Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

İşitme Engelliler Öğretmeni hakkında yardım

merhaba malum dün yerleştirme sonuçları açıklandı anadolu üniversitesi işitme engelliler öğretmenliği bölümünü kazandım ancak bu forumu okuyunca üniversitem ile ilgili kaygılarım oluşmaya başladı kimileri sözel yöntemin etkili olduğunundan bahsederken kimileri işaret dilinin gerekliliğini vurgulamış.Anadolu üniversitesinde sözel yöntemin uygulandığından bahsedilmiş ben bu açığı dışardan işaret dili kursu alarak kapatabileceğimi düşünüyorum ancak bu kurslar benim için yeterli olurmu bu konuda bir bilgim yok araştımama göre eskişehirde 3 aylığına 300 lira gibi makul bi fiyata bu kurslar veriliyormuş hem okulumu okuyup hemde bu kurslara gidebileceğimi düşündüm  bu sitede oldukça tecrübeli hocalarımın olduğunu farkettim ve görüşlerini almak istedim sizce bu açığımı bu kurslarla kapatabilirmiyim eğer yeterli olmaz ise kitap internet videoları gibi şeylerinde yararlı olabileceğini düşünüyorum sonuçta bu iş kişisel gelişimle alakalı.birde şunu farettim kimse bu kurslardan bahsetmemiş yeterli olup olmayacağı düşüncesine burdan kapıldım . birde sertifikadan bahsedilmiş bu sertifikaları benim almam gerekirmi gerek zihinsel engelliler gerek işitme engelliler sertifikası olsun yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler hayırlı ramazanlar:)

26-07-2013
Yusuf ÇAKAL
İşitme Engelliler Öğretmeni
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
5 Yanıt
Anadolu ünv. işitme alanında en eski ünv.dir ve en kaliteli hocaların yer aldığını biliyorum kadrosunda ben ondokuz mayıs mezunuyum ama eskişehir mezunu olmak isterdim..! ne yazıkki tek olumsuz yönümüz nerden mezun olursanız olun atamanızın çok az olması..:(
31-08-2013
Fatı BEKLEN
İşitme Engelliler Öğretmeni

hepinize ilginiz için ayrı ayrı teşekkür ederim uyarılarınızı dikkate alacağım sağlıcakla kalın...

27-08-2013
Yusuf ÇAKAL
İşitme Engelliler Öğretmeni

Meslektaşım Yusuf okuyacağın 4 sene boyunca işaret dilini de kavramaya çalış, kurslara git, sertfikalarını al ama bundan pek bahsetme stajda zaten zorlanacaksın bir de bu çabaların için ayrıyeten kişisel hoca tripleriyle uğraşmanı istemem. Devlete atanırsan işaret dilini mecbur kullanacaksın, özelde de kırsal yerlerde çalışırsan karşına bir çok cihazsız çocuk gelecek ve bunlara bir şekilde eğitim vermeye çalışacaksın ve işaret dilini kullanacaksın ayrıca savcılık-tapu gibi devlet dairelerine bilirkişi sıfatıyla çağırabilir ve tercümanlık yapman istenebilir, bu durumlarda işaret dili bilmek kaçınılmaz olur.
03-08-2013
Seyfettin ÇAM
İşitme Engelliler Öğretmeni

Yusuf tebrik ederim öncelikle. şu an için sertifika ya da işaret dili kursu düşünmene hiç gerek yok. Zaten özelde çalışırsan eğitim verirken işaret diline pek ihtiyacın olmayacak.En iyi işitme engelliler öğretmeni yetiştiren üniversiteyi kazanmışsın. İlk yılında zaten pek meslek derslerin olmayacak belki ufak girişler. Daha vaktin var, sizlerin sadece verilecek eğitimi en iyi şekilde alıp aynı zamanda bolca okumaya ihtiyacınız olacak bu da ikinci sınıftan sonra. Daha sonrsasında illa ki zihinle çalışmak istiyorsanız çift anadal yaparsınız, sertifikadan daha iyi olur eğitim adına da. Tekrar tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.
Bir de okurken işaret dilinden, sertifikadan bahsetmezseniz tam 4 yılda bitirebilmek adına hayrınıza olur :)

03-08-2013
Hilâl ATLAR
İşitme Engelliler Öğretmeni

sayın yusuf bey hayırlı olsun, kazandığın okul kaliteli bir üniversite orada stajlarında bahis ettiğin tüm eğitimleri alacaksın hiç merak etme sertifikaya felan gerek yok sen okulunu bitirmek için çabala tebrik ediyorum selamlar.
03-08-2013
Hayrettin BAYRAKTAR
Okul Müdürü

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Kullanıcı Görüşleri...

Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.

Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...