Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

İşitme engelliler öğretmenliğinin önü açık mı?

Merhaba arkadaşlar.ben Türkçe öğretmenliği mezunuyum,Meb de öğretmenlik isteğimden ve zihin engelliler öğretmenliğinin önü açık olmasından Zihin enggelliker okumaya karar vermiştim ama işitme engellilere yerleştim,araştırmama göre Meb de önü daha kapalı bir bölüm,muaf derslerim var,okul erken bitebilir,ama başlamakta kararsızım ,yardımcı olabilir misisniz?

24-09-2011
Pinar ALTUN
Türkçe Öğretmeni
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
5 Yanıt
İşitme engelliler öğretmenliğinin haricinde diğer iş kollarının hepsinde çalışma imkanın var.Zaten devlette çalışma diyorsan mantıken imkansız.
15-10-2011
Mehmet Fatih ADIYAMAN
İşitme Engelliler Öğretmeni

ilk sene yök.ün ortak dersleri hariç bir kaç ders ortak ancak ortak olan derslerin toplamı 5 dersi geçmez ... Pınar Hanım bu tavsiyede bulunmak hiç hoşuma gitmiyor ama yeniden okumak yerine bir kaç ayda sertfika alıp bu işe öyle de girebilirsiniz.
02-10-2011
Seyfettin ÇAM
İşitme Engelliler Öğretmeni

ben samsun mezunu işitme engelliler öğretmeniyim ikinci yılımı çalışıyorum puan ve atama durumu açısından pek parlak olduğunu söyleyemem ama istersen her bölümün önü açık olabilir.bu işi severek yapıyorum.tavsiyem eğer çocukları sevmiyorsan hiç okuma bence başından bırak.zihinle ortak olan dersler var biraz.
02-10-2011
Yüksel TÜRKCAN
İşitme Engelliler Öğretmeni

Samsunu kazandım.Okumak da gerçekten kararsızım ama benim gibi türkçe mezu ları var.Hocam bir de zihin engelliler ile dersleri ortak mı ilk iki yıl?
01-10-2011
Pinar ALTUN
Türkçe Öğretmeni

özelde şu an iş sıkıntısı yok ama maaşlar 2 sene önceye göre düşmüş durumda, bu da alanın geleceğinin çok parlak olmadığını gösteriyor, meb.de alımlar seneye göre değişebiliyor ama genelde senelik 30 civarı bir alım oluyor, şimdiki taban puan 78 yani gayet yüksek ... eğer anadoluya yerleştiyseniz, halinize gerçekten çok üzüldüm çünkü stajdan çok çekeceksiniz, mümkünse türkçe mezunu olduğunuzu pek dillendirmeyin, hocaların gözünde direk fişlenebilirsiniz.
01-10-2011
Seyfettin ÇAM
İşitme Engelliler Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Kullanıcı Görüşleri...
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

21 yıllık birikim ve tecrübeyi içeren EÇOP ile tüm işlemlerinizi hızlıca yapın!