Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

HaYıR!!!

kebapçının bu işe girmesine HAYIR!!! görme engellilere kırmızı kavramını öğretmeye çalışan sertifikalılara(!) hayır!!! 4. haftalık kursla sertifika veren sisteme hayır!!! BU YÜZSÜZLÜĞE TEPKİ GÖSTERMEYEN ÖZEL EĞİTİMCİ ARKADAŞLAR DAHA NEYİ BEKLİYORUZ!!! BİZİ SİNDİRMELERİNİ Mİ?TÜRKİYENİN ÇEŞİTLİ YERLERİNDEKİ ÜNİVERSİTELERDE EĞİTİM GÖREN ÖZEL EĞİTİMCİ ARKADAŞLAR!!YENİ MEZUN OLACAKLAR!!ÇALIŞAN ÖZEL EĞİTİMCİLER!!NEDEN BİRBİRİMİZ İLE İLETİŞİM EKSİKLİĞİ İÇİNDEYİZ!!!BU İŞİ BİZ YAPALIM!!!
26-04-2007
Nazif ÖZKAN
Özel Eğitim Öğretmeni
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
20 Yanıt
ali bey ozel eğitimciyi sertifikalı istermisiniz yoksa gerçeğinden mi?
01-06-2007
Harun ÇİPİL
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

sertifika açılmışsa mutlaka alan olacaktır.bu konuda hiçbir branşı ve kimseyi suçlayamayız.bu programları açanları önce ARAŞTIRIN,sonra konuşun.
19-05-2007
Sevgi TOTAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

iyi pekmezin sineği bağdattan gelirmiş...diplomayla adam olunmuyor..anlayana.....
18-05-2007
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Mustafa Bey cevabınız için çok teşekkür ederim.
14-05-2007
Esra ARIN
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Siz iyisi mi her söylenene inanmayın.Bu forumlarda herkes aklına eseni söylüyor ve duyduklarına dayanarak konuşuyor.Hiç bir araştırmaya gerek duymuyor.Bunu üzülerek görmekteyim. MEB.na bağlı kurumlarda kimlerin ve hangi ünvanla çalışacağına TALİM TERBİYE KURULU karar verir.Bunu da kararlarında açıklar.Herkes istediği ünvanı kullanamaz.Bu kararlar yasa niteliğindedir.Bunu kendisine "öğretmen" diyen tüm bireylerin bilmesi olmazsa olmaz kuraldır. TTKB'nın 119 sayılı kararının Geçici 11. maddesi aradığınız cevabı açıklamaktadır. http://ttkb.meb.gov.tr/menu/119_esaslar_kurul_karari.pdf adresinde 119 sayılı kararı ve http://ttkb.meb.gov.tr/menu/119_sayili_ttk_karari_cizelge.pdf adresinde hangi ünvanı hangi okuldan mezun olanların kullanabileceğini görebilirsiniz. Saygılarımla...
01-05-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Ben de sizlerle aynı fikirdeyim.Artık olumsuz eleştiri yapmak yerine somut çözüm önerileri üretmek zorundayız. Özellikle özel kurumlar ticari kaygı ile hareket ettiği için bırakın sertifikası olan öğretmen çalıştırmayı meslek lisesi mezunlarını bile çalıştırıyorlar bizzat şahit oldum. Bu kurumlarda özel eğitim öğretmenliği bölümü mezunlarının çalışmasını zorunlu kılan bir yönetmelik var mı?Kurumların teftişi kim tarafından yapılıyor?Aranan nitelikleri hangi kurumlar taşıyor? v.b konuları bilen var mı?
01-05-2007
Selma Filiz ÖZYURT
Özel Eğitim Öğretmeni

arkadaşlar formun başlığında denildiği gibi özel eğitimciler arasında iletişim kopukluğu var bu tartışmalardan önce aramızdaki iletişim kopukluğunu bir şekilde giderelim ondan sonra bu yanlışları konuşup neler yapa bileceğimiz hakkında ortak karar alalım ama öncelikle birleşelim lütfen bu formda sadece nasıl birleşebiliriz iletişim kopukluğunu nasıl ortadan kaldıra biliriz bu konu hakkında fikir belirtelim
01-05-2007
Mehmet YÜREKLİ
Özel Eğitim Öğretmeni

Murat Bey 5378 sayılı kanunu okudum fakat sertifika programlarına açık olabilecek bir madde göremedim (gözümden kaçmış olabilir). Hangi maddenin sertifikaları kapsadığı hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim.
30-04-2007
Esra ARIN
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

SAYIN ARKADAŞLARIM; SERTİFİKA PROGRAMLARI 5378 SAYILI ÖZÜRLÜLERLE İLGİLİ KANUNUN KABULÜNDEN SONRA SİSTEMATİKLEŞTİ. YANİ BU PROGRAMLAR KANUNA DAYALI OLARAK DÜZENLENİYOR. SERTİFİKA PROGRAMLARININ SONLANDIRILMASI İÇİN BU KANUNUN DEĞİŞTİRİLMESİ GEREKİYOR. BUDA PEK MÜMKÜN DEĞİL. BEN DAHA ÖNCEKİ MESAJLARIMDA BİRAZ ESPİRİYLE KARIŞIKTA OLSA SİZ DEĞERLİ ARKADAŞLARIMI BİRAZDA OLSA RAHATLABİLMEK ADINA KONUYU AÇIKLAMIŞTIM. AMA NEDENSE HAİN İLAN EDİLDİM. ARKADAŞLAR LÜTFEN ANLAYIN SERTİFİKA PROGRAMLARI DEVAM EDECEK. BURADA BİZE DÜŞEN EN ÖNEMLİ GÖREV; NEREDE DAHA FAZLA KAZANIRIM, MEB DE Mİ, ÖZEL DE Mİ DAHA RAHAT OLURUM DİYE DÜŞÜNMEYİ BIRAKIP İŞİMİZE DÖRT ELLE SARILIP, KENDİMİZİ GELİŞTİRMEKTİR. AYLARDIR BU FORM SAYFASINI ZİYARET EDİYORUM, KONU BAŞLIKLARININPEK ÇOĞU SERTİFİKALILARLA İLGİLİ. ÖZEL EĞİTİMDEKİ SON GELİŞMELERLE İLGİLİ VE YA MEVCUT KONULARDA ANLAŞILMAYAN BİR KONU İLE İLGİLİ HİÇ BİR BAŞLIK GÖREMEDİM. SEBEBİ HERŞEYİ TAM ANLAMIYLA BİLİYOR OLMAMIZ MI SİZCE?
30-04-2007
Murat KOCA
Özel Eğitim Öğretmeni

Nazif Bey size katılıyorum nerde bu özel eğitimciler..Yaklaşık 1 ay önce foruma ''özel eğitime sahip çıkmak isteyenlerin dikkatine'' diye bir konu açıp özel eğitimcileri özel eğitime sahip çıkmaya çağırdım.Çünkü başka bir forumda bir beyefendi ''sertifikalı olarak özel eğitim uzmanı olmak istiyorum'' diye yazı yazmıştı.Bu yazıyı okuyunca kan beynime sıçramıştı.Daha uzman kime denir,zihin engelliler öğretmeni kime denir bilmeyen bir yurdum insanı özel eğitimci olacakmış!!.ve kimse bu duruma tepki göstermedi açtığım forum kapandı,gitti.Diğer bölümlerde herkes ayaklanır,birlik olur ama bizim bölümdeki arkadaşlar nasılsa iş var diye düşünüyor sanırım.Biz Ankara Üniversitesi Özel eğitim olarak okulumuza yetkili bir kişiyi çağırıp sıkıntılarımızı anlatmıştık ama bu tek elden olmaz.Birlik olmak lazım.Fatma Hanımada diyebilirimki işini iyi yapanlara saygımız sonsuz..Umarım bu forumla özel eğitimci arkadaşlar bir takım şeylere sahip çıkarlar.Sevgiyle kalın..
27-04-2007
Merve KIRŞEHİRLİ
Özel Eğitim Uzmanı

ARAMIZA HOŞGELDİNİZ. SİZİN GİBİ DEĞERLİ GİRİŞİMCİ ARKADAŞLARA İHTİYACIMIZ VARDI.
27-04-2007
İsa HARMANKAYA
Özel Eğitim Öğretmeni

Herkes kendi işini yapmalı 1 ayda ne öğrenilirki
27-04-2007
İsmail ÇİNİ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

'Herkes kendi işini yapmalı'
27-04-2007
İsmail ÇİNİ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

arkadaşlar sertifikalı arkadaşlara çok fazla şey söylemiyorum ancak sırf daha ucuza çalıştıkları için onları tercih eden kurumkara;ucuz etin yahnisi yenmez diyelim
27-04-2007
Ugur TUNCOL
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

tabii ki .... bu bölümü kazandıktan sonra bu bölüm hangi fakültede? yeni mi açıldı? deli öğretmeni gibi tabirler kullanan arkadaşların bu bölüme merak sarması biraz şaşırtıcı değil mi arkadaşlar! herkes kendi işine!
27-04-2007
Nazif ÖZKAN
Özel Eğitim Öğretmeni

Eskinin sınıf öğretmeni şimdinin özel eğitim öğretmeni arkadaşlar!!! Geçmişte sınıf öğretmenliğine eğitim bilimlerinin diğer bölümlerinin mezunlarını, fen edebiyat mezunlarını, mühendislikleri, ziraatçileri.... atayıp sizin önünüzü kapatırken hepinizin sesi çıkıyordu "bu işin eğitimini biz aldık bizden başkası yapamaz" diye. Geçmişte bu durumla karşı karşıya kalan bir bölüm şimdi neden özel eğitime merak sardı anlamıyorum. "Herkes kendi işini yapmalı" öyle değilmi?
27-04-2007
Esra ARIN
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

tabi ki size katılıyorum sertifiki veya %25 fazla ücret almak adına özel eğitim sertifikası alınmasını kabul etmiyorum.Ben sadece çok fazla genelleme yapmamak gerek diye düşünüyorum.Ayrıca ben sınıf öğretmeni arkadaşlardan çok fazla şey öğrendim onlar da bizlerden çok şeyler öğrendiklerini kesinlikle inkar etmiyorlar
27-04-2007
Fatma Öztürk ÜZMEZ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

bu işi gerçekten yapabilecekleree saygım sonsuzdur. amaa salt kontenjan dolu diye sertifikalara müraacat etmek doğru mu tartışalım...
27-04-2007
Nazif ÖZKAN
Özel Eğitim Öğretmeni

Merhaba arkadaşlar aranıza bugün yeni katıldım.Özel eğitim öğretmeniyim yorunlarınızda biraz önyargılı olduğunuzu düşündüm.Branşı sınıf öğretmeni yani eski tabirle ilkokul öğretmeni olan meslektaşlarımızın da bu işe gönül verdiklerinde bizler kadar özveri ile çalıştıklarına şahitim ve hatta 6 yıldır böyle meslektaşlarımla çalışıyorum.Ama şu konuda kesinlıkle sizlere katılıyorum.sadece ekonomik olarak olayı düşünüp çok farklı sektörlerden kişilerin özel kurum veya rehabiltasyon merkezi açmalarına çok karşıyım evet bu işi sadece bizler yapmalıyız.yazdığım gibi devlet okullarında özel eğitim öğretmenliğini çok özveri ve bizler kadar özel eğitimin ilkelerine dikkat ederek çalışan öğretmen arkadaşlarımız var.
26-04-2007
Fatma Öztürk ÜZMEZ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

BENCE EN KÖTÜ ÖZEL EĞİTİMCİ BİLE EN İYİ SINIF ÖĞRETMENİNDEN DAHA ÇOK ŞEY VERİR ÖZÜRLÜ ÖĞRENCİLERE.
26-04-2007
Ruhan ÇOLAKOĞLU
Özel Eğitim Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...