Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

HERKES OKUSUN LÜTFEN

2 saattir burda yazılan yazıları okuyorum. BAZEN alaylı, bazen atışmalı, bazen kendini beğenmiş v.s. v.s. Arkadaşlar lütfen bırakalım bunları. Bazen bir eğitimciye yakışmayan bir ağızda düşüncesizce yazılmış yazılar var. Ö.E. Öğretmeni sınıf öğretmenine takmış, sınıf öğretmeni onlara saldıranlara. BEN BİR OÇEM de çalışıyorum. kurumda 35 e yakın öğretmen var. ve sadece 1'i şu anda askerde olmak üzere 2 kadrolu ö.e., 1 sertifikalı kadrolu ö.e., 1 görevlendirme ö.e, 9 görevlendirme snf öğtr., 7 ücretli snf. öğrt ve kalanlarda resim müzik beden iş eğitimi branşlarında öğretmenlerden oluşuyor.
06-01-2007
Selim YILDIZ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
7 Yanıt
bende son yazı yaza uğur kardeşime katılıyorum. sorun birileri bir yerlere gelebilir ama bi süre sonra kimin ne olduğunu herkes anlayacaktır. sorun atışmak değil emek verip icraat gösterebilmek.
18-01-2007
Emrah TEKNECİ
Özel Eğitim Uzmanı

atışmak yerine üretime verilen zaman daha kıymetlidir. lafla değil emekle göstermek gerek bazı şeyleri. teşekkürler.
17-01-2007
Uğur GÖKMEN
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

son olarak herkese teşekkür ederim ve çalışmalarında başarılar dilerim.
09-01-2007
Selim YILDIZ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

sevgili özel eğitimci arkadaşlarım. ben sınıf öğretmenlerini savunmuyorum sakın yanlış anlaşılmasın. ama sınıf öğretmenleriyle yapılan atışmaları okumaktan sıkıldım. daha yararlı işler yapmak için harcayalım zamanımızı. bırakın şu KENDİNİ ÖZEL EĞİTİMCİ İLAN EDEN SINIF ÖĞRETMENLERİYLE atışmayı.bizim yapmamız gereken böyle olanlarla değil, bunları böyle yapanlarla tartışmak. gerekçelerimizi anlatmak. sonuna kadar dinlensekte yine sınıf öğretmenlerine ihtiyacımız bitmeyecek. okullar tamamen özel eğitimci öğretmenlerle dolana kadar daha çok zaman geçecek ve sınıf öğretmenleriyle birlikte çalışacağız. buna mecburuz. ve bu süreçte çıkıp KENDİNİ ÖZEL EĞİTİMCİ İLAN EDENLERLE boşa vakit harcamayın. bizim farkımız ünvanımız değil, işimizdeki başarımız olacak. lafla peynir gemisi yürümeyeceği gibi sözde özel eğitimcilerde elenecek. bırakın onları bu süreç elesin. biz bize verilen kadroyu yükseltmek için çabalamalıyız.
09-01-2007
Selim YILDIZ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

geçmişte tek bir bölüm olarak açılan özel eğitim şimdi branşlaşma yolunda hızla ilerlemektedir. hal buyken ben bir özel eğitim mezunu olarak kendimi hala birşey bilmiyomuşum gibi hissediyosam eğitim yaşantısı sadece seminer, sertifika kursları olan sizlerin kendinizi özel eğitimci olarak nitelendirmeniz çok yanlış. bu işi beraber yapıyosak birlik olmalıyız. hep söylendiği gibi bilgi paylaşıldıkça büyür çok doğru. her türlü paylaşıma hazır olduğumu bildirmek isterim. ve mesleği canı gönülden yapan sınıf öğretmenlerine teşekkür ederim.
09-01-2007
Selim YILDIZ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

çalıştığım okulu örnek alırsak özel eğitimci ihtiyacımız oldukça büyük. devletin bize verdiği kadro her geçen yıl daha da düşüyor. bu düşüşteki en büyük sebebin ekonomik sebepler olduğunu ve alternatif yollarla bu açığın kapatılmaya çalışıldığını düşünüyorum. bunun içinde en yakın meslek grubunun sınıf öğretmenliği olduğu malum. arkadaşlar arasında özveriyle ellerinden geleni yapmaya çalışanlar var. burada yazılan yazılarda herhangi bir ayrım yapmadan yazan arkadaşları kınıyorum. bırakın bu tartışmaları. hiçbir sonuç vermeyecek. evet sınıf öğretmenlerinin arasında aldığı seminerle kendini özel eğitimci ilan edenlerde var. onlarıda kınıyorum. ve onlara bir tavsiyem, bu iş kesinlikle para için ve gönülsüz asla yapılmaz. ve biz bu işin inceliklerini 4 yıl boyunca gördük. kendinizi asla birşey biliyomuş gibi görmeyin. ben şahsen hala hiçbirşey bilmiyormuşum gibi hissediyorum çünkü alan adı kısa olsada içeriğinden en az 5 ve daha fazla anabilim dalı çıkarılabilir.
09-01-2007
Selim YILDIZ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Diyeceğim şu ki bulunduğum okulu örnek alırsak özel eğitimci eksiğimiz büyük. Eksiğin giderilmesi sürecinde biz (çocuklarımız) sınıf öğretmenlerine muhtaç. öyle ya da böyle bu işi beraber yapmak zorundayız. çalıştığım arkadaşlar arasında canla, başla bu işi yapanlar var. işi öğrenmeye, ellerinden geleni yapabilmek için bilgilenmeye çalışanlar var. bana birşey sorduklarında memnuniyetle bildiğim kadarıyla paylaşıyorum. ben meb'e 2006 şubatta girdim. açılan kadro 40, atanan öğretmen 25 oldu. 15 kadro boş kaldı. neden!!! çünkü özel rehabilitasyonlara bir akım var. böyle olunca devlette gerek ekonomik gerekse eğitim ihtiyacını karşılamak için şu anki kadrolu sınıf öğretmenlerinden açığı kapatmaya çalışıyor. şimdiye kadar hiç sözleşmeli öğretmeni olmayan özel eğitimde artık sözleşmeli yapılır hale geldi. bu tamamen ekonomik boyutu. elbetteki sizler gibi bende tasnif etmiyorum bu durumu.
09-01-2007
Selim YILDIZ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Kullanıcı Görüşleri...
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...