Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

İL/İLÇE REHBERLİK ARAŞTIRMA MERKEZLERİNE

Özel eğitime ihtiyacı olan tüm bireylere, eğitsel değerlendirme ve tanılama sonucunda,ihtiyacına uygun olarak yönlendirilerek rapor veriliyor..Buna rağmen MERSİN REHBERLİK ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ'nden daha önce hiçbir özel eğitim kurumuna gitmemiş ve ilk defa rapor almak isteyen iki öğrencinin raporunda şu ibareler kullanılmıştır:EĞİTSEL DEĞERLENDİRME ve TANI:....................... nedeniyle özel eğitime YOĞUN olarak ihtiyaç duymaktadır..KARAR:Yukarda kimlik bilgileri belirtilen bireyin özel eğitim destek eğitimden YARARLANMAMASINA oybirliğiyle/çokluğuyla karar verilmiştir..

Bu çelişkinin nedeni;en çok ödenek ayrılan illerden birinin MERSİN olmasıyla Milli Eğitim şöyle bir talimat vermiş olabilir RAM'a:Mümkün olduğu kadar az rapor verin...ve buna dayanarak ailelerin iki defa itirazdan sonra tekrar itiraz etmeleri için bir yılı beklemelerini rehberliğin kullanması..

Başka hangi neden verilen hakkın geri alınmasını ve bireyin eğitim hakkının gasp edilmesini gerektirir??
26-04-2008
Gulperi FATİH
Okul Öncesi Öğretmeni
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
1 Yanıt
bunun nedeni bazı kurumların bu çocuklar üzerinden pazarda alış veriş yapar gibi kar elde etmeye çalışması. çocuğu okula gelmediği halde raporu alınıp aileye her ay 100 ytl para veren mi dersiniz yoksa bir bakkal dükkanı rehabilitasyon merkezi olarak kullananlar mı..? devletin bu işi daha sıkı tuması gerek.
29-06-2008
Tuba KESKİN
Okul Öncesi Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır

21 yıllık birikim ve tecrübeyi içeren EÇOP ile tüm işlemlerinizi hızlıca yapın!

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...