Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

İşe başlamadan önce danışmak istedim, yardım ederseniz sevinirim

zihinsel engelliler öğretmenliğinden yeni mezunum. Adana'da bir kurumla anlaşmak üzereyim ama sizlerden hem yardım almak hemde bir şeyler danışmak istedim. Kurumla yapacağım sözleşme için aklıma gelen maddeleri aşağı sıralayacağım. Kurumla aramızda noter sözleşmesi olacak. Netleştirmem gereken yada eklemem gereken maddeler olursa ve yazarsanız sevinirim. Çünkü çok severek seçtiğim bir mesleğe sahip oldum ve başka tarz problemler yaşayıp mesleğimden soğumak istemiyorum. Bana yardım edeceğinizi umarak teşekkür ederim.
Sözleşmeye yazılacak maddeler:
1. maaş bankaya yatacak (hesap numarası, şube)
2. altı ayda bir %10 artış yapılacak. (sözleşme yapıldığı tarihteki maaş artış almış haliyle belirtilecek)
3. maaş miktarı
4. hafta sonları ders yazılmayacak
5. sigorta alınan maaş üzerinden yapılacak
6. stajerlik kalkacak
7. devlet ataması olduğu taktirde sözleşme iki taraflı fes edilecek
23-06-2008
Necla ALTINOK
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni
Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.
7 Yanıt
noter sözleşmesine falan gerek yok. zaten bu maddelerinin geneli senin yasal hakkın. hepsi iş kanunu ve özel öğretim kurumları kanunlarında mevcut. ders saat sınırlamaları, devlet atamasıyla beraber sözleşmen zaten otomatikman fesh olur. Senden tazminat talep edemezler. Herkesin bu konularda bu kadar bilgi eksikliği yaşaması ne kadar ilginç. şu an vaktim yok. müsait bir zamanda bilgi verebilirim.
06-07-2008
Koray YAVUZ
Özel Eğitim Öğretmeni

Bence bu kadar karamsar yaklaşılmamalı.Hem neden olmasın sözleşme sadece işvereni değil çalışanı da bağlar.Hem neden kurum kendi sözleşmesini imzalatsınki milli eğitim sözleşmesi dışında diğer sözleşmeyi taraflar karşılıklı oluşturur;sana gösterdiği sözleşmeye eklemek ya da sözleşmeden çıkarmak senin elinde.Kim ne derse desin sözleşmeni sağlam yap kabul edecek bir kurumla yap o da rahat etsin sende.Tabiki güvenmeyeceksin senin güvencen sağlam yaptığın sözleşme olacak zaten.İLk kuurmun hayırlı olsun bu arada...:)
06-07-2008
Betül TURAN
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

eger ticaret olarak bakmamışsa kesin babasının hayrına açmıştır. Çok acemice bir söylem. Özel Eğitimcinin Kurucu olduğu kurumlarda bile eğitimi 2. planda tutukları ve geliri kuruşu kuruşuna hesapladıklarını gördüm.Kimse sana Hikaye anlatmasın Sevgili Meslek taşım Asla güvenme onlara
26-06-2008
Mehmet Sıddık YILDIZ
Özel Eğitim Uzmanı

Yarın imza atıyorum ve eksik kalan bir şey varmı diye danışmak istemiştim sadece. Ben emek verip karşılığını alacağım ve gerçekten işe ticaret olarak bakmayan insanlarla çalışacağım. (Sanırım ve umarım.) Yorumlar için tekrar teşekkür ederim.
25-06-2008
Necla ALTINOK
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

ama en azında maaşın bankaya yatmasını kabullendirmen gerekecek. 6 ayda 1 artış ise mantıksız bir taleb. hele sigorta pirimini maaş uzerinde yatırmak kolay olmayacak. veee en son stajyer olan birisine bu maddeler kabul ediliyorsa bizde bunları dile getirip almayı becermeliyiz.
25-06-2008
Mehmet Sıddık YILDIZ
Özel Eğitim Uzmanı

walla bu maddelerin ancak hayal dünyasında olur.yeni olduğun için neler olduğundan habersizsin tabi.bütün bu maddeleri kabul eden bi kurum bulursan bizede haber wer:):):):)her kurum kendi maddesini uygular(işine geldiği maddeleri)...umarım herşey yolunda we dilediğin gibi olur:):):)
25-06-2008
Tuba ACAR
Usta Öğretici

necla sadece merak ettim.sen bu kadar şey isteyeceksin(ki hepsini mümkünatı yok uygulamazlar).Onlar sana ne derece güvenecekler.hele yedinci madde çok aykırı bir madde onlar için.çünkü ne zaman gideceğin belli olmayacak.bu da huzursuzluk yaratır en az bi sene anlaşma yap yada devlete direk gir.sözleşmeli olsa dahi.hiç sanmıyorum ama sen yinede şartlarını dile getir bakalım.
25-06-2008
Hakan CİHANGİROĞLU
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.

İş Arayanlar

iş arayan 673 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Bahar T.
Ergoterapist

Dün

Hüseyin K.
Psikolog

Dün

Seren E.
Çocuk Gelişimi Meslek Elemanı

Bugün

Ömer A. A.
Dil ve Konuşma Terapisti

Dün

Rumeysa Y.
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen