Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Hiperbarikoksijen tedavisi

Merhaba..Ben Sakarya/Karasu dan yazıyorum.Benım 3.5Yaşında bir erkek oğlum var.Oglum hakkında bilgiler şuan özel eğitim alıyor.anaokulunada getiriyorum.doktorların tehşisi yaygın gelişimsel bozukluk ve otistik hareketler sergiliyor.benım sizlere sorum bu Hiperbarikoksijentedavisinin oğluma ne gibi yarar sağlıyacagını ögrenmek. bana yardımcı olursanız çok sevinirim tşk.ler..

05-03-2006
Pembe ARSLAN
Diğer
Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.
12 Yanıt

 adresinizi bana editörlerden bölümünden iletebilirsiniz

 

 

20-03-2006
Sarp BENGÜ
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

yanıtızı  bekliyorum

17-03-2006
Sarp BENGÜ
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Sevgili Baronmed Hiperbarik Oksijen merkezi adına yazan sevgili dost.

 Ben basınç odası satıcısı değilim.Kaldi ki sizin açıkça yürekten önerinize katılmıyor da değilim.Ana sayfadaki makalemi okumanızı isterdim.

Gerçekten tüm dürüstlüğümle söylüyorum ki, sizin gibi yürekli meslek insanlarımıza gereksinimimiz var.Ne ki, bu mesleki tartışmalar yapmayacağımız anlamına gelmez.

Bu güzel sitede kendi aramızda konuşabilmenin rahatlığını duyumsayabilirsek ne mutlu...

Sözkonusu tedavinin yararlı olmadığı anlamında bir  şey söylemedim ,yazmadım... Basınçı sevdiklerini biliyorum su altı hareketlerinin faydası açık....Zehir temizleme ayrı konu:)

Aileler için otizm gibi kahredici bir durum yoktur,kimseye göre bir eksikliği olmayan, ancak popülasyondan farklı , bu güzel, bu akıllı çocukların durumu hepimiz için düşündürücüdür.

Ve ,ticari olarak kulanılmaması ,ailelerin eğilimlerinin istismar edilmemesi lazımdır.

Kalben hassasiyet budur.

Sizin de bizleri anlayacağına güvenerek sevgilerimi sunuyor ve kalbinizi kırdıysam ve yanlış anlaşıldıysam,

  özür diliyorum...                                                                   

                                                                    saygılarımla

                                                                           Sarp BENGÜ

16-03-2006
Sarp BENGÜ
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Sorun , eğitimi "bak oğlum bu kuş,bu  böcek" diye  tanımlamada.Bundan sonra da sihirli değnekler devreye giriyor.Yıllar içinde alınan mesafeyi günler içinde aldığınıza göre yanıltıcılık bizim değil sizin payınıza düşüyor.Sihirli değnek satıcılarının en önemli ürünü zaman satmaktır bunu biliyoruz.

 

 

16-03-2006
Sarp BENGÜ
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Özel eğitimci olduğunuz belli.(Muhtemelen devletle anlaşmalı bir okulunuz da vardır)Siz hiç ASD tanısı konan bir çocuğun HBOT öncesi ve sonrası SPECT bulgularını gördünüz mü ya da anlattılar mı?Değerlendirdiniz mi diye sormuyorum çünki bu zaten sizin bilebileceğiniz bir iş değil.Diyeceğim şu ki;o halde herkes kendi bildiği konuda fikir sürsün.Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz.Önce okuyun,araştırın sonra söyleyin fikrinizi.Ve insanları yanlış yönlendirmeyin.Daha vahimi bu sözlerin üniversite mezunu bilim yapmış(!) birinin ağzından çıkmasıdır.Sizin yıllar içinde katettiğiniz mesafeyi biz günler içinde alıyoruz HBOT ile beyefendi.İnsanlar da biliyor artık,uyanıyor sizin yaptığınız gibi "bak çocuğum bu ağaç,bu çiçek,bu böcek" demekle otizmin tedavi olmadığını.Size tavsiyem insanları uzmanı olmadığınız konularda fikirler yürüterek yanıltmayınız.

15-03-2006
Belirtilmemiş

ÖNCELİKLE CEVAP YAZDIĞINIZ İÇİN TŞK.BU KONUYLA  İLGİLİ DAHA  AÇIK VE NET BİLGİLER  VERİRSENİZ SEVİNİRİM.ÇÜNKİ 3,5 YAŞINDA SOSYEL GELİŞİM  BOZUKLUĞU VE OTİSTİK HAREKETLER SERGİLEYEN BİR OĞLUM VAR.ONA BU TEDAVİYİ YAPTIRMAK İSTİYORUM.BUNU İÇİN NEYAPMAM GEREKİYOR.BANA  BU KONUDA BİLGİ VERİRMİSİNİZ.TŞK. PEMBE  ARSLAN SAKARYA

 

12-03-2006
Pembe ARSLAN
Diğer

Tüm ailelere merhaba..

Hiperbarik Oksijen Tedavisi özellikle otistik çocukların tedavisinde dünyada kullanılan bi tedavi yöntemi olup herhangi bir yan etkisi bildirilmemiştir. Sorularınızı beklerim saygılarımla.... 

11-03-2006
Belirtilmemiş

Bu HiperBarikOksijenTedavisinin oğluma ne gibi zararı olabılecegını nasıl öğrenebilirim?Bu konu hakkında beni bilgilendirebilirseniz sevinirim.İyi çalışmalar..

                                                         Saygılarımla..

08-03-2006
Pembe ARSLAN
Diğer

söylediklerinizi saygı ile karşılıyorum.Ancak şunu belirtmek isterim eğer tıp bilimine saygım olmasa idi otizm alanında büyük çalışmaları olan prf.dr yankı yazgan ın adını tavsiye etmezdim ayrıca hem söylediğiniz alternatif tıp yani tıbba alternatif olarak sunulan bir yöntem ben sadece velimizin bazı umutlara kapılıp zamanını ve parasını boşa harcamamasını söyledim.tabiki eğer çocuğa gerçekten faydası olacaksa her zaman destekleriz çünkü bu bizim işimizi kolaylaştırır.  kesinlikle yanlış anlaşılmak istemem. ben bu alanı sürekli takip ediyorum ve uluslararası düzenlenen seminerlere katılıyorum.bu söylediklerimi bu alanda otorite sahibi olmuş prf.lerin deneyimleriyle yazıyorum.

saygılarımla

07-03-2006
Tuncay ARAS
Özel Eğitim Öğretmeni

Sayın Tuncay Bey;

Biz ebeveyinler olarak evlatlarımızı daha iyiye götürebilmek için çalışıyoruz.

Biz onlarla günde bir kaç saat değil bir ömür geçireceğiz.

Bizim gibi ailelerin nerdeyse tüm vakti ve nakti yavrularımızı biraz daha iyi noktalara getirmektir.

Biz anne-babalar onların bir kelimesine adaklar adamış ve onların adı her geçtiğinde yüreği burkulan ve göz yaşlarına boğulan insanlarız.

Ben de yavrumun şu sıralarda bana üniversiteye hazırlanırken kapris yapmasını arzularım.

Yavrularımızın eğitimine verdiğiniz emeği yadsımıyoruz hatta her yazımda sizlere teşekkürlerimi belirtiyorum.

Anlayamadığım nokta tıp biliminin bu konudaki araştırmalarını neden yadsıyorsunuz,yeni sağıltım yöntemlerine neden bu kadar tutucu oluyorsunuz.

Bu sağaltımların şimdilik sihirli değnek olmadığı biliyoruz ve ayrıca  sınıf öğretmenleri gibi sizlerin yerinde gözleri olmadığınıda biliyorum.

Yavrularımıza eğitim verirken gösterdiğiniz iyi niyeti ve sabırı burada duygularını ve deneyimlerini paylaşanlarada göstermeniz dileğiyle.

Şermin Ataman 

 

 

06-03-2006
Şermin ATAMAN
Diğer

Merhaba Pembe hanım,sayın veliler ve eğitimcilerimiz;

Ben de bir otistik çocuk annesiyim;oğlumuz şu anda 18 yaşında ,6 yaşından bu yana özel eğitim almakta .Sevgili öğretmenlerimizin özverili ve sabırlı eğitimleri sonucunda oğlumuzu sosyal yaşama hazırladık.(Tüm özbakımını ve ev düzenini yapabilmektedir.Akademik olarak okur yazar 100 kadar işlem yapar saati okur v.s))

Eğitimin bu kadar önemli olduğuna bende katılıyorum ama bizim yavrularımızın beyin yapılarında bir bozuklukta olduğuna inanıyorum.Gelişimsel bozukluk sadece geç anlama ve cevap verme olsa,tembel bir çocuğa nasıl sadece ders aldırılıyorsa bizde sadece özel eğitimle bu sorunumuzu çözebilelim.

Ne yazıkki yavrularımızın beyinlerinde bazı sorunlar  görülmektedir.Fiziken görülen bir sorununda ,fiziken bir çözümü olmalıdır görüşündeyim.

Biz oğlumuza 2002 yılından beri AIT terapilerini aldırmakyayız ve tekrarlayan her 6 aylık periyodlar sonucunda Efe çok daha sosyal ve akademik başarısı artmakta.

Bunun yanında EYE q denilen Balık yağını kullanmaktayız.Çünkü bizim yavrularımızda bazı mineralleri ve vitaminleri daha fazla kullanmaktalar onun için takviye gerekmektedir.

Hiperbarik oksijen tedavisi ile ilgli 4 -mart günü bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.Bende günü birlik İstanbula bu toplanıyı izlemeye geldim.(Nevşehir de yaşıyorum)

Ağır metaller konusunu duymuştum ama bir doktora ve laboratuara ulaşamamıştım.Ağır metaller sorunu kanıtlanmış bir olgudur.Hiberbarikoksijen bir alternatif tedavi olarak gösterildi.AIT ye de alternatif diyorlar ama bizde çok olumlu gelişmeler gösterdi.Onun için önümüzdeki günlerde ağır metal testi,MR ve beyin perfüzyon SPECT ile beynindeki hasar durumunu görmek istiyorum.Ve bu sağaltım yönteminini de kullanmak istiyorum.

Sağlık ve başarı hepimizle beraber  olsun

Şermin Ataman

 

06-03-2006
Şermin ATAMAN
Diğer

Sayın Arslan,

 eğitiminize devam edin ,hiperbarik oksijen tedavisi ile kendinizi yormamanızı tavsiye ederim.

06-03-2006
Sarp BENGÜ
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.