Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Hafif Düzeyde Zihinsel Yetersizliği Olan Çocuklar İlköğretim Okulları, Otistik Çocuklar Eğitim Merkezleri ve İş okulları Haftalık Ders Çizelgeleri ve Seçmeli Dersleri değişti

Toplumsal Uyum becerileri dersi dışında kalan tüm derslere ait eğitim programları 2008-2009 Öğretim yılından itibaren kaldırılmıştır. Ama bakanlık yeni programları henüz yayınlamadı.
21-12-2008
Nurşen MUTLU
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
2 Yanıt
Değerli arkadaşlar ilköğretim okullarındaki özel eğitim sınıflarının özel eğitim ders proğramı ve Haftalık ders saatleri değişmiştir. Anladığım kadarıyla İklöğretim Okulları Programından yararlanılarak BEB hazırlanacak. Zaten Özel Eğitim Proğramıyla İlköğretim Proğramı bir birine uymuyordu. İlköğretim proğramı yenilenmiş ama özel eğitim proğramı eski sisteme göre kalmıştı. Toplumsal uyum dersi diye bir ders kalmadı. Saygı ve sevgilerle.
27-12-2008
Şenol KÜÇÜKYILDIZ
Özel Eğitim Öğretmeni

Arkadaşlar 2 Aralık tarihli Kurul Kararı ile Nurşen arakdaşında belittiği gibi programın uygulanması durduruldu. Burada sormak istediğim; Zaten 2008-2009 öğretim yılı başladı hatta ilk dönem bitti. Daha sonra kaldırıldı. Ama yerine ne kullanılacak herhangi bir ibare yok. Ayrıca orda bide hafif düzeydeki çocuklar için açılan özel eğitim sınıfları diyor. ODZY tanısı alan çocuklar için açılmıyormu özel eğitim sınıfları. Sonra toplumsal uyum becerielri dersi dışındaki dersler yetersizliği olmayan çocuklara uygulanan (bu demk oluyorki normal müfredat) uygulanan program uygulanacaktır. Ya ben hiç bir şey anlamadım bu kurul kararından Bana yardımcı olursanız sevinirim biraz karışık sordum ama siz anladıklarınızı yazın yeter bana :)
27-12-2008
Volkan ÇALIŞKAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Kullanıcı Görüşleri...