Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

İskenderun için çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeni maaşları hakkında

Arkadaşlar günaydın.
siteye yeni üye oldum. konuları araştırmama rağmen istediğim cevabı alamadım.
hatay dışında ikamet etmekteyim, selcuk ünv. anaokulu öğrt. mezunuyum. çocuk gelş. denklik belgemide aldım.şu anda çalıştığım rehabilitasyon merkezinde çoc. gel. ve eğt. uzm. olarak çalışmaktayım. stajerliğim 1.5 yıl önce kalktı. 2.5 yıllık deneyimim var.
hatay'ın iskenderun ilçesine eşimin görevi icabı taşınmamız gerekiyor. bende oradaki rehabilitasyon merkezleri ile görüşmem olacak. fakat iskenderundaki aylık maaşlar hakkında bir bilgim yok. bu konuda sizden bana yardımcı olmanızı rica ediyorum.
25-05-2009
Aysun ÇENTİK
Diğer
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
8 Yanıt
neden çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeniyim demek ..zor geliyor ..uzman olunca farklımı bakılıyoruz diye size soruyorum...bu konular çok çirkin yorumlara neden oluyor.. daha yolun başında böyle yanlışlar yapmayın lütfen ...mesleğimizin değerini bilelim...maaş konusuda kurumla kişi arasındadır ...konuşur anlaşırsınız dimi ama:)))))))))))))))))))))999999
17-02-2010
Haticeselma ÇELİK
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

çocuk gelişimi bölümünü bitirenler bile uzman olamazken..siz denklikle bu alana geçmişsiniz.. uzmanlık ünvanı için bu alanda diploma veren hacettepeden mezun olmanız gerekiyor.. böle yanlış yorumlara sebep olmayın .ben çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeniyim ve emekliyim..ama 7 yıldırda özel eğitimde çalışıyorum ama kendime uzman diyemiyorum çünkü diplomamda çocuk gelişimi uzmanı yazmıyor.. sizinde öyle...örnekler kurumumuzda var ...lütfen uzman olmanız için master yapınız.
17-02-2010
Haticeselma ÇELİK
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Merhaba arkadaslar ben aöf okuloncesı ogretmenlıgı 4. sınıfa gectım fakat bu sene tekrar oss ye grdım ve orgun ogretım programlarından (zıhın eng. öğr.,cocuk gelısımı egt.ogrt.)yetecek kadar bı puan aldım fakat aöf programına kontenjanlı grdıım ıcın ıkı unıye aynı anda kayıtlı olamayacagım ve bırınden kaydımı sıldırmem gerektıgı soylendı bende sımdı aof den sıldırecegım ve ılk 2 yıla aıt onlısans dıploması alacagım benım sorum su ben bu dıplomayla gttıgım yerde ucretlı ogretmenlık yapabılır mıyım(kreslerde)bırde sanırım ılk 2 sene okuloncesı ve cocuk gelısımının derslerı hemen hemen aynıymıs benı gordugum derslerden muaf tutarlar mı?sımdıden tesekkurler...
01-08-2009
Işıl KOCATÜRK
Okul Öncesi Öğretmeni

aysun hanım sorunuza cevap verecek kadar bilgiye sahibim ama sanırım siz alanarı daha tam bilemiyecek kadar bir bilgiye sahipsiniz.. uslubunuz bile çok çirkin ve sizi o kurum uzman olarak olsada sadece o kurumda uzmansınızdır yasal olarak böğle bir hakkınız yoktur bu bilgiyide araştırır öğrenirseniz ilerki zamanlardaki meslek hayatınızda kullanır ve meslek etiğine sahip çıkmış olursunuz.. iyi çalışmalar..
09-06-2009
Zülfiye ÇAKIR
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

yeni modüllerle sadece sınıf öğretmeni alacak gibiler zaten onun için heralde öldüm pahasına anlaşırsınız belkide hiç .biz bu sınıf öğretmenleriyle nasıl başedecez diye düşünüyoruz ama heralde 1500 falandır çünkü oradan şırnağa çalışmak için gelenler var.
30-05-2009
Zeynep AYTEKİN
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

bencede mesleki terimlerle ilgili hatalar yapılmamalı.Aysun hanım anaokulu öğretmenliğinden; bırakın çoçuk gelişimi öğretmenliğine atlamayı, kendini aşıp uzman olmuş.tebrikler.lütfen ne olduğumuzu bilelim önce.insanlar neden çabalarıyla geldikleri konumları kabullenmek yerine etiketle bişeyler ıspatlamaya çalışıyor anlamıyorum.
29-05-2009
Sirin SENOL
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

iskenderunda özel bir işyeri ile istediğim fiyata anlaştım ve çocuk gelş. ve uzm. olarak çalışmaya başladım. sn. zülfiye çakır soruma cevap veremeyecek bilgiye sahip değilsen başka bilgilere ihtiyacım yok. kendine sakla belki başka yerlerde lazım olur.
28-05-2009
Aysun ÇENTİK
Diğer

arkadaşım maaşlar için bir şey söyleyemem ama denklik belgenle ilgili belgeni aldıysan sanırım çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeni içindir o uzmanlık için bir denlik belgesi malesef yok.. lütfen hala bu mesleki terimlerle ilgili hatalar yapmıyalım artık..iyi çalışmalar..
25-05-2009
Zülfiye ÇAKIR
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

EÇOP'ta MEBBİS Yıl Sonu Değerlendirme İşlemlerini (RAM Evrakları Gönderim) Hızlıca Yapın!

İş Arayanlar

iş arayan 635 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

2 gün önce

Hatice Ş.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

3 gün önce

Hümeyra L.
Sekreter

Dün

Samet C.
Okul Öncesi Öğretmeni

Dün

İrem E.
Eğitim Koordinatörü

Bugün

Murat Ç.
Psikolog