Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Hasta abim ve ablam

Ben evli ve iki küçük çocuk annesi çalışan birisiyim. Babam 19.08.1993 de, Annem 04.11.2004 tarihinde vefat etmiştir. Şizofren hastalığına sahip 2 kardeşim var. Annem 04.11.2004 tarihinde vefat ettikten sonra  her ikiside tamamen benim bakımıma ve ilgime muhtaç duruma gelmişlerdir.

Ablam, 24.01.1954 Ankara doğumlu Nevin GÖKALP kendisi 1998 yılında Türkiye Kömür İşletmelerinden emekli oldu. Kendisi 13 yaşından bu yana sürekli psikolojik tedavi görmektedir.  Halüsinasyon ve hezeyanlar yaşamaktadır. Ablam, annemin vefatından sonra  kendisi tek başına yaşamakta idi şimdi abimle ikisini bir eve oturtup birde bakıcı tuttuk.Ancak, ilaçlarını doğru ve düzenli kullanmamakta, toplum ve çevre kurallarına uymamakta, istenileni yapmamakta söz dinlememekte dolayısı ile kendisi ve çevreyi rahatsız eden, kontrolüz tehlikeli bir yaşam sürdürmektedir. Doktora gitmeyi ve tedavi olmayı da kabul etmemektedir.

Ağabeyim 1957 doğumlu Nevzat GÖKALP  in durumu ise; ilaçlarını biraz daha düzenli kullanan, daha kontrol edilebilir durumda olup, kendisi çok sigara kullanımına bağlı olarak ayakta damar tıkanıklığı nedeniyle 12.09.2005 tarihinde ameliyat geçirmiş olup bacağı diz altı kesildi, şu anda kendisi Hacettepe Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi bölümünde yatmaktadır.Bu sefer bacağı diz üstü kesildi. Her ikisi içinde, kendi ailem, çocuklarım, iş ve günlük sorumluluklarım nedeniyle yeterli zamanım kalmadığından yeterince ilgilenemediğim gibi ilgilenmeye veya yardıma da karşı çıktıklarından benim çabalarımda bir anlamda yetersiz kaldığı gibi, şu anda çaresiz durumdayım.

Bu nedenle öncelikle ablam Nevin GÖKALP’in, mümkünse her ikisinin de acil olarak emekli maaşı geliri ile Ankara veya yakın çevresinde uygun bir Rehabilitasyon Merkezine yatırılmasını istiyorum.Bana bu konuda bir yol gösterirmisiniz?Teşekkürler.

 

31-03-2006
Neslihan YILDIRIM
Diğer
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
0 Yanıt
Bu soruya henüz bir yanıt verilmemiştir.
Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 636 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Gökhan G.
Psikolog

Dün

Cansu Ç.
Anaokulu Öğretmeni

Dün

Hulusi Ç.
Uzman Öğretici

Bugün

Melike N. D.
Uzman Öğretici

Dün

Murat Ç.
Psikolog

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.