Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

İLDEN ONAYLI SERTİFİKALARIN GEÇERSİZ SAYILMASI

Ben 8 yıldır özel eğitimde çalışan bir sınıf öğretmeniyim.Bunun dört yılı bağımlı OÇEM'de dört yılı da özel eğitim merkezi olmak üzere. 22 ekim'de yayınlanan son genelgeye göre benim sertifikam iptal edildi. İmza yetkim olmadığı için de şu anda çalışamıyorum. Mağdur durumdayım ve benim durumumda olan çok öğretmen olduğunu biliyorum. Bizim sertifikamızı yetersiz sayıyorlarsa ,biz mağdurlar için bir hizmetiçi eğitim programı açmaları gerekiyor bence. Ayrıca da benim bildiğim bir hukuk devletinde verilen hak geri alınamaz. Benim yeterli ya da yetersiz olduğumu beni teftiş etmeden nasıl karar veriyorlar? Bu konuda mağdur olan tüm arkadaşlara sesleniyorum. Mağduriyetimizi Özel Eğitim Daire Başkanlığı'na belirtmek üzere dilekçe yazalım.
05-12-2008
Nebahat ŞEN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni
Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.
5 Yanıt
teşekkürler mustafa hocam vermiş olduğunuz bilgiler için..tabi ki belli olmaz burası Türkiye..bekleyip göreceğiz..iyi çalışmalar herkese..
07-12-2008
Serap KILIÇ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

1-GÖREVLENDİRME İLE ÇALIŞANLAR ATANMIŞ SAYILMAZ,GEÇİCİDİR. 2-5580 SAYILI YASANIN 8. MADDESİ REHABİLATASYON MERKEZLERİNDE GÖREV ALMAYI YASAKLAR.(İhtiyaç halinde, resmî okullarda görevli öğretmenlere asıl görevlerini aksatmamak ve aylık karşılığı okutmakla yükümlü bulunduğu haftalık ders saati sayısını doldurmaları kaydı ve çalıştıkları kurumların izni ile sadece okullarda, aylık karşılığı okutmakla yükümlü bulunduğu haftalık ders saati sayısının yarısı kadar ücretli ders verilebilir. Öğretmenlerin toplam ders saati sayısı haftada otuz saati geçemez.) 3-GELECEKTE NE OLACAĞI HİÇ BİR ZAMAN BELLİ OLMAZ.BELGELERİNİZİ SAKLAYIN.ALDIĞINIZ SERTİFİKALAR HİÇ BİR İŞE YARAMAZ DEĞİL.GÖREVLENDİRME İLE ÇALIŞMANIZI SAĞLIYOR. 4-EN ÖNEMLİSİ BRANŞ DEĞİŞİKLİĞİ ZAMANINI KAÇIRMAYIN VE BAŞVURUDA BULUNUN.SERTİFİKANIZ İŞTE BURADA İŞE YARAYACAKTIR. KOLAYLIKLAR DİLERİM.
06-12-2008
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

SELAM MUSTAFA BEY..BEN DEVLET OKULUNDA KADROLU ÖĞRETMENİM..ŞU ANDA DA BİR DEVLET OKULUNUN ÖZEL EĞİTİM SINIFINDA GÖREVLENDİRME İLE ÇALIŞMAKTAYIM..DAHA ÖNCE DE YİNE GÖREVLENDİRMELERLE ÇALIŞTIM..OKULDA İHTİYAÇ VARDI VE AÇIKÇASI KİMSE GÖNÜLLÜ OLMAZKEN BEN GÖNÜLLÜ BAŞVURDUM VE GÖREVLENDİRME VERDİLER..ZİHİNSEL ENGELLİLER EĞİTİMİ SERTİFİKAM DA MEVCUT(160 SAAT) ASLINDA BRANŞ DEĞİŞİKLİĞİ YAPMAK DA İSTEDİM AMA GEÇEN SENE BAKANLIĞIN BU ALANA AİT BİR BRANŞ DEĞİŞİKLİĞİ OLMADI..BENİM ASIL SORUM BİR ARA DEVLETTE ÇALIŞAN ÖĞRETMENLERİN HAFTADA 8 SAAT OKULLARININ İZNİYLE ÖZEL EİTİM KURUMLARINDA ÇALIŞABİLECEĞİNE DAİR BİR YASA DUYMUŞTUM. (5580 SAYILI)..BENİM BRANŞ DEĞİŞİKLİĞİM YOK AMA ÇALIŞTIĞIM OKULLARDAN ÖZEL EĞİTİM SINIFLARINDA ÇALIŞTIĞIMA DAİR ALDIĞIM YAZILAR VAR..HER GÜN YENİ YENİ UYGULAMALARA MARUZ KALIYORUZ DA BENİM MERAK ETTİĞİM KONU BENİM ÇALIŞTIĞIMI BELGELENDİRMEM ŞARTI İLE ÖZEL KURUMLARDA ÇALIŞMA HAKKIMIN OLMASI GEREKMİYOR MU..GERÇİ BURASI TÜRKİYE AMA İNSAN ŞUNU DA SORMADAN EDEMİYOR..MADEM SERTİFİKALARIMIZ BİR İŞE YARAMAYACAKTI BİZ BU KURSLARA NEDEN ZAMANIMIZI VE EMEĞİMİZİ VERDİK ONU ANLAYAMIYORUM.. BENİ AYDINLATIRSANIZ ÇOK SEVİNİRİM..ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..İYİ ÇALIŞMALAR..
05-12-2008
Serap KILIÇ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

RESMİ KURUMDA MI ÇALIŞIYOR SUNUZ?(SÖZLEŞME VEYA KADROLU) RESMİ KURUMDA ÇALIŞIYOR İSENİZ ATAMANIZ GÖREVLENDİRME Mİ,ATAMA MI? GÖREVLENDİRME İSE BRANŞ DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN BAŞVURUDA BULUNDUNUZ MU? LÜTFEN AÇIKLAMA YAPINIZ.YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞAYIM.
05-12-2008
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

selam nebahat hanım..size çalışamayacağınız mı söylendi.. ben o konuyu şöyle biliyorum..devlette özel alt sınıflarda en az 1 yıl görev yapmış olma şartı ile çalışılabilir diye biliyorum..siz 4 yıl OÇEM'de çalıştığnızı söylüyorsunuz.bu durumda çalışabiliyor olmanız gerekir..bunu belgelendirdiniz mi yani hizmet cetvelinizde çalıştığınız süre görünüyordur..ben mi yanlış biliyorum yoksa?
05-12-2008
Serap KILIÇ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 815 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

2 gün önce

Kübra G.
Sağlık Teknikeri

Dün

Kevser Y.
Uzman Öğretici

2 gün önce

Tuğba Z. Ö.
Uzman Öğretici

Dün

Melisa C.
Uzman Öğretici

2 gün önce

Sude A.
Sosyolog

Kullanıcı Görüşleri...

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.