Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

İŞTE YENİ BÖLÜMLER

Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli İİBF Sosyal Hizmet kontenjan: 50 (Doç. Dr. Aliye Mavili Aktaş Hocamı tebrik ediyor saygılarımı sunuyorum) Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyal Hizmet kontenjan: 30 Bildiğiniz gibi Hacettepede bulunan bölümde İİBF ye bağlandı ve kontenjanı 140 olarak belirlenmiştir. Başkentte ise 5 burslu toplam 35 kontenjan bulunmaktadır. Sanırım güzel gelişmeler yaşanacak.
06-07-2006
Cesur CEYLAN
Sosyal Hizmet Uzmanı
Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.
74 Yanıt
SELÇUK ÜNİ.ESİT AGIRLIK.1 DEN ALDI...DİĞER OKULLAR EŞİT AĞĞIRLIK 2 DEN ALDI...YÜZDELİK DİLİMLERİNE BAKMAK LAZIM TABİKİ...
01-09-2006
Ahmet KADIOĞLU
Sosyal Hizmet Uzmanı

bölüm puanları oldukça iyi, gazi işletme ve iktisat bölümleri 290 gibi puanlarla alıyo, ama selçuk üniversitesinin 319 puan ile hacettepeyi geçmesi oldukça ilginç.. herşeyin hayırlısı olsun.
01-09-2006
Yunus DURSUN
Sosyal Hizmet Uzmanı

umarım yeni okullar sosyal hizmet mesleği için hayırlı olur..
25-08-2006
Erden DEDE
Sosyal Hizmet Uzmanı

SELÇUK Ü. SOSYAL HİZMET :319,677 (EA-1) ADNAN MENDERES Ü. SOSYAL HİZMET :301,005 (EA-2) SAKARYA Ü. SOSYAL HİZMET :301,982 (EA-2) BAŞKENT Ü. SOSYAL HİZMET BURSLU :303,108 (EA-2) HACETTEPE Ü. SOSYAL HİZMET (CANIM OKULUM) :305,055 (EA-2) HADİ HAYIRLISI BU SENE 270 KİŞİYE YAKIN SAYIDA SHU ADAYI ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTELERE YERLEŞTİ.
25-08-2006
İbrahim Kürşat ERGÜT
Sosyal Hizmet Uzmanı

arkadaşlar yeni bölümlerin açılması kaıiteye düşürecek.....meslek elemanın fazla olması mesleğimizi tanıtmaz....nitelikli meslek elemanları mesleğimizi daha iyi tanıtır.....meslek odasının olması alandaki sos.hiz.uzm.ve okul yöneticilerenin daha katılımcı ve aktif olmasıyla mesleğimiz tanırır....türkiyede sosyal hizmet mesleği tanmıyor
14-08-2006
Ahmet KADIOĞLU
Sosyal Hizmet Uzmanı

Murat Yunak artık bırakın şu bilimsel laflarını da YÖK karar versin neyin bilimsel olup olmadığına, sen YRD. DOÇ'tan dahamı bilimselsin? Bitirme tezini gönderde bir bakalım bilimselliğine. bu okullar öyle ya da böyle açılacaktı, olaylara lütfen at gözlüğü ile ve siyasi görüşünüz doğrultusunda bakmayın.Sakarya üniversitesinde Mühendis bir hoca açsın ama bu hoca solcu olsun hiç bir şey demezdiniz değilmi? evet Boğaziçi ya da Odtü'de açılması daha iyi olurdu ama admlar istemiyo ne olacak hiçmi açılmayacak. okulda bilimsellik bilimsellik diyen papağanlardan olmayın artık, zaten bir bölüm kurulurken tüm bilimsel alt yapısı oluşturuluyor.
12-08-2006
Yunus DURSUN
Sosyal Hizmet Uzmanı

tartışma konusu KML mi yeni bölmler mi birilerin evlenip evlenmediğimi yoksa eski yaralarmı, tek bölm olmak ne kadar zor dimi arkadaşlar herkes birbirini az çok tanıyor ve herkes herkesi okuldaki haliyle hayal ediyor tek olmanın olumsuzlukları işte neyse 4 yıl sonra bu durum değişecektir umarım:)
12-08-2006
Cesur CEYLAN
Sosyal Hizmet Uzmanı

değerli erden, öncelikli olarak söylemlerimi çocuksu olarak değerlendirdiğin için çooook teşekkür ederim. Geçen yıllara karşın çocuksuluğumu kaybetmemeye çalışıyorum!!! Ancak genel olarak tavrın bana da profesyonelden ziyade duygusal gibi geldi. Tabi yanılıyor olabilirim.
12-08-2006
Evren ASLAN
Sosyal Hizmet Uzmanı

bak yine bilip bilmeden konuşuyorsun ve kendini yine komik duruma düşürüyorsun, ben evli değilim. sen bu konuda düşüncelerini nasıl rahatça açıklayabiliyorsan, (bu konuda) benim de kendi düşüncelerimi açıklamam için k.m.l. çıkışlı olmama gerek yok. benim hakkımda tahmin yapma, sor, ben sana söylerim..:) :)
09-08-2006
Erden DEDE
Sosyal Hizmet Uzmanı

o zaman ne diye KML lileri savunuyorsun. kesin eşin KML çıkışlı o zaman. Bir söz kullanmak hırsızlık değildir. ayrıca söz hayaloğlu na ait.
09-08-2006
Murat YUNAK
Sosyal Hizmet Uzmanı

bana ulaşırsan bu konuyu tartışırız ve bu forumu da boş yere meşgul etmemiş oluruz.herkese saygılar...
07-08-2006
Erden DEDE
Sosyal Hizmet Uzmanı

arkadaşım bilip bilmeden konuşma istersen komik duruma düşüyorsun. ben k.m.l. çıkışlı değilim ve cinsiyetim de senin belirttiğin gibi değil. daha önce yazdıklarımı tekrarlamayacağım çünkü senin gibi eleştirinin gerçek manasını objektif biçimde anlayan erdem birinin bunu anlaması gerekirdi. ayrıca yüksek lisans yapmak bir tercihtir bunun da k.m.l. çıkışlı olmak ile ilgisi yoktur. ahmet kaya' dan aldığın alıntı "beni bilimle anlayın ve de tarihle yargılayın" ise de ucuz bir hırsızlıktan başka birşey değildir.
07-08-2006
Erden DEDE
Sosyal Hizmet Uzmanı

bu sadece bizim meslekle de ilgili degil FTR ve zihin eng. öğrt. de de aynı sorun var yüzdelik dilimlere bi bakın. normali 4-5-6 iken KML mezunlarına 20-22-30 falan. erden, elif ve emine hahım bi bakın eski klavuzlara bence adaletsiz bir uygulamaydı. zaten kalkmış durumda siz son KML çıkışlılar oldunuz. Beni bilimle anlayın ve de tarihle yargılayın.
07-08-2006
Murat YUNAK
Sosyal Hizmet Uzmanı

bana katılan arkaraşlar beni anlamış ben ek puana karşıyım ben ÖSS sınavında 148 ham puan 180 tam puan almıştım KML mezunu arkadaşlar o tarihte aldıkları puanları bi düşünsünler o zaman beni anlarlar. 2 yıllık bir bölüme puanları yetmezken lisans mezunu olmak???? Neyse KML mezunu arkadaşlar ve onlara yakın isimlerle polemiğe girmeyeceğim. Ben artık bu mesleği insanların hakederek kazanması ve yapması tarafındayım. ayrıca üç kız arkadaşın böyle tepki göstermesini anlayamadım. Hocalara bi sorun bakalım kimin tarafındalar. Evren arkadaşa teşekkürler. Eleştinin gerçek manasını objektif biçimde anlamak bi erdemdir. içi boş tartışmalara gerek yok zaten eleştirinin altını doldurun sağlam tartışalım. Ayrıca okulda KML mezunu bi hoca varmı ya da master doktora yapan?
07-08-2006
Murat YUNAK
Sosyal Hizmet Uzmanı

java:::
07-08-2006
Murat YUNAK
Sosyal Hizmet Uzmanı

sevgili evren arkadaşım ben konuyu büyütmüyorum, murat bey düşüncelerini söylemiş ben de bu konuyla ilgili kendi düşüncemi söyledim. ayrıca dediğim gibi ek puan YÖK ün insiyatifinde ve sosyal hizmet bölümünü istemeden okuyan kişiler ile ilgili yazdıklarımı anlayamamışsın. bu forumda herkes saygı çerçevesinde düşündüklerini paylaşabilir bence önemli olan saygı göstermek; söylediklerim sana yanlış gelebilir ama "iki yanlış bir doğru etmez" gibi boş ve çocuksu söylemlerin hiçkimseye bir yararı olmayacaktır. herkese saygılar..
07-08-2006
Erden DEDE
Sosyal Hizmet Uzmanı

sevgili evren arkadaşım; ben konuyu büyütmedim murat bey nasıl düşüncesini açıkladıysa ben de kendi düşüncemi açıkladım. sonuçta bu konuda herkes düşüncesini söylemek de özgür. dediğim gibi ek puan YÖK ün insiyatifinde ve istemeyerek bu bölümü okuyanlar kısmını iyi anlayamamışsın. benim söylediklerim sana yanlış gelebilir ama lütfen düşüncelere saygı gösterelim. "iki yanlış bir doğru etmez" gibi boş söylemler hiç kimsenin yararına olmayacaktır. saygılar...
06-08-2006
Erden DEDE
Sosyal Hizmet Uzmanı

Değerli Meslektaşım ve arkadaşım; Bu konuyu neden bu kadar büyüttüğünü anlayamadım. Söz konusu metinde öne çıkan anlayış KML'lilere ek puan veriliyor olması. Bende bunun yanlış olduğunu ve fırsat eşitliğini ortadan kaldırdığını düşünüyorum. Söz konusu okullar bildiğim kadarıyla çocuk gelişim ile ilgili bölümlere ek puan vermekte. Yani alanların birbirine yakın olması ne o bölüme ek puan verme zorunluluğunu ne de o bölüme girmesini engelleyecek koşullar doğurmamalıdır. Ayrıca istemeyerek bu okulu okuyanların vb. kerşıt cevap olarak belirtilmesi de bence yanlış. İKİ YANLIŞ HİÇBİR ZAMAN BİR DOĞRU ETMEZ.
05-08-2006
Evren ASLAN
Sosyal Hizmet Uzmanı

bence bu forumda bilgi ve birikimlerin paylaşılması, sosyal hizmet uzmanları arasında etkileşim ve dayanışma açısından daha uygun olacaktır.
04-08-2006
Erden DEDE
Sosyal Hizmet Uzmanı

konya da açılan bölüm hakkında yeterli bilgiye sahip değilim. öğretim görevlileri hakkında bir bilgim yok. ama buradan mezun olacak shu meslektaşlarım sosyal hizmet ile ilgili yeterli donanıma ve anlayışa sahip olmayacaklarsa bu onların k.m.l mezunu oldukları için değildir, ya o okulda yeterli eğitim verilmemektedir ya da kişi sosyal hizmet mesleğini benimsememiştir.bence bu yüzden k.m.l. diye ayrım yapmak yanlıştır.
04-08-2006
Erden DEDE
Sosyal Hizmet Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 659 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Hüseyin M. Ü.
Odyometrist

Dün

Eylem P.
Psikolog

Dün

Zehra A.
Çocuk Gelişimcisi

Dün

Aylin D. Ç.
Fizyoterapist

Dün

Aleyna Ş.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Kurumunuzun ihtiyaç duyduğu tüm işlemler tek otomasyonda... Hem de ücretsiz!

İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.