim koordinatörlüğü teklifleri bizim yanımızdayken geldi. kendiside 3500 lira aldığı kurumu bırakıp geldi. yani herşey maaş değil. insanlar artık maaştan çok huzur aramaya başladı. 3000 ve üzeri veren kurumlar yerinize daha az maaşla çalışacak birini buldumu işten çıkmanızı istiyor. bizde 4 zih. eng. snf 2 okl öncesi 2 fzt 2 psk var ve maaşlarda yukarıda yazıldığı gibi değil.
18-09-2013
Ercan SABAZ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Fizik tedaviciler bizden farklı ders saati ücreti almıyor.(Devletin ödediği)Aynı saat girip aynı saat çıkıyoruz.Sayıları da bizden az değil.Hatta daha çok.Ama adamlar 3750 tl nin altında çalışmıyor.4000-45000 tl ortalama kazançları.Allah daha çok versin.Kendimiz saydırabilirsek bizim hakkımızda bu.
18-09-2013
Mustafa TUNÇERİ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Evet Numan arkadaşım bu ücret farklılıkları yanlış.Ben de onu anlatmaya çalışıyorum.İşveren boruyu istediği gibi almış eline öttürüyor.Bu bizim kendimizde bitecek bir konu.Eğer arkadaşlarım 2000-2500 tl verdi diye elini uzatıp,hiç yoktan iyidir anlayışıyla anlaşırsa,adamlar yarın aşağı çektikçe çeker.Nitekim aralarında toplantılar yapıp,mevcut çalışana zam yapacaklarına,2000 tl verdiğine bu sene 1800 tl diyorlar.İşine gelirse;sertifikalı çok diyorlar...Halbuki öyle bir şey yok.Aylardır öğretmen bulamıyorlar.Ben yeni başlayacak Zih.Eng. Sınıf Öğretmeni arkadaşlara derimki 3000 tl nin altında veren yerle ne anlaşın ne de çalışın.
18-09-2013
Mustafa TUNÇERİ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

sen nerden biliyorsun hocam evet 500 tane yerleşemedi belki ama 3500 tane ihtiyaç var özelde. o yerleşemeyenler devlete yerleşemedi
14-09-2013
Bay CEYLAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Mustafa hocam istanbul avcılar dan bir kurum ile görüşmüştüm 3250 demişti. Aslında bu değişkenlik yanlış hocam 1200 e çalışan öğretmenler de var. Artık bu konuda bir sabitleştirme yapılması gerekmiyo mu ?
14-09-2013
Numan GENÇ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Emrah hocam kurs falan açmıyolar 500 tane alan mezunu yerleşemedi ne kursundan bahsediyorsunuz ?
14-09-2013
Numan GENÇ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

arkadaslar z,hinsel engell,ler sertifika kursunun açılış tarihi ile ilgili bilgisi olan var mı?
11-09-2013
Bay CEYLAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Ayşe arkadaşım yeni başlayacaklar ve bu mesleği yapanlar,maaşlar hakkındaki yazımı okuyunuz.Ben 3500 tl.alıyorum.Öyle eski falan da değilim.Meslekte ikinci yılım.Minimum 3000 tl.dir.İşgüzar işverenler emeğinizin pazarlığını yaparak bu fiyatı aşağıya çekmeye çalışmaktalar.
11-09-2013
Mustafa TUNÇERİ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

2500--3250
11-09-2013
Rahim ATAY
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.