Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

İLAÇ MI?NEDEN?

SEVGİLİ PSİKOLOG ARKADAŞLAR..SON ZAMANLARDA KULLANIMI İYİCE ARTAN RİTALİN V.B İLAÇLAR HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZ NELERDİR? BU İLAÇLAR GERÇEKTEN ETKİLİMİ?EĞİTİMDE BU İLAÇLARIN NE KADAR YERİ VAR?NE DERSİNİZ?
05-11-2006
Halil İbrahim TEYMEN
Özel Eğitim Öğretmeni
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
1 Yanıt
Merhaba Halil İbrahim Bey, Bu alanda yeni sayılırım, bir buçuk seneye yaklaşıyorum özel eğitim alanında. Başladığım gün ilaçlar konusunda pek olumlu değildim. Henüz kısa olan deneyimimin bunu değiştirdiğini de söyleyemem. Ancak çok nazik ve dikkatli olunması gereken bir durum bana kalırsa ilaç kullanımı, önerilmesi vs. Ama benim gördüğüm, tanık olduğum şeker dağıtılır gibi ilaç verildiği...İlaçların mutlaka olumlu yanları var, kullanılması gereken durumlar var. Ancak bizde işler öyle yürümüyor maalesef. Çocuğun davranış problemleri karşısında kendisini çaresiz hisseden aile, eğitmen pek de düşünmeden ilaca yöneliyor. Bu tavır çoğu zaman günü kurtarmaktan öyete geçmiyor halbuki. Genelde olumsuz bir tavrım oldu yazdıklarımda ama şunu tekrar belirtmeliyim, ilaç kullanımı ZARURİ ise ve eğitimin desteklenmesi adına verimli kullanılabiliyorsa elbette faydalı olacaktır. Üzerine çok fazla noktanın konuşulması, tartışılması gereken bir konu ama bu.
10-11-2006
Nurcan USTA
Psikolog

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
  • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
  • Veritabanı sunucu hizmeti
  • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
  • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
  • MEBBİS otomatik veri aktarımı
  • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
  • Bir yıl ücretsiz teknik destek
İş Arayanlar

iş arayan 1072 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Şule E.
Fizyoterapist

Dün

Talha A.
Psikolog

Dün

Yasemen S. D.
Fizyoterapist

Dün

Halime K.
Sosyal Hizmet Uzmanı

Dün

Müge N. Y.
Psikolog

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.